ویزای آلمان

دریافت ویزای کشور آلمان یکی از مهم ترین مواردی میباشد که در زمینه مهاجرت به این کشور بسیار اساسی میباشد.برای دریافت ویزای آلمان بهتر است ابتدا اطلاعاتی در این رابطه بدست بیاوریم .برای اطلاعات بیشتر در این رابطه این مطلب را مطالعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید

ویزای کشور آلمان

برای دریافت ویزای آلمان با ما تماس بگیرید

۵/۵

بررسی کامل انواع ویزاهای آلمان

چگونگی اخذ ویزای آلمان از جمله نکاتی است که همواره از همکاران ما در لیگال اپلای پرسیده می شود. بسیاری از ما مشتاق این هستیم که ویزای خود را برای مهاجرت به آلمان دریافت کنیم . آلمان کشوری است که در بسیاری از زمینه ها در مقایسه با دیگر کشور ها بسیار بالاتر است. به لحاظ تحصیلی ،فرصت های شغلی ، زیبایی و … باعث شده تا ما همواره دوست داشته باشیم تا زندگی در آلمان را  تجربه کنیم.برخی دیگر از افراد تمایل دارند تا از این کشور مستقر در شمال غربی اروپا بازدید داشته باشند و وجه اشتراکات نژاد آریایی خود  با شهروندان آلمانی را مشاهده نمایند. 

به همین منظور می خواهیم به طور اختصاصی در ارتباط با شرایط ویزای آلمان صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا سفری جذاب به دیار ژرمن ها داشته باشیم

ویزای آلمان

انواع ویزای آلمان

در ابتدا باید با انواع ویزای صادر شده به کشور آلمان آشنا شویم و سپس به سراغ دیگر شرایط اخذ مهاجرت به آلمان بپردازیم. آلمان از جمله کشور هایی در حوزه اتحادیه اروپا محسوب می شود که ویزای شنگن را  به شهروندان کشور های دیگر اعطا  میکند . این نوع از ویزا به شما اجازه می دهد تا اقامتی کوتاه مدت در آلمان داشته باشید.به طور کلی در ویزای شنگن گذرنامه شما در بدو ورد به کشور کنترل نمی شود. افرادی که قصد دارند تا ویزای توریستی دریافت کنند یا اهداف تجاری کوتاه مدت دارند می توانند از ویزای شنگن استفاده نمایند.

ویزای شنگن برای افرادی که قصد دارند تا مهاجرت تحصیلی یا کاری به آلمان داشته باشند مناسب نیست. چرا که پس از اتمام مدت زمان ویزای شنگن باید کشور آلمان را ترک نمایید.پس این نکته به ما نشان می دهد که ابتدا باید هدف خود از مهاجرت به آلمان را تعیین کنید. اگر که هدف شما تحصیل در آلمان است باید سلسله مراتب بیشتری را طی نمایید تا به هدف خود برسید. در صورتی که میخواهید تنها به عنوان توریست از این کشور سرسبز اروپایی بازدید کنید ،باید مراحل جداگانه ای را سپری کنید .

به طور کلی ویزای کشور آلمان در ابتدا بر اساس مدت اقامت  به چهار دسته مختلف تقسیم می شود که شامل موارد زیر است.

مدت اقامت

نوع ویزا

کمتر از ۴۸ ساعت

در صورتی که بخواهید به کشوری که عضو منطقه شنگن نباشد سفر کنید و مجبور هستید تا در فرودگاه آلمان توقف کنید ویزایی ۲۴ الی ۴۸ ساعته برای شما صادر می شود.

۵ روز

در شرایطی که باز هم هدف شما اقامت در کشور دیگری است و نیاز دارید تا مدتی پنج روزه در آلمان مستقر شوید .ویزایی برای ۵ روز به شما اعطا می شود.

۹۰ روز

مناسب ترین نوع ویزای توریستی ،اخذ ویزای ۹۰ روزه آلمان است. در صورت داشتن این نوع از ویزا می توانید در هر ۶ ماه سفری حداکثر ۹۰ روزه به آلمان داشته باشید.همچنین برای اهداف تجاری کوتاه مدت نیز کارایی دارد.

