دانشگاه های آلمان

در این مطلب اطلاعات بیشتری در رابطه با دانشگاه های کشور آلمان بدست خواهیم آورد که در انتخاب دانشگاه و مهاجرت به کشورآلمان به ما بسیار کمک میکند

دانشگاه های آلمان

برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

۵/۵

اگر  از بسیاری از محصلین و دانشجویان ایرانی بپرسیم که قصد تحصیل در کدام کشور را دارند بدون شک دانشگاه های آلمان در میان انتخاب های آنان دیده می شود. شرایط بسیار مناسب کشور آلمان در بسیاری از زمینه های اجتماعی ،آموزشی ، معیشتی  و … موجب شده تا بسیاری از افراد در نقاط مختلف جهان بخواهند در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهند.

به همین دلیل امروز تصمیم گرفتیم تا به یکی از پرسش ها و دغدغه های شما عزیزان گرامی پاسخ دهیم. با ما همراه باشید تا با تمامی شرایط دانشگاه های المان آشنا شویم.اطلاعات این مطلب بسیار مناسب کسانی میباشد که قصد تحصیل در آلمان را دارند و میخواهند به کشور آلمان مهاجرت تحصیلی کنند.

دانشگاه های آلمان

شرایط پذیرش در دانشگاه های آلمان

پذیرش در دانشگاه های آلمان در هر مقطع تحصیلی با مقاطع دیگر متفاوت است. درواقع تحصیل در آلمان قوانین و شرایط خاص خود را دارد. همان طور که می دانید تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان در مقاطع کارشناسی ارشد  و دکتری رایگان می باشد .اما این امر مستلزم این است که در دانشگاه های معتبر و مورد تایید ایران که مورد تایید کشور آلمان نیز است فارغ التحصیل شده باشید.

مدرک زبان لازم برای تحصیل در آلمان نیز از جمله دیگر نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. در گذشته مدرک B1 برای زبان آلمانی مورد تایید تمامی دانشگاه های آلمان بود اما در سال های اخیربرای پذیرش دانشگاه های این کشور مدرک B2 در نظر گرفته می شود. آلمان از جمله کشورهایی است که برای مهاجرین این فرصت را فراهم کرده تا بتوانند با استفاده از مدرک زبان انگلیسی در این کشور به تحصیل بپردازند. مدرک زبان انگلیسی مورد نیاز برای تحصیل در آلمان ۵/۶ آیلتس و ۸۵ تافل می باشد. اگرچه فرصت تحصیل با زبان انگلیسی فراهم شده اما شایان ذکر است که نمی توانید در تمامی دانشگاه ها و در تمامی رشته های مورد علاقه خود با تسلط بر زبان انگلیسی به تحصیل بپردازید. چرا که تنها ۳۰ درصد از دانشگاه های آلمان شرایط تحصیل با زبان انگلیسی را برای مهاجرین مهیا کرده اند.

شرایط مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه های آلمان

همان گونه که اشاره کردیم  مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری هر کدام شرایط ویژه خود را دارند که به هر کدام به طور جداگانه اشاره خواهیم کرد.

شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی

اگر بخواهید در مقطع کارشناسی در دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرید مدرک دیپلم شما نباید زیر ۱۶ باشد.همچنین در صورتی که بالای ۲۴ سال باشید نمیتوانید مهاجرت تحصیلی به آلمان را دریافت نمایید.متاسفانه در مقطع لیسانس به اندازه مقاطع فوق لیسانس و دکتری شرایط تحصیل رایگان برای مهاجرین فراهم نشده و مبلغی بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ یورو باید برای تحصیل خود در هر ترم بپردازید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد پرطرفدارترین متقاضی را میان ایرانیان دارد. در واقع به جهت این که در این مقطع می توان در دانشگاهای دولتی آلمان به طور رایگان تحصیل کرد در نتیجه طرفداران بی شماری دارد.یکی دیگر از شرایط پذیرش به دانشگاه های آلمان در مقطع کارشناسی ارشد این است که لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر ایران بگیرید.

شرط معدل برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد آلمان ۱۳ به بالا در نظر گرفته شده است. هم چنین هنگامی که می خواهید برای اپلای به آلمان اقدام کنید ،مدارک ۱۲ سال تحصیل خود را نیز باید ارائه دهید.

شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع دکتری

شرایط پذیرش دانشگاه های آلمان در مقطع دکتری اندکی پیچیده تر از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است. در واقع دو شرط اصلی که بتوانید اپلای در مقطع دکتری را انجام دهید شامل وارد زیر است :

۱-اخذ تایید استادی در آلمان به منظور انجام تز دکتری

۲-داشتن تاییدیه از دو استاد معتبر در ایران

در صورت گرفتن پذیرش دکتری در المان ، امکان تحصیل رایگان در دانشگاه های آلمان به شما داده می شود.اخذ بورسیه تحصیلی نیز به آلمان  در اکثر موارد در مقطع دکتری امکان پذیر است.شایان ذکر است که تحصیل در دانشگاه های معتبر ایران در مقطع کارشناسی ارشد و کارشناسی ، امکان پذیرش شما را بیشتر می کند.

شرایط پذیرش در دانشگاه های آلمان

انواع دانشگاه های آلمان

به طور کلی دانشگاه های آلمان به دو بخش دولتی و خصوصی تقسیم می شود. پس از این تقسیم بندی ، می توانیم انواع دانشگاه های آلمان را به صورت زیر تقسیم بندی نماییم.

 • دانشگاه
 • دانشگاه های علمی و کاربردی
 •  دانشگاه هنر ،فیلم، موسیقی.

بخش اول همانند دیگر نقاط جهان ، به صورت تئوریک و پژوهشی می توانید به تحصیل بپردازید. بیشتر تمرکز دانشگاه های علمی و کاربردی بر این اصل استوار است که بتوانند به صورت عملی به دانشجویان خد آموزش بدهند. در رابطه با دانشگاه های هنر ،فیلم و موسیقی نیز اگر رزومه و نمونه کار خوبی داشته باشید ،می توانید پذیرش این گونه دانشگاه ها را دریافت نمایید . در واقع برای دانشگاه های هنری آلمان نمونه کارهای دانشجویان مهاجر مهم است. در صورتی که نمونه کار مناسبی داشته باشید می توانید  پس از گذراندن مراحل پذیرش تحصیلی در آلمان ، با گذراندن مصاحبه حضوری در دانشگاه مورد نظر به تحصیل بپردازید.

شرایط تحصیل رایگان در آلمان

آلمان فرصت‌های زیادی را برای همه افراد در جهان مهیا نموده است. حمایت شگفت‌انگیز از دانشجویان، ارائه انواع و اقسام بورسیه‌های تحصیلی از جمله دلایلی است که دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در این کشور هستند.

هیچ محدودیت سنی برای اپلای در آلمان وجود ندارد. البته به این نکته توجه داشته باشید که آلمان به گپ تحصیلی بسیار حساس است. در صورت وجود گپ تحصیلی باید آن را توضیح دهید و دانشگاه مربوطه را قانع کنید.

تحصیل رایگان در مقطع دبیرستان

دانش‌آموزان غیر آلمانی که خواستار تحصیل در دبیرستان های آلمان به صورت رایگان هستند، باید بدانند که اخذ ویزای این کشور برای افراد زیر ۱۸ سال کار راحتی نخواهد بود. دانش‌آموزانی که موفق به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شدند، می‌توانند در مدارس دولتی به صورت رایگان تحصیل کنند. پس از اتمام دوره دبیرستان و در صورت قبولی در آزمون پایانی، به دانش‌آموزان مدرکی به نام “Abitur” داده می‌شود.

تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی

تحصیل در این مقطع، دوره‌ای ۴ ساله را شامل می‌شود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های آلمان، متقاضی باید حداقل دارای مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی باشد. علاوه بر آن، فرد باید گواهی قبولی آزمون سراسری (روزانه یا شبانه) را در مقطع کارشناسی و در رشته‌ای مرتبط با رشته مورد نظر خود کسب نماید. فرد مورد نظر، باید ابتدا دوره یک ساله کالج را در کشور آلمان بگذراند تا بدین ترتیب اجازه ورود به دانشگاه‌های آلمان را دریافت نماید.
اجبار شرکت در دوره کالج، به این خاطر است که شما دیپلمی معادل یک شخص آلمانی دریافت نمایید. تقریبا می‌توان گفت هیچ دانشگاه دولتی در آلمان وجود ندارد که این دوره را به زبان انگلیسی ارائه نماید. پس ارائه مدرک زبان آلمانی نیاز است.
در حال حاضر کالج‌ها از افراد متقاضی، مدرک B1 آلمانی را تقاضا می‌کنند. بعد از گذراندن دوره یک ساله کالج، فرد باید در آزمون “Feststellungsprüfung” شرکت نماید و بر اساس نمرات دیپلم، پیش‌دانشگاهی، دوره کالج و انتخاب رشته خود، فرد می‌تواند وارد دانشگاه شود.

تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس (کارشناسی ارشد)

تحصیل رایگان در مقطع فوق لیسانس، معمولاً دو سال زمان می‌برد. در این مقطع تحصیلی، دانشجویان اجازه کار کردن حین تحصیل را خواهند داشت. رزومه تحصیلی، سطح زبان و ریزنمرات تحصیلی مقطع کارشناسی دانشجویان، برای پذیرش آن‌ها در این مقطع تحصیلی نقش بسیار مهمی دارد. اگر چه تحصیل در این مقطع رایگان است؛ اما دانشجویان موظف هستند مبلغ کمی را در سال، جهت ثبت‌نام و پذیرش به دانشگاه پرداخت کنند.
زبان تحصیل در دانشگاه‌ها در مقطع کارشناسی ارشد
در مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته‌ها، هم به زبان آلمانی و هم به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. مدرک زبان قابل قبول در این مقطع، آیلتس ۶.۵، تافل ۹۰ در زبان انگلیسی و سطح B1 در زبان آلمانی خواهد بود.

تحصیل رایگان در مقطع دکترا
مدت زمان تحصیل دکترا در آلمان بین سه تا چهار سال است. اخذ پذیرش در این مقطع تحصیلی چندان ساده نیست. علاوه بر رزومه تحصیلی و توانایی‌های فردی دانشجو، یافتن استاد راهنما نیز نقش مهمی در اخذ پذیرش در مقطع دکترا در کشور آلمان دارد. دانشجویان مقطع دکترا می‌توانند در زمان تحصیل خود بدون محدودیت در این کشور کار کنند.
هزینه تحصیل دکترا
تحصیل مقطع دکترا در تمام دانشگاه‌های دولتی کشور آلمان رایگان است.
دانشگاه‌های انگلیسی زبان در آلمان
از جمله دانشگاه‌های کشور آلمان که امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی، را برای دانشجویان بین‌المللی خود فراهم کرده‌اند، می‌توان به دانشگاه فنی مونیخ، دانشگاه بن، دانشگاه هامبورگ، دانشگاه مونستر، دانشگاه ارلانگن-نورنبرگ، دانشگاه فنی دارمشتات اشاره کرد.
هزینه تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان
همان طور که گفته شد، تحصیل به زبان انگلیسی در آلمان رایگان می‌باشد. باید توجه داشت که برای تحصیل در این دانشگاه‌ها هنوز برخی هزینه‌های اداری یا کمک هزینه ترم وجود دارد. معمولاً کمک هزینه ترم شامل هزینه انجمن‌های دانشجویی، بلیط حمل و نقل عمومی و هزینه ثبت‌نام می‌شود. هزینه های تحصیل در آلمان بسته به دانشگاه مورد نظر دانشجویان، تغییر می‌کند و بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو است.
مدارکی که شما برای دریافت پذیرش از دانشگاه‌های آلمان نیاز خواهید داشت:
خلاصه سوابق کاری
توصیه‌نامه‌ها (حداقل دو عدد)
عکس‌های مناسب برای گذرنامه
کپی گذرنامه شما
گواهینامه‌های آزمون GMAT / GRE در صورت نیاز
گواهی پزشکی
بیمه‌نامه
اسنادی که بیانگر تجربه کاری هستند (در صورت وجود)
امتحان TestAS
ترجمه گواهینامه‌های تحصیلی و مدارک
اثبات توانایی و تمکن مالی (در صورت درخواست)

ددلاین دانشگاه‌های آلمان
آلمان درخواست‌های پذیرش را به صورت فصلی می‌پذیرد. ۲ فصل اولیه پذیرش در این کشور تابستان و زمستان برای اکثر مؤسسات آن است.

