زندگی در فرانسه

زندگی به کشور فرانسه یکی از بهترین موقعیت ها برای زندگی در یک کشور اروپایی میباشد که در لیگال اپلای به ان خواهیم پرداخت پس حتما با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری راجب این کشور و مهاجرت به کشور فرانسه بدست بیاوریم

زندگی در فرانسه

برای مهاجرت به فرانسه با ما تماس بگیرید

۵/۵

شرایط زندگی در فرانسه

یکی از قدیمی ترین کشورهای جهان که دراروپای غربی واقع شده، کشور فرانسه است و عده ای زیادی به خاطر شرایط خوب این کشور تمایل دارند که از هر طریقی که شده، ویزای فرانسه را بگیرند. پایتخت این کشور پاریس بوده و از جمله شهرهای مهم آن می توان به نیس، مارسی، لیل و لیون اشاره داشت.

اگر به شکل این کشور بر روی نقشه نگاهی بیندازید اولین موردی توجه شما را به خود جلب می کند، شش ضلعی بودن آن است. کشور فرانسه بر روی نقشه به صورت یک شش ضلعی دیده می شود.

سیستم مدیریتی این کشور در قرون وسطی پادشاهی بود، اما بعد از آن سیستم پادشاهی به امپراتوری تبدیل شده و امروز نیز کشور فرانسه با سیستم جمهوری اداره می شود. فردی که قوانین کشور فرانسه را اجرا می کند رئیس جمهور است و او نیز هر ۵ سال یک بار توسط مردم و با رای آن ها انتخاب می شود. قانون گذاری در کشور فرانسه توسط نخست وزیر انجام می شود و بعد از رئیس جمهوری دومین قدرت سیاسی کشور فرانسه را دارا است.

فرانسه در زمینه صنعت رتبه شش دنیا، در رابطه با قدرت هسته ای رتبه دو دنیا و در زمینه صنایع هوایی نیز رتبه اول را در کشور اروپا به دست آورده است. با نگاهی به لیست بزرگ ترین صادر کننده های اسلحه در دنیا، می توانید نام کشور فرانسه را نیز در آن مشاهده کنید.

همان طوری که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپاست و به همین دلیل آثار تاریخی و باستانی زیادی را می توان در آن مشاهده کرد. گردشگران زیادی هر ساله به این کشور مسافرت می کنند و از آثار تاریخی و جاذبه های آن دیدن می کنند. هر سال چیزی نزدیک به ۹۰ میلیون توریست از سراسر دنیا به فرانسه سفر می کنند. تعداد زیادی نیز رویای مهاجرت به فرانسه را در سر دارند. 

فرانسه مساحتی نزدیک به ۶۴۵ هزار کیلومتر مربع دارد و با کشورهای مراکش و اسپانیا مرز آبی و با کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، لوگزامبورگ، اسپانیا، موناکو، سوئیس و بلژیک نیز مرز خاکی دارد.

این کشور با دریای شمال، اقیانوس اطللس، دریای مانش و دریای مدیترانه نیز هم مرز بوده و ضمنا رشته کوه های آلپ نیز در آن قرار گرفته است. کشور فرانسه به ۲۲ ناحیه و ۹۶ شهرستان تقسیم شده و همه آنها زیر نظر دولت مرکزی اداره می شوند. دانشگاه های فرانسه نیز نسبت به بسیاری از کشورها از رتبه خوبی برخوردار است، همچنین هزینه تحصیل در آن پایین است، بنابراین تعداد بسیار زیادی از متقاضیان برای تحصیل در فرانسه با یکدیگر به رقابت می پردازند. اگر قصد تحصیل در فرانسه را دارید، حتما تا انتهای مقاله مارا همراهی کنید، در پایان، اگر سوالی در ذهن شما بی پاسخ ماند، با ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید و از مشاوران مجرب ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

یکی از متنوع اقلیم های دنیا در این کشور مشاهده می شود. برای مثال قسمت های غربی آب و هوای اقیانوسی، قسمت های شمالی و شمال شرقی معتدل و بخش های جنوبی نیز اقلیم مدیترانه ای دارند. به طور کلی اگر بخواهیم یک جمله در مورد آب وهوای این کشور بیانی کنیم باید بگوییم که در این کشور زمستان ها معتدل و تابستان ها گرم است.