بیشتر از یک سال

ویزاهای کاری ، سرمایه گذاری و تحصیلی در این دسته قرار می گیرند.

 

هدف بسیاری از افراد در جهان این است که یا ویزایی ۹۰ روزه را دریافت کنند یا بیشتر از یک سال  در آلمان اقامت داشته باشند. بنابراین به بررسی هرکدام از این موارد می پردازیم.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

انواع ویزای آلمان

ویزای کار آلمان

مطابق با آمار های مختلف ،تقاضای ویزای کار آلمان رایج ترین نوع ویزایی است که توسط بسیاری از افراد درخواست می شود. همان طور که گفته شد،آلمان کشوری صنعتی محسوب می شود. به همین جهت همواره به نیروی کار  نیاز دارد. البته نباید این برداشت اشتباه تلقی شود که به دلیل صنعتی بودن این کشور تنها نیاز به نیروهایی دارد که در کارخانه ها مشغول به کار شوند. بسیاری از افرادی که در مشاغل خدماتی  فعالیت میکنند نیز شانس دارند تا اقامت کاری آلمان را دریافت نمایند.

از دو طریق اخد ویزای کاری آلمان امکان پذیر است. در روش اول بدین گونه است که کارفرمایی در آلمان به طور مستقیم از شما می خواهد تا به این کشور بیایید و پس از گذراندن مصاحبه ،مشغول به کار شوید. برای اخذ این نوع از اقامت کاری در آلمان نیاز دارید تا رزومه قوی داشته باشید تا بتوانید کارفرمایی در آلمان را مجاب کنید تا  شما را بخواهد.به این نوع از ویزای کاری در آلمان ،ویزای جاب آفر گفته می شود.مدت زمان ویزای جاب آفر بر مبنای شغل مورد نظر  حد اکثر دو ساله می باشد.

حال به سراغ روش دوم می رویم.احتمالا در خبرهای مختلف خوانده اید که رشد جمعیت در آلمان بسیار کاهش پیدا کرده است. این عامل موجب شده تا جمعیت این کشور توسعه یافته  به سوی پیری برود. به همین جهت هر ساله دولت آلمان به منظور این که  اقتصاد خود را تقویت نماید اطلاعیه ای را صادر میکند که مطابق با آن بتواند در مشاغلی که نیروی متخصص در آلمان کم است ، نیروی کار جذب کند. بنابراین در صورتی که صلاحیت لازم برای مشاغل مورد نظر را داشته باشید می توانید اقامت کاری در آلمان را دریافت کنید.

این امر بدیهی را نیز فراموش نکنید که در هر صورت شما نیازبه داشتن مدرک زبان مورد نظر بر اساس شغل خود دارید.  داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی از شروط لازم برای گرفتن ویزای کاری در المان به شمار می رود.

ویزای تحصیلی آلمان

تحصیل در آلمان در کنار ویزای کاری ، رایج ترین نوع ویزایی است که بسیاری از شهروندان کشورهای دیگر در پی اخذ آن هستند. تصور کنید که  معتبرترین دانشگاه های جهان بدون این که هزینه ای در قبال تحصیل دریافت کنند در یک کشور در کنار هم جمع شده اند. آلمان دقیقا چنین وضعیتی دارد . به همین دلیل است که بسیاری از دانشجویان و محصلین کشور ما سودای تحصیل در آلمان را دارند.

فارغ از کیفیت پژوهشی و آموزشی ، کشور آلمان به جهت داشتن فرصت های شغلی مناسب ، امکان کار برای تمامی دانشجویان را فراهم کرده است. در واقع آلمانی ها از این بابت توانسته اند نگرانی بسیاری از دانشجویان را برطرف نمایند.اگرچه لازم به ذکر است که به جهت فضای منضبط و سرد در آلمان ، باید مهارت ها و شایستگی های خود را در زمینه کاری خود نشان دهید.

  اخذ ویزای تحصیلی به آلمان در هر مقطع تحصیلی شرایط خاص خود را دارد. به طور مثال در مقطع کارشناسی دانشگاه های کمی پیدا می شوند که امکان تحصیل رایگان را برای شما فراهم کنند. در مقطع فوق لیسانس می توانید با داشتن شرایطی نظیر فارغ التحصیلی در دانشگاه های معتبر در ایران ، شرط معدل ۱۳ به بالا و ویژگی های دیگر ویزای تحصیلی به المان را دریافت نمایید.