تابستان :
درخواست‌ها باید تا ۱۵ ژانویه ارسال شوند. ترم تابستانی از مارس تا آگوست در دانشگاه های علوم کاربردی و از آوریل تا سپتامبر در دانشگاه‌های تحقیقاتی برگزار می‌شود.

زمستان :

درخواست‌ها باید تا ۱۵ جولای انجام شود. ترم زمستانی از سپتامبر تا فوریه در دانشگاه‌های علمی کاربردی و از اکتبر تا مارس در دانشگاه‌های تحقیقاتی برگزار می‌شود.

فهرست دانشگاه های رایگان آلمان

یکی از نکات بسیار مهمی که در تحصیل در دانشگاه های دیگر کشور ها برای مهاجرین بسیار اهمیت دارد ،یافتن دانشگاه های رایگان آن است . در تحصیل در دانشگاه های رایگان آلمان دو مزیت اساسی دارد .مزیت اول تحصیل در چنین دانشگاه هایی این است که دیگر هیچ گونه هزینه ای برای تحصیلات خود پرداخت نمی کنید.

در صورتی که بخواهید علاوه بر هزینه های زندگی ،هزینه های تحصیل خود را نیز پرداخت نمایید با مشکل بسیار بزرگی مواجه می شوید. در آلمان  اگر که دانشجو باشید تنها می توانید در مشاغلی مشغول به فعالیت شوید که پاره وقت به شما نیاز دارند. پس از مدتی خودتان پی می برید که نمی توانید با کار پاره وقت هزینه های تحصیل و زندگی خود را پرداخت نمایید.

در چنین شرایطی حتی نمیتوانید تمرکز لازم را برای مطالعه دروس خود داشته باشید.بنابراین توصیه ما به شما این است که اگر از تمکن مالی کافی برخوردار نیستید به سراغ دانشگاه های خصوصی  نروید. در رابطه با مزیت دوم دانشگاه های رایگان آلمان نیز می توان به این نکته اشاره کرد که اکثر دانشگاه هایی که حتی مهاجرین را می پذیرند جزء بهترین دانشگاه های آلمان نیز محسوب می شوند.

بنابراین تحصیل در چنین دانشگاه هایی از هر جهت برای شما منفعت و سود بیشتری دارد.در ادامه فهرستی تهیه کرده ایم که میتوانید دانشگاه های رایگان آلمان را مشاهده کنید. در این لیست رنکینگ دانشگاه های آلمان در سطح  جهان نیز در نظر گرفته شده است.

بهترین دانشگاه های آلمان

 

رنکینگ جهانی

۱-دانشگاه فنی مونیخ


Technische Universität München

۴۱

۲-دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیانس مونیخ


Ludwig Maximilians Universität München

۴۸

۳-دانشگاه روپرخت کارلس هایدلبرگ

                     Ruprecht Karls Universität Heidelberg

۶۱

۴-موسسه تکنولوژی کارلسروهه

Karlsruhe Institute of Technology

۱۰۳

۵-دانشگاه هامبورگ

Universität Hamburg

۱۱۲

۶-دانشگاه فردریش ویلهلم

            Rheinische Friedrich Wilhelms Universität Bon

۱۱۹

۷-دانشگاه فنی وست فالیش

            Rheinisch Westfalische Technische Hochschule Aachen

۱۲۱

۸-دانشگاه فنی درسدن

Technische Universität Dresden

۱۴۴

 

  

۹-دانشگاه فرایبورگ

Universität Freiburg           

۱۵۵

۱۰-دانشگاه توبینگن

Universität Tubingen

۱۷۱

در کنار دانشگاه های ذکر شده ، دانشگاه آزاد برلین نیز از بهترین دانشگاه های آلمان محسوب می شود که رایگان نیست و باید شهریه بپردازید.

 

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

هزینه های تحصیل در آلمان

به طور کلی هزینه های تحصیل در آلمان بر اساس دانشگاهی که پذیرش می گیرید متفاوت است. در صورتی که بتوانید در دانشگاه های دولتی آلمان پذیرش بگیرید هیچ گونه هزینه ای بابت شهریه های دانشگاه پرداخت نمی کنید. اگر چه باید مبلغی برای این که پرونده و رزومه شما توسط دانشگاه بررسی شود پرداخت نمایید.