یکی از خصوصیات مردم فرانسه شاد بودن و خون گرم بودن آنها است. مردم این کشور سینما رفتن را خیلی دوست دارند و شاید برایتان جالب باشد که بدانید در این کشور ۴۵۰۰ سالن سینما وجود دارد و از این تعداد بیش از ۳۰۰ سالن سینما در شهر پاریس ساخته شده است.

زندگی در فرانسه

هزینه زندگی در فرانسه

یکی از مواردی که در مورد هزینه های زندگی در کشورهای خارجی باید مورد توجه قرار گیرد، سبک زندگی شخصی فرد است. اگر شما اصولا عادت دارید که بدون توجه به میزان درآمدتان، خرج کنید شک نکنید در هر جایی زندگی کنید با مشکلات مالی فراوانی دست و پنجه نرم خواهید کرد.

پس در برآورد هزینه های زندگی در کشوری که قصد دارد به صورت کوتاه مدت و یا بلند مدت در آن اقامت کنید باید به این مورد حتما توجه داشته باشید. البته شهری که در آن اقامت می کنید نیز بر روی هزینه ها تاثیرگذار است. به عنوان مثال میانگین هزینه زندگی در پاریس بین ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰  یورو است اما هزینه زندگی در شهرهایی مانند نیس، نانت و لیون حدوود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو است.

معمولا در برآورد هزینه های زندگی فاکتورهایی مانند مسکن، حمل و نقل، خورد و خوراک و تحصیل ذکر می شود و ما نیز در ادامه این چند مورد را به صورت خلاصه بررسی خواهیم کرد.

هزینه تهیه مسکن

عمده ترین و بیشترین میزان از درآمدی که کسب می کنید را باید برای مسکن بپردازید. البته این در شرایطی است که شما دانشجو نباشید؛ زیرا دانشجویان می توانند در خوابگاه هایی که دانشگاه ها در اختیارشان قرار می دهند ساکن شوند و بدین شکل هزینه ناشی از مسکن برای دانشجویان کاهش پیدا می کند.

این نکته را باید بدانید که هزینه مسکن در فرانسه پایین نیست و به عنوان مثال شما برای اجاره یک واحد ۵۰ متری باید مبلغی حدود ۵۰۰ یورو در ماه پرداخت کنید. البته اگر در واحدهایی که بزرگ تر هستند زندگی کنید باید مبالغ بیشتری نیز بپردازید. مثلا ممکن است برای اجاره بهای منازلی که سه اتاق خواب دارند مجبور شوید تا ۲۰۰۰ یورو نیز پرداخت کنید.

هزینه مربوط به تحصیل

مورد دیگری که در هزینه های ماهانه و سالانه معمولا درصد قابل توجهی از درآمد یک فرد را به خود اختصاص می دهد هزینه تحصیل است. اگر شما به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید که هزینه تحصیل در فرانسه بسیار پایین و حدود ۲۰۰ تا ۳۵۰ یورو خواهد بود اما اگر به این زبان تسلط نداشته و مجبور شوید در دانشگاه های خصوصی این کشور تحصیل کنید هزینه تحصیلتان افزایش پیدا می کند. برخی دانشجویانی که در دانشگاه های خصوصی در حال تحصیل هستند باید مبلغی حدود ۶۰۰۰ یورو در سال پرداخت کنند.

هزینه حمل و نقل

مورد دیگری که باید در لیست هزینه ها به آن توجه داشت حمل و نقل است. چنانچه مجبور شوید برای رفتن به دانشگاه و یا محل کار خود از تاکسی استفاده کنید هزینه زندگی شما در این کشور بیشتر خواهد شد.

بنابراین بهتر است برای کاهش هزینه هایتان به سراغ وسایل حمل و نقل عمومی بروید. ضمنا داشتن بیمه سلامتی برای کلیه افرادی که در این کشور زندگی می کنند اجباری بوده و هزینه آن با در نظر گرفتن نوع بیمه ب ۲۰ تا ۵۰ یورو در ماه خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک

حتی اگر شما در ارزان ترین رستوران های این کشور نیز غذا میل کنید هزینه خورد و خوراک شما در  ماه ۱۴ یورو بیشتر خواهد شد. پس اگر قصد دارید چند ماه و یا چند سال در این کشور زندگی کنید مواد غذایی مورد نیاز خود را از فروشگاه های زنجیره ای و سوپر مارکت ها تهیه کرده و خودتان به شخصه غذایتان را آماده کنید.

