بازار کار مهندسی عمران در آلما

بازار کار مهندسی عمران در آلمان

بازار کار مهندسی عمران در آلمان

در ادامه مطلب درباره بازار کار مهندسی عمران و میزان دریافتی یک مهندس عمران در آلمان برای شما توضیحاتی کامل نوشته شده است . همچنین کاربردی ترین گرایشات مهندسی عمران را با ذکر توضیحات برایتان مشخص کردی ایم .

 

بازار کار مهندسی عمران در کشور آلمان

برای کسب اطلاعات بیشتر دربارهبازار کار عمران در آلمان با ما تماس بگیرید .

۵/۵

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

بازار کار مهندسی عمران در آلمان

کشور آلمان یکی از پیشرفته ترین کشور های دنیاست و از آنجا که جمعیت این کشور رو به پیری میرود، احتیاج به نیروی کار جوان و با انگیزه در این کشور بسیار زیاد است. رشته عمران یکی از مناسب ترین رشته ها برای تحصیل در آلمان است و اگر شما تبحر و تجربه کافی داشته باشید بعد از اینکه مدرک فوق لیسانس خود را گرفتید میتوانید به سرعت وارد بازار کار شوید و کسب درآمد کنید.
دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد یاد میگیرند که چگونه یک سازه مستحکم و ایمن بسازند، محاسبات و پیش بینی های درستی انجام دهند و بتوانند به بهترین نحو پروژه های ساختمانی را مدیریت کنند .

بهترین دانشگاه های آلمان برای تحصیل مهندسی عمران

بهترین دانشگاه ها برای تحصیل در رشته مهندسی عمران در آلمان :

  • مونیخ 
  • اشتوتگارت
  • برلین
  • درسدن

 

شرایط کار برای مهندسان عمران در آلمان

شرایط کار مهندسی عمران در آلمان

دانشجویان پس از اینکه از مقطع کارشناسی ارشد فارغ التحصیل شدند، میتوانند به عنوان یک مهندس عمران وارد بازار کار شوند. برای اینکه بتوانید سریع تر کار پیدا کنید و در شرکت های خصوصی و دولتی مناسبی مشغول به کار شوید، باید زبان آلمانی را تا سطح B2 بلد باشید و به زبان رسمی این کشور تسلط کافی داشته باشید.
به طور کلی چون کشور آلمان کشور پیشرفته و توسعه یافته ای است، از پذیرش مهندسان با سواد و خبره در بازار کار استقبال زیادی میکند و شما میتوانید از این شغل درآمد فوق العاده خوبی نیز داشته باشید.

ساعت کاری مهندسان عمران در آلمان

مهندسان عمران در آلمان ساعت کاری مشخصی ندارند و بر اساس پروژه ای که دارند و اینکه برای یک شرکت خصوصی یا دولتی کار میکنند میتواند متفاوت باشد. در شرایط عادی تمامی ساعات کاری زیر نظر وزارت کار است اما روزهای نزدیک به اتمام پروژه میتواند با اضافه کاری هم همراه باشد.
در برخی از پروژه ها پیمانکاران و مهندسان عمران باید به صورت شیفتی و در هر شرایط آب و هوایی سر کار و پروژه خود حضور داشته باشند.

مهارت های لازم برای مهندسان عمران

مهارت های لازم برای مهندسان عمران

مهندسی عمران در همه جای دنیا گرایش های متفاوت و زیادی دارد و مدیران شرکت ها و پروژه ها برای جذب نیرو به این گرایش ها توجه میکنند و براساس مهارت ها و توانایی های شما استخدامتان میکنند. مهندسان عمران در همه جای دنیا مسئولیت بسیار سنگینی دارند زیرا هرگونه خطا و سهل انگاری آنها میتواند جان هزاران نفر را تهدید کند .
عمران به دلیل اینکه یکی از رشته های شاخه فنی مهندسی است نیاز به دانش ریاضی و فناوری اطلاعات دارد و شما باید بلد باشید با استفاده از دانشتان پروژه های مختلف را مدیریت کنید .
همچنین شما باید توانایی ذهنی بالایی در حل مسائل داشته باشید و مشخصات فنی پروژه تان را تعیین و ثبت کنید.
توانایی ارتباط برقرار کردن با مشتری یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن توجه شود تا بتوانید با مشتریان مذاکره کنید. شما همیشه باید اطلاعاتتان جامع و به روز باشد و به قوانین وزارت کار اجحاف کامل داشته باشید . 

میزان حقوق مهندس عمران در آلمان

میزان دریافتی یک مهندس عمران در آلمان

نیاز کشور آلمان به رشته مهندسی عمران متوسط رو به بالا میباشد و به دلیل رشد جمعیت و تمایل بالای افراد به شهرنشینی و زندگی های مدرن، تقاضای تحصیل و کار نیز در رشته عمران نیز افزایش یافته است .

پیدا کردن شغل در این کشور توسعه یافته اروپایی راحت است و همچنین درآمد فوق العاده خوبی دارد. شما باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید تا بتوانید پروژه ها را به بهترین نحو مدیریت کنید و با شرکت های بزرگ همکاری داشته باشید.

حقوق مهندسان عمران از ۲۰ هزار یورو تا ۶۰ هزار یورو میتواند براساس مهارت و تجربه افراد متغیر باشد که این مبلغ برای داشتن یک زندگی عالی و رفاه در کشور آلمان بسیار مناسب و ایده آل است.