هزینه شهریه در دانشگاه های خصوصی آلمان با توجه به شهری که در آن تحصیل می کنید و اعتبار خود دانشگاه ، متفاوت است . بنابراین نمیتوان به طور دقیق شهریه دانشگاه های آلمان را محاسبه کرد. به طور کلی می توان گفت هزینه ای معادل ۲۵۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ یورو سالانه به عنوان شهریه در  دانشگاه های خصوصی باید پرداخت نمایید.

برخی به اشتباه تصور میکنند در صورتی که در دانشگاه های رایگان المان پذیرش بگیرند دیگر نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیستند. باید به این نکته توجه داشته باشید که تمامی هزینه های زندگی شما بر عهده خودتان است . دانشجویان مقاطع لیسانس و فوق لیسانس مجاز به ۲۰ ساعت کار در هفته به صورت پاره وقت هستند. دانشجویان مقطع دکتری می توانند در هفته ۳۰ ساعت مشغول به کار شوند. بنابراین از بابت کار دانشجویی در آلمان نگران نباشید. چرا که به واسطه  وجود مشاغل مختلف می توانید در این کشور خیلی زود مشغول به کار شوید.

علاوه بر این مسائل ، یکی از شروط اصلی اخذ مهاجرت تحصیلی به آلمان این است که مبلغ ده هزار یورو در حساب شما باشد تا بتوانید در اوایل حضور خود در کشور آلمان از پس هزینه های روزانه خود بربیایید.

نتیجه گیری

به واسطه شرایط بسیار مناسب دانشگاه های آلمان ،هر ساله عده زیادی تمایل دارند تا به کشور آلمان برای پذیرش اقامت تحصیلی مراجعه نمایند. بنابراین  در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با وضعیت تحصیل در آلمان آشنا کنیم . تمامی تلاش اعضای لیگال اپلای بر این مبنا استوار شده است که  به شما عزیزان کمک کند تا بتوانید به راحتی مهاجرت تحصیلی به آلمان را دریافت نمایید . امیدواریم بتوانیم  رضایت شما  را با فعالیت منظم خود در راستای رساندن شما به اهدافتان ، محقق سازیم.

سوالات متداول:

به چه صورت میتوانم برای ویزای تحصیلی اقدام کنیم؟

ابتدا باید از یکی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرید و سپس برای ویزای تحصیلی اقدام کنید

آیا بعد از تحصیل میتوانم اقامت آلمان را دریافت کنم؟

بله، اگر ویزای خود را به ویزای کار تغییر دهید بعد از ۵ سال میتوانید اقامت دائم آلمان را دریافت کنید.

آیا بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی میتوانم در دانشگاه های آلمان تحصیل کنم؟

خیر، برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان حتما باید مدرک زبان انگلیسی ارائه بدهید.

حداقل مدرک زبان مورد نیاز برای دانشگاه های آلمان چیست؟

مدرک B1 زبان آلمانی یا آیلتس ۶.۵

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

43 دیدگاه دربارهٔ «دانشگاه های آلمان»

 1. سلام خسته نباشید
  من قصد مهاجرت تحصیلی به آلمان دارم
  میخواستم بدونم برای اخذ ویزای تحصیلی حداقل چند سالم باید باشه ، آخرین مدرک تحصیلی رو کی گرفته باشم ؟ و تمکن مالی حدود چقدر هست ؟

  1. آرمین آتیه دان آغمیونی

   سلام شما برای اخذ ویزای تحصیلی (ویزای دانشجویی) باید حداقل ۱۸ سال سن داشته و مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید.هرچقدر زمان کمتری از اخذ اخرین مدرک شما گذشته باشد شانس بیشتری خواهید داشت و تمکن مالی کشور المان برای ویزای تحصیلی حدود ۱۰۶۰۰ یورو میباشد.البته باید در نظر داشته باشید میتوان برای مدارس المان نیز اقدام کرد اما امکان پذیرش ان بسیار پایین میباشد

  2. سلام وخسته نباشید…
   ایا بدون مدرک زبان ایلتس و فقط با مدرک زبان المانی هم میتوان در دانشگاه ها یا کالج ادامه تحصیل داد؟

  1. سلام و درود بله
   طبق قانون کشور آلمان تحصیل در کشور آلمان به زبان آلمانی برای همه دانشجویان حتی دانشجویان بین المللی رایگان است