ارزان ترین شهر فرانسه برای زندگی

برخی افراد دوست دارند در کشورهای خارجی مانند فرانسه زندگی کنند اما شرایط مالی به آنها این اجازه را نمی دهد. در نتیجه معمولا این افراد سعی می‌کنند تا در شهرهای ارزان قیمت این کشور اقامت کنند. ما در ادامه برخی شهرهایی که زندگی در آنها هزینه کمتری برای شما در پی دارد معرفی می کنیم.

شهر مارسی فرانسه

یکی از قدیمی ترین و کهن ترین شهرهای فرانسه شهر مارسی است و از نظر بزرگی نیز دومین شهر کشور فرانسه محسوب می شود. این شهر در جنوب فرانسه واقع شده و از نظر ساخت خانه و خدمات درمانی در شرایط خوبی به سر می برد. از این شهر نیز به عنوان یکی از امن ترین شهرهای فرانسه یاد می کنند و قومیت ها و فرهنگ های مختلفی را می توان در این شهر مشاهده کرد.

مارسی یکی از ارزان ترین شهرهای فرانسه بوده و شما تنها با پرداخت مبلغی حدود ۶۰۰ یورو در ماه قادر خواهید بود یک آپارتمان یک خوابه برای خود اجاره کنید. اگر رفت و آمد به خارج از شهر برایتان مشکل نیست می توانید آپارتمانی که اجاره بهای آن در ماه ۵۰۰ یورو باشد را نیز پیدا کرده و در آن اقامت کنید.

شهر گرونوبل فرانسه

شهر گرونوبل نیز از دیگر شهرهای ارزان قیمت کشور فرانسه است و در جنوب شرقی این کشور و در دامنه های کوه آلپ قرار گرفته است. از جمله مزیت های زندگی در این شهر می توان به محیطی بسیار زیبا و دیدنی، خدمات درمانی با کیفیت و وجود یک سیستم حمل و نقل مناسب و صحیح اشاره کرد.

یکی از عمده ترین هزینه هایی که زندگی در فرانسه برای شما به همراه دارد هزینه مسکن و اجاره بها است. شما اگر تصمیم بگیرید در مرکز شهر یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید می توانید با مبلغی برابر ۵۸۰ یورو این کار را انجام دهید. اجاره آپارتمان در خارج از شهر به مراتب می تواند هزینه های زندگی شما را در این کشور کاهش دهد. به عنوان مثال اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در خارج از شهر حدود ۴۴۰ یورو خواهد بود.

شهر لیل فرانسه

شهر لیل در شمال فرانسه واقع شده و یکی از ارزان ترین و بهترین شهرهای کشور فرانسه برای زندگی به شمار می رود. این شهر بسیار پویا و فعال بوده و با داشتن معماری منحصر به فرد و غذاهایی خوشمزه، از دیگر شهرهای کشور فرانسه متفاوت تر جلوه کرده است. میانگین تغییرات دمایی در شهر لیل بین ۱ تا ۲۴ درجه سانتی گراد بوده و متوسط هزینه زندگی در آن بدون در نظر گرفتن اجاره بهای منزل ۷۵۰ یورو است.

هزینه اجاره بهای یک آپارتمان در داخل شهر حدود ۶۳۰ یورو خواهد بود و شما اگر بخواهید در خارج از شهر یک آپارتمان در همین سبک و سیاق اجاره کنید باید مبلغی برابر ۵۰۰ یورو پرداخت کنید.

شهر تولوز فرانسه

یکی دیگر از شهرهای ارزان قیمت کشور فرانسه، شهر تولوز است که تاریخ و هنر غنی دارد و از نظر وسعت و بزرگی، چهارمین شهر فرانسه به شمار می رود. این شهر ۲ هزار سال قدمت دارد و معماری که در آن مشاهده می شود بسیار چشم نواز و زیباست.

این شهر در مقایسه با شهر پاریس شهرت کمتری دارد، اما آثار باستانی و مناظر دیدنی در این کشور وجود دارد که گردشگران علاقه زیادی به تماشای آنها دارند. بیشتر افرادی که در این شهر زندگی می کنند مسیحی هستند و کلیسای جامع این شهر از جمله دیدنی ترین جاهایی است که توصیه می کنیم حتما از آن دیدن کنید.