در مقطع دکتری نیز نیاز به تایید استادی راهنما در آلمان دارید تا تز دکتری شما را بررسی نماید. اخذ تاییدیه دو استاد معتبر در ایران نیز از دیگر شرایط لازم می باشد. در  صورتی که تمایل دارید در دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی به تحصیل بپردازید باید مدرک B2  داشته باشید.داشتن حداقل مدرک ۵/۶ آیلتس و یا مدرک ۸۵ تافل از شروط اساسی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان آلمان است.

ویزای توریستی آلمان

ویزای توریستی آلمان از جمله ویزاهایی می باشد که به طور کلی در بخش ویزا های ۹۰ روزه به کشور آلمان در نظر گرفته می شود. در این نوع ویزا از سوی اقوام درجه یک شما در آلمان دعوتنامه ای برای شما ارسال می شود.  مطابق با این دعوت نامه ، پس از گذراندن مراحل اخذ ویزا می توانید حداکثر ۹۰ روز از زندگی خود را در این کشور زیبا به گشت و گذار بپردازید.

برخی از افراد با هدف پیدا کردن کار در ابتدا ویزای توریستی به آلمان را دریافت می کنند . اما لازم است که بدانید این روش اشتباهی است. چرا که با ویزای توریستی خود نمی توانید مشغول به فعالیت در شغلی شوید. علاوه بر این ، امکان تبدیل ویزای تورسیتی به ویزای کاری یا تحصیلی نیز وجود ندارد.

از دیگر شروط لازم برای اخذ ویزای توریستی به آلمان این است که میبلغی معادل ۶ تا ۸ هزار یورو در حساب بانکی شما باشد تا بتوانید به راحتی در مدت اقامت خود در آلمان زندگی کنید.

ویزای درمانی آلمان

سیستم پزشکی و درمانی آلمان به قدری در سطح جهان قدرتمند ظاهر شده که اگر در سطح شهر و روستا از بسیاری از افراد بپرسید که در صورت وجود بیماری شدید تمایل دارند تا در کدام کشور درمان شوند بدون شک آلمان در انتخاب های اولیه آن ها دیده می شود. به همین دلیل اخذ ویزای درمانی آلمان برای افرادی که  می خواهند در این کشور درمان شوند بسیار حائز اهمیت است.

اما درمان شدن در آلمان شامل شرایط و قوانین خاص خودش است. دو شرط اصلی که بتوانید ویزای درمانی به آلمان را دریافت نمایید به شرح زیر است :

۱-توانایی پرداخت درمان در آلمان را داشته باشید.

۲-در شرایطی که توانایی درمان شما در کشور ایران وجود نداشته باشد ولی توانایی درمان همان بیماری در آلمان وجود داشته باشد ، شما می توانید ویزای درمانی به المان را اخذ کنید.مدت زمان اقامت ویزای درمانی نیز بر اساس زمانی تعیین می شود که فرد بیمار درمان شده باشد یا دیگر توانایی پرداخت هزینه های درمان را نداشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری آلمان

کشور آلمان شرایط را به شکلی فراهم کرده تا سرمایه داران کشورهای دیگر درصورتی که بخواهند اقامت این کشور را دریافت کنند ،با سرمایه گذاری  و ثبت شرکت بتوانند ویزای سرمایه گذاری آلمان را دریافت نمایند.اگرچه این امر مستلزم این است که مقاصد و طرح های اقتصادی شما شفاف و سودآور باشد . یعنی در صورتی که بتوانید کارشناسان آلمانی را مجاب کنید که طرح شما به اقتصاد آلمان کمک میکند میتوانید ویزای سرمایه گذاری المان را اخذ کنید.