کاربردی ترین گرایشات عمران

مهندسی عمران در آلمان به ۲ دسته تقسیم میشود: دسته اول مهندسین مشاوری هستند که مسئولیت طراحی و اجرای پروژه ها را بر عهده دارند و عموما در دفتر کارشان مستقر هستند و دسته دوم مهندسان پیمانی هستند که عمده کار انها طراحی و اجرا پروژه در حین ساخت و تولید سازه ها است و در واقع مدیریت ساخت و ساز ها بر عهده این دسته از افراد است.
به طور کلی مهندسی عمران دارای گرایشات مختلفی میباشد و هر کدام از آنها در بازار کار مهندسی آلمان نقش خاصی را ایفا میکنند. کاربردی ترین گرایشات مهندسی عمران عبارتند از:

مدیر ساخت و ساز:

این افراد مدیر پروژه هستند و بخش اعظم مسئولیت ساخت و ساز، رعایت اصول فنی و ایمنی بر عهده این دسته از مهندسان عمران میباشد. این افراد مسئولیت صفر تا صد اجرای یک پروژه را بر عهده دارند که شامل به کار گیری افراد متخصص و با مهارت در حرفه های مختلف نظیر معمار ها، برقکار ها، لوله کش ها و … میشود.

مهندس ساخت و ساز

مهندسان محیط زیست:

مهندسان محیط زیست در راستای محافظت از محیطی که قرار است یک سازه در آنجا بنا شود فعالیت میکنند .

 این مهندسان در تلاش هستند که در تمامی پروژه های عمرانی به منظور کاهش استفاده از انرژی، از منابع انرژی تجدید پذیر مثل نور خورشید، باد یا آب بیشتر استفاده شود و لوله کشی ها کاملا اصولی و دقیق باشد تا از هدر رفتن آب نیز جلوگیری شود .

 همچنین مهندسان محیط زیست میتوانند ساختمان ها را در محیط پایدارتری قرار دهند تا بیشتر بتوانند از نور طبیعی خورشید استفاده کنند .

مهندسی ژئوتکنیک یا عمران خاک:

زمین هایی که روی آنها سازه ای را بنا میکنند میتوانند نرم یا سخت باشند که هر کدام اصول جداگانه ای برای ساخت و ساز دارند و باید پایداری و ترکیبات شیمیایی آن توسط مهندسان عمران خاک بررسی شود تا جلوی فرو ریختن و یا آسیب دیدن بر اساس فرسایش را بگیرند .

 
مهندس سازه

مهندسان سازه:

: این دسته از مهندسان عمران باید تحمل و کیفیت سازه ها را بر اساس وزنی که قرار است بر روی آن قرار بگیرد را بسنجند. برای تعیین جنس مواد مورد استفاده در ساخت اسکلت ساختمان ها این مهندسان وظیفه بسیار مهمی دارند .

مهندسان حمل و نقل:

ایمنی و ظرافت حرف اول را در اصول کاری این دسته از مهندسان میزند. مهندسان حمل و نقل در پروژه هایی مانند خطوط راه آهن، مترو ها، جاده ها و پل ها که نقش اساسی در حفظ جان مردم دارند،نقش بسیار مهمی را ایفا میکنند. مهندسی این پروژه ها و همچنین رعایت تمام اصول فنی آن بسیار سخت است و احتیاج به مهارت و تجربه بالایی دارد .

مهندسان منابع آبی:

برای اینکه افراد بتوانند آب پاکیزه را از زیر زمین بدون آسیب به بافت های زمین و ایجاد رانش خارج کنند نیاز به تخصص و تبحر بالایی دارند زیرا این کار بسیار سخت است و باید دقیق و طبق اصول و قوانین انجام شود . مهندسان عمران گرایش آب زیر ساخت هایی را ایجاد میکنند تا آب آشامیدنی تمیز و پاکیزه در اختیار مردم قرار بگیرد .

مهندس ژئوکتریک یا عمران خاک

ویزای کار آلمان:

سن مجاز برای گرفتن ویزای کار آلمان بین ۱۸ تا ۴۵ سال میباشد و شما باید مدرک لیسانس یا فوق لیسانس این رشته را داشته باشید. دانش زبان آلمانی شما باید بالا باشد و حداقل ۱ سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی تان داشته باشید .

سوالات متداول:

شرایط استخدام مهندس عمران در آلمان چه هستند؟

دارا بودن مدرک کارشناسی ارشد مهندسی عمران، به پایان رساندن سطح B1 و زیر ۴۵ سال سن بودن، از شرایط اصلی برای استخدام شدن در آلمان می باشد.

چه شرایطی لازم است که یک مهندس عمران اقام کامل آلمان را بگیرد؟

مهندسین عمران می توانند با ۴ سال کار و زندگی در آلمان به صورت منظم، جهت اقامت دائم این کشور درخواست بدهند.
 

برای پیدا کردن شغی عمرانی در آلمان نیاز به چه مدرکی است؟

برای یافتن شغلی در حوزه مهندسی عمران در آلمان شما می بایست گواهی سطح B1 یا B2 را داشته باشید.

از چه طریقی می توان برای کار مهندسی عمران در آلمان اقدام کرد؟

بیشتر متقاضیان کار در رشته مهندسی عمران می‌توانند، با ثبت رزومه خود در وبسایت‌های شرکت‌های عمرانی معتبر در آلمان از فرصت‌های شغلی به اشترک گذاشته شده توسط شرکت‌های برتری نظیر بوش، دایملر و زیمنس که مهندسان عمران را به کار می‌گیرند استفاده نمایند.

مهاجرت به آلمان

اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا بدست بیاورید

زندگی در آلمان

اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در کشور آلمان با کلیک روی لینک بالا

تحصیل در آلمان

اطلاعات کامل در رابطه با تحصیل در آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا مشاهده کنید

اخذ ویزای آلمان

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کشورآلمان روی لینک بالا کلیک کنید

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top