متوسط هزینه ای که شما باید برای زندگی در این شهر در نظر بگیرید حدود ۸۰۰ یورو در ماه خواهد شود. البته این هزینه منهای هزینه ای است که باید برای اجاره بها پرداخت کنید.

چنانچه بخواهید در مرکز این شهر منزلی را اجاره کنید باید مبلغی حدود ۶۰۰ یورو را برای آن در نظر بگیرید و در صورت اجاره کردن یک آپارتمان در خارج از شهر میزان اجاره بها کاهش یافته و به ۵۰۰ یورو خواهد رسید. هزینه اجاره بها با توجه به مکان و بزرگی یک آپارتمان تعیین می شود.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

آب و هوای کشور فرانسه

کشور فرانسه یکی از وسیع ترین کشورهای قاره اروپاست و با قدم گذاشتن در این کشور می توان آب و هواهای مختلفی را در آن تجربه کرد. آب و هوای فرانسه در قسمت های شمالی و شمال شرقی معتدل و دلپذیر است در حالی که در قسمت های جنوبی این کشور اقلیم موجود مدیترانه ای است.

افرادی که به قسمت های غربی این کشور سفر می کنند از اقلیم اقیانوسی که در آن میزان بارش بالاست و زمستان ها معتدل و تابستان گرم است بهره می برند. معمولا در سایر بخش های این کشور تابستان ها گرم و طوفانی و زمستان ها نیز سرد است.

جالب است بدانید که در شهر پاریس خیلی به ندرت برف می بارد و بارش باران نیز معمولا به صورت نم نم و گاهی با مه همراه است.

زندگی در فرانسه

شرایط زندگی در فرانسه

شرایط اقامت در این کشور به وضعیتی که شما در آن قرار دارید، بستگی دارد. همان طوری که گفتیم فرانسه یکی از کشورهایی است که در اروپای غربی واقع شده و از نظر سیاسی و اقتصادی نیز در سطح مطلوب و نرمالی قرار گرفته است. شما برای رفتن به این کشور راه های مختلفی در پیش روی دارید و کاملا مختار هستید تا یکی از آنها را برگزینید، اما دقت کنید که هر یک از این روش ها شرایط خاص خود و قوانینی دارند که حتما باید مورد توجه قرار گیرند. برای اخذ ویزای فرانسه و همچنین اقامت آن می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت سرمایه گذاری و یا مهاجرت کاری اقدام کنید. 

اقامت از طریق کار

یکی از روش هایی که می توانید به وسیله آن در کشور فرانسه اقامت کنید کار است. برای دریافت اقامت بدین شکل شما ابتدا باید درخواستی از یک کارفرمای فرانسوی در اختیار داشته باشید و این کارفرما نیز باید یک قرارداد با شما امضا نماید. البته گرفتن اقامت از این طریق، پروسه ای نسبتا طولانی دارد و شما باید حداقل چند ماه صبر کنید. ویزایی که تحت عنوان ویزای کاری در اختیار خارجی ها قرار داده می شود ۱۲ ماه اعتبار داشته و قابل تمدید نیز هست.

اقامت در فرانسه از طریق تحصیل

شاید یکی از راحت ترین روش های گرفتن اقامت در کشور فرانسه تحصیل باشد. متقاضیان ادامه تحصیل در فرانسه ابتدا باید یک درخواست برای یکی از دانشگاه های فرانسه ارسال کنند و در صورت موافقت با این درخواست، فرد می توانند یکی از انواع ویزاهای کوتاه مدت، موقت بلند مدت و بلند مدت را دریافت کند. برای گرفتن ویزا نیز مدارک خاصی نیاز است که باید آماده شده و در اختیار دانشگاه مورد نظر قرار داده شود.

اگر بتوانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید قادر خواهید بود یک سال بعد از تمام شدن تحصیلاتتان در این کشور اقامت کرده و یک کار تمام وقت پیدا کنید. اگر حقوق کاری که پیدا کردید ۱.۵ برابر حداقل حقوق در کشور فرانسه باشد به راحتی می توانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و گام های ابتدایی برای گرفتن اقامت دائم در کشور فرانسه را بردارید.