  1. سلام و درود
   بلی ولی برای بالاتر رفتن شانس بورسیه میتوانید از توصیه نامه اساتید ، معدل خوب و نمرات زبان خوب استفاده کنید
   در غیر اینصورت بورسیه استانی استفاده کنید

  1. دانشگاه های دولتی آلمان کاملاً رایگان هستند. برخی از این دانشگاه ها به منظور جذب دانشجویان بین الملی شرایط گزینه های مناسبی بورسیه های تحصیلی دانشگاه های آلمان شامل هزینه ها تحصیلی در صورت رایگان نبودن، مخارج تحقیقاتی، هزینه و کمک هزینه زندگی است. حامیان این بورسیه های تحصیلی، DAAD است که از معتبر ترین حامیان بورسیه های تحصیلی هستند.

 2. سلام وقتتون بخیر
  من رشتم مامایی هست و میخوام برای دریافت پذیرش تحصیلی در آلمان اقدام کنم،چه شرایطی باید داشته باشم؟؟

 3. من نمیتونم زبان آلمانی بخونم اما الان دارم انگلیسی میخونم و میخوام آیلتس بگیرم. با مدرک زبان انگلیسی میشه توی آلمان تحصیل کرد؟

 4. سلام، من متولد ۱۳۶۵ هستم و آخرین مدرک تحصیلیم لیسانس رشته عمرانه. شانس دریافت پذیرش تحصیلی در مقطع ارشد رو دارم؟

  1. سفارت آلمان از شما می خواهد که به همراه مدارک دیگر مدرک زبان آلمانی ارائه دهید. مدرک زبان آلمانی مورد نیاز برای مهاجرت به آلمان با توجه به روش انتخابیتان متفاوت است. اگر مشغول پر کردن فرم تحصیلی هستید باید حداقل مدرک زبان B1 داشته باشید. البته ممکن است با توجه به رشته تان و باتوجه به دانشگاهی که برای تحصیل برگزیده اید، نیاز باشد که مدرک زبان C1 ارائه دهید. شما باید همان مدرکی که برای دانشگاه تاسیس شده در شهر برلین، مونیخ، ماگدبورگ و غیره فرستاده اید، را به سفارت ارائه دهید. البته سفارت با توجه به نوع رشته و دانشگاه انتخابی ممکن است مدرک زبان آلمانی حداقل B1 را نیز بپذیرد. کسانی که تصمیم دارند در یکی از شهرهای خیلی خوب آلمان و در یکی از شرکت‌ های معتبر این کشور در زمینه ای که تحصیل کرده اند کار کنند و درآمدشان را افزایش دهند باید حداقل مدرک زبان B1 داشته باشند. در این صورت سفارت نیز به آن ها ویزا دهد. ممکن است با مدرک زبان پایین تر نیز سفارت به شما ویزا دهد، ولی با داشتن مدرک زبان پایین تر از B1 مورد استقبال کارفرمای آلمانی زبان قرار نمی گیرید. کسانی که قصد سرمایه گذاری دارند نیز باید حداقل مدرک زبان A2 داشته باشند تا ویزای سرمایه گذاری در اختیار آن ها قرار گیرد

  1. آلمان صنعتی ترین کشور اروپا محسوب میشه و سن جمعیتش رو به پیری رفته
   در خصوص نیرو کار و پذیرش مهاجرین هم در اروپا پیشرو بوده و شرایط رو تسهیل کرده
   نگرانی در خصوص اقتصاد و آینده و کارتون در این کشور نداشته باشید

 5. سلام و خسته نباشید
  برای تحصیل در کالج های آلمان حتما باید مدرک زبان آلمانی داشته باشم؟ نمیتونم با مدرک زبان انگلیسی اقدام کنم و پذیرش تحصیلی بگیرم؟

 6. من رشته ام مهندسی برق بوده و سال ۱۳۹۸ فارغ التحصیل شدم. الان برای مقطع ارشد میتونم از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیرم؟

 7. در چه صورتی با مدرک زبان b1 میشه پذیرش گرفت؟ من شنیدم احتیاج نیست حتما b2 داشته باشی و با b1 هم میتونی از دانشگاه های آلمان پذیرش بگیری

  1. با توجه به تعداد متقاضیان و ارایه بیشتر مدرک بی ۱
   اگر مدرک بی ۲ داشته باشید کمی شانس بیشتری جهت اخذ پذیرش دارید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top