 یکی دیگر از راه های پذیرش ویزای سرمایه گذاری در آلمان ،خرید ملک در آلمان می باشد. روش های دیگری نیز برای اخذ ویزا به آلمان وجود دارد .ویزای دوره زبان آلمان و  ویزای آلمان از طریق ازدواج نیز از دیگر روش های اخذ ویزا به این کشور است که هر کدام شرایط خاص خود را دارد. هدف از اخذ ویزای دوره زبان آلمان ،فراگیری زبان آلمانی است. البته مانند ویزای توریستی نمی توانید این نوع از ویزا را تبدیل به ویزای کاری و تحصیلی کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان

مدارک لازم برای اخذ ویزای آلمان بر اساس نوع مهاجرتی که دارید متفاوت است اما در مجموع میتوان گفت که برای گرفتن پذیرش ویزای آلمان نیاز دارید تا مدارک زیر را داشته باشید. این مدارک عبارتند از :

-اصل شناسنامه

-پاسپورت

-فرم درخواست ویزا

-عدم سوء پیشینه

-مدرکی که نشان دهنده تمکن مالی شما برای مهاجرت باشد. این مدرک بسته به نوع مهاجرت ، متفاوت می باشد.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

هزینه ویزای آلمان چه قدر است ؟

بر اساس نوع ویزایی که  می خواهید دریافت کنید ،هزینه ویزای آلمان نیز متغیر است. به طور مثال هزینه ویزای تحصیلی آلمان برای این که رزومه شما توسط دانشگاه های آلمان بررسی شود مبلغی بین ۵۰ تا ۱۰۰ یورو می باشد. اما در مجموع نیز می توان گفت اخذ ویزای آلمان هزینه ای بین ۶۰ الی ۱۰۰ یورو برای متقاضیان در پی دارد.

نتیجه گیری

ویزای آلمان بر مبنای هدف ورود افراد به آلمان متفاوت است. اگر که میخواهید به آلمان مهاجرت کنید توصیه می کنیم ابتدا هدف خود را مشخص نمایید. سپس بر اساس هدف مهاجرتی خود تلاش کنید تا بتوانید به آلمان مهاجرت کنید. امروزه بدون مشاوره و کمک از سازمان های مهاجرتی مختلف، شرایط برای مهاجرت به کشورهای دیگر کمی سخت شده است. به همین علت همکاران ما در موسسه مهاجرتی لیگال اپلای تلاش میکنند تا با نشان دادن راه و آسانتر کردن فرایند مهاجرت به شما عزیزان کمک کنند تا تلاش های تان به سر منزل مقصود برسد.

هزینه دریافت ویزای آلمان چقدر است؟

بستگی به نوع ویزا دارد اما بین ۷۵ الی ۸۰ یورو متغیر است.

دریافت ویزای آلمان چقدر طول میکشد؟

حداقل ۴ ماه و حداکثر ۱ سال ممکن است طول بکشد.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزای آلمان چقدر است؟

حدودا ۱۰.۳۰۰ یورو باید در حساب بانکی شما موجود باشد و حسابتان طی ۶ ماه گذشته گردش داشته باشد.

چگونه میتوانیم پیگیر پرونده مان در سفارت آلمان باشیم؟

با سفارت فقط میتوانید از طریق ایمیل در ارتباط باشید و به صورت تلفنی و حضوری پاسخگو نخواهند بود.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

۶ دیدگاه دربارهٔ «ویزای آلمان»

  1. بله شما اگر بین سه الی ۵ سال بصورت پیوسته در آلمان اقامت داشته باشید میتوانید برای اخذ اقامت از این کشور اقدام نمایید
   توجه داشته باشید که زمان تحصیل جزو سابقه اقامتی شما نیست

  1. عموما شهریه ای دریافت نمیشود و مبلغی اندک حدود ۲۰۰ الی ۶۰۰ یورو در خصوص خدمات و ثبت نام دریافت میگردد
   ولی کالج های خصوصی شهریه ای حدود ۲۰۰۰ الی ۶۰۰۰ یورو دارند

 1. دروس کالج های t-kurs آلمان عموما در دو ترم و یک سال تحصیلی به دانشجویان تدریس می شود
  داشتن معدل بالا در این دوره می تواند در پذیرش دانشگاه بسیار موثر باشد و شانس تحصیل در دانشگاه های برجسته این کشور را افزایش دهد .
  تحصیل در کالج های t-kurs آلمان مانند دوره پیش دانشگاهی در ایران است و تمامی مدارک ارائه شده از سوی دانش اموز به منزله دیپلم تلقی شده و برابر با این سطح معادل سازی می شود .

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top