اقامت از طرق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت به فرانسه سرمایه گذاری در کشور فرانسه است. شما اگر بتوانید مبلغی حدود ۳۰۰ هزار یورو در یکی از بخش های این کشور سرمایه گذاری کنید به شما و خانواده ۴ نفری تان اقامت ۴ ساله داده می شود. تا زمانی که شما به سرمایه گذاری پول خود در این کشور ادامه دهید مدت اقامت تمدید خواهد شد. اگر مدت اقامت موقت ۵ سال به طول بینجامد شما به راحتی قادرید برای گرفتن اقامت دائم در فرانسه اقدام کنید.

قوانین خاص زندگی در فرانسه برای مهاجران

اگر فردی به صورت قانونی وارد کشور فرانسه شود و در آن به تحصیل و یا کار بپردازد تا زمانی که عملی خلاف قانون از او سر نزند هیج مشکلی خاصی برای اقامت او در این کشور به وجود نخواهد آمد. اگر شما تنها فکر و ذکرتان کار و تحصیل باشد حتی می توانید این امید را داشته باشید که کشور فرانسه به شما اقامت دائم بدهد.

شرایط زمانی سخت خواهد شد که شما به جای استفاده از روش های قانونی متوسل به روش های غیر قانونی مانند پناهندگی می شوید. اگر این روش را برای گرفتن اقامت دائم در کشور فرانسه انتخاب کرده اید اتفاقات خوبی در انتظارتان نخواهد بود.

متاسفانه در سال های اخیر سخت گیری های کشور فرانسه برای پناهندگان بسیار سخت تر شده و احتمال آنکه بتوان به راحتی و با این روش در فرانسه اقامت کرد بسیار کم تر از قبل شده است.

قبل از سال ۲۰۱۸ پناهجویان۱۲۰ روز برای ارائه پرونده شان به مقامات این کشور وقت داشتند اما طی لایحه ای که در سال ۲۰۱۸ تصویب شد این مدت به ۹۰ روز کاهش پیدا کرده است. مورد دیگری که در این لایحه با تغییر مواجه شد مدت زمانی بود که پناهجویان وقت داشتند تا اعلام تجدید نظر کنند. تا قبل از لایحه مصوب در سال ۲۰۱۸ آن دسته افرادی که درخواست آنها از سوی کشور فرانسه رد شده بود، به مدت۱ ماه وقت داشتند تا به رد تقاضایشان اعتراض کنند. اما با تصویب لایحه جدید این مدت زمان به ۲ هفته کاهش پیدا کرده و ممکن است پناهجویان را با مشکل مواجه کند.

دولت فرانسه با اعمال این سخت گیری ها در پی آن است که امید افراد را برای گرفتن اقامت دائم در این کشور کاهش دهد و میزان تقاضای اقامت در این کشور بدین شکل کمتر شود.

آداب و رسوم خاص کشور فرانسه

اقوام مختلفی در کشور فرانسه زندگی می کنند به همین دلیل فرهنگ ها و آداب متفاوتی نیز می توان در آن شاهد بود. خوب است قبل از این که به این کشور سفر کنید تا حدی به فرهنگ و رسومی که در این کشور وجود دارد آشنا باشید تا ناخواسته مرتکب رفتاری خارج از ادب نشوید. چون ممکن است یک رفتار و یا گفتار در کشور مبدا یک رفتار کاملا عادی تلقی شود اما همان رفتار در کشور دیگری خلاف ادب و شئونات باشد.

خوب است بدانید که مردم فرانسه به خوردن غذا علاقه بسیار زیادی دارند. آشپزی در این شهر با توجه به جزئیات انجام شده و مراحل پخت غذا توسط سرآشپز به خوبی رصد می شود تا غذایی با کیفیت در اختیار بقیه قرار داده شود. مورد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید خوش قول بودن است.

وقتی یک فرانسوی شما را برای صرف غذا دعوت می کند انتظار دارد به موقع و سر وقت در محلی که قرار گذاشته شده است، حاضر شوید. اگر بنا به هر دلیلی نمی توانید به موقع به محل قرار برسید سعی کنید طرف دیگر قرار را از این موضوع مطلع کنید.

اگر به یک مهمانی بزرگ در شهر پاریس دعوت شدید سعی کنید روز برگزاری مهمانی یک دسته گل سفارش داده و ارسال کنید تا زمانی که مهمانی در حال برگزاری است دسته گل شما در معرض دید عموم قرار داده شود.

