بهترین شهرهای آلمان برای پناهندگی

بهترین شهرهای آلمان برای پناهندگی

بهترین شهرهای آلمان برای پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به آلمان از طریق پناهندگی میباشد که در این مطلب بهترین شهر های آلمان برای ورود پناهنده را به شما معرفی خواهیم کرد

کدام شهر آلمان برای پناهندگی بهتر است؟

اگر برای پناهندگی در کشور آلمان به مشاوره نیاز دارید با ما تماس بگیرید.

۵/۵

چرا پناهندگی در آلمان؟

یکی از روش های مهاجرت به آلمان  از طریق پناهندگی می باشد . کشور آلمان به دلیل نرخ کم بیکاری و اقتصاد مطلوبی که دارد ، مورد توجه پناهندگان است.

پذیرش پناهجو در آلمان همچون سایر کشور های اروپایی و قدرتمند جهان  به  مولفه های مشخصی نیاز دارد . برای این گونه شرایط ، اکثر کشور ها رویه هایی را تعیین میکنند تا با توجه به آن کسانی را که واجد شرایط پناهندگی هستند را بپذیرند.

آلمان هم یکی از این کشورهاست . طبق قوانین آلمان ، سازمان فدرال مهاجرت و پناهندگان (BAMF) مسئولیت برسی درخواست های پناهندگان را بر عهده دارد .

قوانین آلمان برای پذیرش پناهجویان

در میان همه‌ کشورهای اروپایی آلمان همواره بیشترین درخواست پناهندگی را دریافت می‌کند . به همین دلیل کشور آلمان با مشکلات زیادی روبه رو شده است. 

پس برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات متعدد قوانینی را در خصوص پذیرش پناهندگان وضع کرده و عملی میسازد . 

 در همین راستا جالب است بدانید؛ که از سال ۲۰۱۵ به بعد زمانی که تعداد پناهندگان وارد شده به کشور آلمان به اوج خود رسید.

 

بهترین شهر های آلمان

کشور آلمان با وضع قوانین سختگیرانه از ورود بساری از پناهجویان جلوگیری میکند و این کار را برای امنیت کشورش انجام میدهد . بنابراین درست در ژوئن سال ۲۰۱۵ پارلمان آلمان قانونی را تصویب کرد که گروه مدافع پناهجویان از آن به عنوان قانون «از آلمان گمشو» یاد می‌کنند . زیرا به واسطه این قانون روند اخراج و یا بازداشت پناهجویان سرعت بیشتری یافت . این قانون همچنان در آلمان به طور کامل اجرا میشود.

بهترین شهر های آلمان برای پناهندگان

بهترین شهر های آلمان برایپناهندگی  :  

برلین

دوسلدورف

مونیخ

ارلانگن

اینگول اشتات

بوبلینگن 

دارم اشتات

 رگنزبورگ

 اشتارنبرگ 

ولفسبورگ

اشتوتگارت

 از بزرگترین و مهاجر پذیر ترین شهر های آلمان هستند و برای پناه جویان نیز مقاصد مناسبی است

۱-برلین

شهر برلین به دلیل بیشترین خرابی که در طول جنگ جهانی دوم داشت ، به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از مدرن ترین شهر های دنیا است که همواره پناهندگان زیادی از اقصا نقاط دنیا جذب این شهر میشوند.

برلین طبیعت سبز و چشم گیری دارد و سطح شهر پر از جنگل و دریاچه و زمین های چمنی است . همچنین این شهر پر است از مشاغل مختلف برای کسانی که قصد زندگی در این شهر را دارند.

 

اما هزینه زندگی در برلین زیاد است . اجاره یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز حدود ۱۵۰۰ یورو در ماه برای شما هزینه دارد و خرید خانه در همان مکان به طور متوسط ۴۹۰۰ یورو برای هر متر مربع خواهد بود.

بهترین شهر های آلمان برای پناهندگی

۲-دوسلدورف

دوسلدورف شهری است که هرساله مهاجران زیادی در خود می‌بیند. این شهر زیبا در واقع از نظر کیفیت زندگی و سطح کلی زیرساخت‌ها در رتبه ۶ جهانی قرار گرفته است. این شهر با صنایعی بزرگی از جمله بانک‌ها، شرکت‌های رسانه‌ای، شرکت‌های توانسته فرصت‌های شغلی زیادی را ارائه داده است.

 

هزینه زندگی در این منطقه نسبت به شهرهای دیگر مانند برلین نیز نسبتاً گران است. به عنوان مثال یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر می‌تواند ماهانه ۱۷۰۰ یورو برای شما هزینه داشته باشد و خرید یک ملک نیز در هر متر مربع، ۶ هزار یورو هزینه در بَر خواهد داشت.

۳-مونیخ

یکی دیگر از شهر های محبوب آلمان ، مونیخ می باشد . این شهر از نظر کیفیت زندگی در رتبه ۴ و از نظر زیر ساخت در رتبه ۲ قرار دارد . همچنین  خانه های زیبای این شهر به شما قدرت انتخاب خوبی میدهد . 

شهر مونیخ به دلیل معماری خیره کننده و فرهنگ مدرنی که دارد همواره مورد توجه گردشگران قرار گرفته است . 

این شهر یکی از گران ترین شهرهای اروپاست . یک آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر می‌تواند ماهانه بیش از ۲ هزار یورو را برای شما بازگرداند و هزینه خرید خانه در شهر در هر متر مربع ۱۰ هزار یورو است.

 

بهترین شهر های آلمان برای پناهندگان

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

سوالات متداول :

شهرهای بزرگ آلمان برای زندگی خوب است؟

هرچند که شهرهای بزرگ و پیشرفته معمولا به دلیل مخارج بالا، شلوغی و هیاهو، آرامش و امنیت کمتر و دیگر موارد برای بسیاری جالب نیست اما در کشور آلمان و مخصوصا شهر برلین به عنوان صنعتی ترین و محبوب ترین شهر این کشور به دلیل اقتصاد قوی و سیاست‌های بسیار کارآمد حکومت، زندگی آنچنان گران نبوده و از نظر امنیت، رفاه و پیشرفت گزینه‌های عالی برای زندگی هستند.

بهترین شهر های آلمان برای زندگی کدام اند؟

برلین، دوسلدورف، هامبورگ، مونیخ، نورنبرگ، اشتوتگارت و فرانکفورت بهترین شهرهای آلمان برای زندگی هستند.

 

متوسط درآمد بهترین شهر آلمان چقدر است؟

متوسط بهترین در آمد در شهر های آلمان حدوداً ۴۶هزار یورو تا بیشتر است . 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top