ضمنا توجه داشته باشید که فرانسوی ها به لباس و پوشش خود اهمیت زیادی می دهند و به همین دلیل معمولا بسیار رسمی به نظر می رسند. لباس های رسمی در کشور فرانسه به راحتی لباس های رسمی که افراد در سایر کشورهای غربی به تن می کنند، نیست.

در کشور فرانسه چاقو با دست راست  و چنگال با دست چپ نگه داشته می شود. به هنگام صرف غذا به هیچ عنوان دست خود را بر روی میز نگذارید و اگر قرار است بر روی صندلی خاصی بنشینید منتظر باشید تا شما را به طرف جایگاهی که برایتان در نظر گرفته شده است، راهنمایی کنند. موقع صرف غذا تا زمانی که میزبان اجازه نداده است، شروع به صرف غذا نکنید.

نکته دیگری که باید در کشور فرانسه به آن توجه داشته باشید تعصب و غروری است که فرانسوی ها نسبت به کشور خود نشان می دهند. فرانسوی ها هر گونه نظر و نگرش منفی که در مورد کشورشان ابراز داشته شود را به عنوان توهین تلقی کرده و به همین دلیل برخی گردشگران آمریکایی، این رفتار مردم فرانسه را بی ادبانه می دانند.

اختلاف ساعت ایران با فرانسه

زندگی در فرانسه

کشورهای مختلفی در سطح کره زمین وجود دارند و هر کدام از آنها نیز در عرض های جغرافیایی متفاوتی قرار گرفته اند. به همین دلیل مساله اختلاف ساعت بین کشورها مساله ای دور از انتظار نبوده و کاملا طبیعی است. کشور ایران و کشور فرانسه نیز کیلومترها از هم فاصله دارند، بنابراین زمانی که شما قصد دارید به فرانسه سفر کنید باید از این اختلاف ساعت اطلاع داشته باشید.

البته کسانی که برای نوشتن یک قرارداد مهم کاری و یا فرضا برای تحصیل به کشور فرانسه سفر می کنند بهتر است بیش از بقیه در مورد این نکته دقت و توجه داشته باشند.

اما در مورد اختلاف زمانی که بین ایران و فرانسه وجود دارد باید ذکر کنیم که کشور ایران از نظر زمانی ۲ ساعت و نیم از کشور فرانسه جلوتر است. به عنوان مثال اگر درحال حاضر ساعت ایران عدد ۸ صبح را نشان می دهد در همین لحظه در کشور فرانسه ساعت، ۵ و نیم صبح است.

معرفی چند شهر مهم فرانسه

یکی از دیدنی ترین کشورهای دنیا، کشور فرانسه است و مکان ها و شهرهای دیدنی زیادی در آن وجود دارد. در ادامه برخی از مهم ترین شهرهای فرانسه را به شما معرفی کرده و توصیه می کنیم حتما از آنها بازدید نمایید.

شهر پاریس

شهر پاریس پایتخت فرانسه است و بیش از ۲ میلیون نفر در این شهر زندگی می کنند. این شهر پرجمیعت ترین شهر در فرانسه بوده و گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. شهر پاریس به شهر روشنایی و قطب مد و بازار لوکس دنیا معروف است و تاریخچه ای غنی در زمینه های فرهنگی، هنری، مد طراحی و غذا دارد. از پاریس به عنوان یکی از عاشقانه ترین و رمانتیک ترین شهرهای دنیا یاد می کنند. کلیسای ناتردام، موزه لوور، برج ایفل، موولن روژ لیدو از جمله شگفت انگیزترین و زیباترین آثار و بناهایی هستند که شهر پاریس آنها را در خود جای داده است.

شهر مارسی

از دیگر شهرهای مهم کشور فرانسه، مارسی است. این شهر در جنوب فرانسه قرار گرفته و از نظر میزان جمیعتی که در آن زندگی می کنند رتبه دوم را در این کشور به خود اختصاص داده است.

شهر مارسی در کنار دریای مدیترانه واقع شده و مردم از طریق صیادی و صید ماهی کسب درآمد می کنند. یکی از مهم ترین بندرهای اصلی کشور فرانسه، خلیج شیر، در این شهر واقع شده است. مارسی نیز همانند پاریس آثار تاریخی و بناهای قدیمی زیادی دارد و مقصد بسیار مناسب و ایده آلی برای گردشگری و مسافرت به شمار می رود.

شهر لیون

شهر لیون نیز یکی دیگر از شهرهای مهم کشور فرانسه بوده و در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. لیون ۴۷۰ کیلومتری پاریس قرار گرفته و بعد از پاریس و مارسی سومین شهر بزرگ در کشور فرانسه است.

در این شهر ۴ دانشگاه و تعداد زیادی مدرسه وجود دارد و به همین دلیل جمعیت دانشجویی این شهر بیش از بقیه شهرهای فرانسه است. علاوه بر آنکه تعداد دانشجویان این شهر زیاد است گردشگرانی که به این شهر سفر می کنند تا از آثار تاریخی به جای مانده از دوره رنسانس نیز دیدن کنند رو به افزایش است و سالانه افرادی زیادی در قالب توریست به لیون سفر می کنند.

قدمت این شهر به ۴۳ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد و همین عامل سبب شده که این شهر به مقصدی بسیار مناسب برای گردشگری و سفر تبدیل شود.

شهر لیل

شهر لیل در بخش های شمالی کشور فرانسه واقع بوده و با بلژیک همسایه است. این شهر در سال ۲۰۰۰ میلادی با پذیرش ۶۷ هزار دانشجو به یکی از مراکز اصلی پذیرش دانشجو در کشور فرانسه تبدیل گشت. این شهر در سال های گذشته اندکی تغییر ساختار داده و از یک شهر صنعتی به یک مرکز فرهنگی و تجاری لوکس و زیبا تبدیل شده است. شهر لیل نیز با داشتن آثار تاریخی، مکان های زیبا و باشکوه، موزه های معروف و غیره مکانی بسیار مناسب و شگفت انگیز برای تفرح و گردش است.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

مزایا و معایب زندگی در فرانسه

اگر دوست دارید به کشور فرانسه رفته و در آنجا اقامت کنید خوب است در مورد مزیت های و معایبی که در این کشور وجود دارد نیز اطلاعاتی داشته باشید. البته معمولا این مزیت ها و معایب در کنار هم مطرح می شوند تا تصمیم گیری برای افرادی که قصد دارند به صورت دائم در یک کشور زندگی کنند راحت تر و واقع بینانه تر باشد. ما در ابتدا به بررسی مزیت های زندگی در این کشور می پردازیم.

یکی از مزیت های زندگی در کشور فرانسه فراهم کردن بهترین شرایط برای سرمایه گذاری در این کشور است. دولت فرانسه در حال ابداع روش های خلاقانه‌ای است تا بتواند فعالیت های اقتصادی این کشور را تقویت کند. همین موضوع بستر مناسبی برای سرمایه گذاری فراهم کرده است.

به همین دلیل افرادی که می خواهند در یکی از کشورهای اروپایی اقدامات اقتصادی انجام می دهند می توانند بر روی امکاناتی که قرار است فرانسه در اختیارشان قرار دهد فکر کنند.

از دیگر مزیت هایی که زندگی در کشور فرانسه می تواند به دنبال داشته باشد خرید ملک است. یکی از کشورهایی که به خوبی توانسته قیمت مسکن را کنترل کند کشور فرانسه است. بازار مسکن در این کشور از پایداری و ثبات باور نکردنی برخوردار بوده و شما در برخی شهرها مانند پاریس و ریویورا به راحتی می توانید یک ملک با مناسب ترین و کمترین قیمت خریداری نمایید.

شرایط آب و هوایی این کشور از دیگر مزیت هایی است که اقامت در فرانسه می تواند شامل حال شما کند. در قسمت های شمالی فرانسه آب هوا بسیار شبیه به آب و هوای کشور انگلیس است. به جنوب این کشور نیز که بروید می توانید بیش از ۳۰۰ روز آفتابی را تجربه کنید.

از دیگر مزیت های زندگی در این کشور می توان به ساخت پیش نیازهای حمل و نقل راحت در این کشور اشاره کرد. دولت این کشور برای آنکه حمل و نقل مردم به راحتی انجام شود اقدامات مختلفی مانند ساختن جاده، فرودگاه های بین المللی و شبکه قطار سریع انجام داده و بدین شکل می توان به راحتی و در کوتاه ترین زمان ممکن به دیگر شهرهای فرانسه سفر کرد.

تا بدین جا تمام مواردی که ذکر کردیم تنها بخشی از مزیت هایی است که زندگی در کشور فرانسه می تواند برای شما به دنبال داشته باشد. نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که زندگی در کشورهای خارجی با عیوبی نیز همراه است که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

اگر قصد دارید در این کشور زندگی کنید باید حتما زبان فرانسوی را نیز آموزش ببینید. مردم این کشور به زبان بومی خود اهمیت زیادی داده و برای کسانی که می توانند به این زبان صحبت کنند احترام فراوانی قائل می شوند. بنابراین اگر تنها به زبان انگلیسی مسلط هستید و قصد دارید در کشور فرانسه اقامت کنید بهتر است این زبان را نیز یاد بگیرید تا شرایط زندگی در این کشور برایتان راحت تر و آسان تر شود.

از دیگر عیوبی که در مورد زندگی در کشور فرانسه مطرح می شود گران بودن برخی شهرهای این کشور است. استانداردهای زندگی در این کشور بالاست و این مساله باعث گرانی در بعضی از شهرهای فرانسه شده است.

شرایط زندگی مسلمانان در فرانسه

تاریخ ورود اسلام به کشور فرانسه به دوره های اولیه اسلام بر می گردد. تجار و نمایندگان سیاسی یکی از مهم ترین عواملی بودند که باعث شدند این دین در سراسر دنیا و خصوصا اروپا گسترش پیدا کند.

در حال حاضر نیز جمعیت مسلمانان ساکن در کشور فرانسه یکی از بزرگ ترین جمعیت های مسلمانان در کل قاره اروپا محسوب می شود. سازمان های پوششی فرانسه نیز تاسیس شدند تا بتوانند مشکلاتی که گریبانگیر این گروه شده را برطرف نمایند.

تعداد مسلمانی که در این کشور زندگی می کنند بین ۵ تا ۶ میلیون نفر تخمین زده شده است و بیشتر آنها در شهرهایی مانند مارسی، پاریس و لیون و زندگی می کنند.

یکی از مسائلی که مسلمانان این کشور و خصوصا بانوان و دختران با آن دیگر هستند مساله حجاب است. داشتن حجاب در کشور فرانسه از سال ۱۹۸۹ برای بانوان ممنوع بوده و این خود به یک مساله چالشی و جنجالی تبدیل شده است.

برای دولت فرانسه داشتن حجاب یک نماد دینی است و به همین دلیل دختران اجازه ندارند در مدارس دولتی با حجاب حاضر شوند. البته این ممنوعیت نمادهای دینی تنها شامل دین اسلام نیست و افرادی که به دین های مسیحیت و یهودیت گرایش دارند، نیز نمی توانند در مدارس این کشور کلاه و صلیب به همراه داشته باشند.

در کشور فرانسه ۸ مسجد جامع ساخته شده و بزرگ ترین آن در شهر پاریس قرار گرفته است. از دیگر مسجدهای ساخته شده در این کشور می توان به مسجد الدعوه، مسجد لیون، مسجد بلال و غیره اشاره کرد.

دولت فرانسه در سال ۲۰۰۳ تشکلی به نام شورای دینی مسلمانان راه اندازی کرد تا مشکلاتی که مسلمانان دارند توسط این شورا بررسی و حل شود. این شورا در رابطه با مسائلی مانند ساخت مسجد، اعزام روحانی ها به بیمارستان، زندان و غیره فعالیت می کند.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

۷ دیدگاه دربارهٔ «زندگی در فرانسه»

  1. سلام و درود
   بلی فرانسه دارای رنک علمی خوبی هست که این کشور رو تبدیل به مقصد مهاجرت تحصیلی دانشجویان از نقاط گوناگون جهان کرده
   با توجه به صنعتی و توریستی بودن و فرهنگ و هنر این کشور بازار کار مناسبی در فرانسه منتظر شماست
   پس از تحصیل ۹ ماه الی ۱ سال فرصت جست و جو و اشتغال دارید

  1. شرایطی که در حال حاضر هست
   چه تحصیلی چه کاری و فرهنگی و اقتصادی بسیار مناسب هست
   اگر هدف بلند مدت ، کار و اقامت دارید فرانسه کشور خوبی هست

 1. سلام برای زبان آزمون های
  DILF (دیپلم مقدماتی زبان فرانسه)
  DELF (دیپلم مطالعات زبان فرانسه)
  DALF (دیپلم پیشرفته زبان فرانسه)

  برای رشته پزشکی
  PASS یا L.AS

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top