شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان

ویزای تحصیل دندانپزشکی در آلمان

اگر شما هم به دنبال ویزای تحصیلی آلمان برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان هستید در ادامه این مطلب همراه باشید 

 

 

مشاوره تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان در آلمان با ما در تماس باشید .

۵/۵

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

اصلا چرا مهاجرت به آلمان برای تحصیل دندانپزشکی؟

برای افراد علاقه مند به پزشکی و دندانپزشکی ، آلمان یکی از بهترین کشور هاست .

 دانشگاه های بزرگ و معتبری در شهر های مونیخ و برلین وجود دارد که میتواند مقصد نهایی بسیاری از دانشجویان بین المللی باشد 

دندانپزشکی به علت آینده شغلی فوق العاده ای که دارد، رشته مورد تقاضای خیلی از دانشجویان میباشد.
تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان کمی دشوار و بر خلاف بسیاری از رشته های دیگر، مستلزم کنکور ورودی است . 

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

روش های تحصیل دندانپزشکی در آلمان

دو راه برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان وجود دارد:

 • راه اول: شما باید در یک آزمون ورودی که شبیه کنکور در ایران است شرکت کنید که این آزمون تماماٌ به زبان آلمانی میباشد و حداقل سطح لازم برای اینکه بتوانید در این آزمون شرکت کنید سطح B 2 است. این کنکور ورودی ۲ ماه قبل از شروع به تحصیل دندانپزشکی در کشور آلمان برگزار میشود.
 • راه دوم: شرکت در دوره های کالج در کشور آلمان است که این دوره ها یک ساله بوده و طی ۲ ترم دروس زیست شناسی، شیمی و زبان به شما آموزش داده میشود.

پذیرش رشته دندانپزشکی در دانشگاه های آلمان از نوع دولتی آلمان فقط یکبار در سال در ماه سپتامبر انجام میشود و این دانشگاه ها برای ترم ژانویه پذیرش ندارند.
رشته دندانپزشکی حدوداٌ ۵ الی ۶ سال (۱۰ الی ۱۲ ترم) زمان میبرد و دانشجویان پس از گذراندن دوره های عملی باید در آزمون های تخصص که شامل ارتودنسی،جراحی دهان و دندان و … شرکت کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در آلمان و دوره ام کورس دندانپزشکی

دوره ام کورس دندانپزشکی

یکی از دروه های برتر در این کشور است که مسیر دانشجویان برای تحصیل در رشته های دندانپزشکی و پزشکی را هموار می‌کند . این کورس یک دوره آمادگی خاص برای دانش آموزانی است که می‌خواهند در آلمان در رشته های علوم طبیعی یا پزشکی تحصیل کنند . 

این دوره دانشجویان را برای پذیرش در رشته های پزشکی، بیولوژی، علوم تغذیه، دندانپزشکی، میکروبیولوژی، دامپزشکی، بیوشیمی، داروسازی و غیره آماده می‌کند.
برای گذراندن ام کورس حداقل مدرک زبان مورد نیاز،مدرک ۱B یا ۲B آلمانی میباشد. پس از اتمام دوره ام کورس یک امتحان نهایی از دانش آموزان گرفته میشود که این امتحان هم شفاهی است هم کتبی.
دروس بیولوژی،فیزیک و زبان آلمانی به صورت کتبی و درس شیمی به صورت شفاهی امتحان گرفته میشود.
بعد از اتمام دوره ام کورس شما میتوانید این رشته ها را در دانشگاه بگذرانید:

 1. داروسازی
 2. دندانپزشکی
 3. پزشکی
 4. بیولوژی
 5. شیمی
 6. میکروبیولوژی
 7. علوم تغذیی
 8. علوم کشاورزی
 9. دامپزشکی
 10. روانشناسی

مهاجرت به آلمان

اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا بدست بیاورید

زندگی در آلمان

اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در کشور آلمان با کلیک روی لینک بالا

تحصیل در آلمان

اطلاعات کامل در رابطه با تحصیل در آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا مشاهده کنید

اخذ ویزای آلمان

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کشورآلمان روی لینک بالا کلیک کنید

مدرک زبان و محدودیت سنی دندانپزشکی

آینده شغلی رشته دندانپزشکی فوق العاده عالی است و به همین دلیل این رشته تقاضای بالایی نیز دارد.سن افراد اگر زیر ۲۶ سال باشد شانس خیلی بیشتری برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان در رشته دندانپزشکی را دارند.
شما باید حتما مدرک دیپلم یا پیش دانشگاهی را در ایران داشته باشید و همچنین تمکن مالی مناسبی برای تحصیل و اقامت در کشور آلمان را ارائه دهید. مدارک دیگری نیز برای گرفتن ویزای تحصیلی آلمان نیاز است که یکی از مهم ترین آنها مدرک زبان آلمانی است. برای تحصیل در رشته دندانپزشکی شما حداقل باید مدرک B2 آلمانی را داشته باشید و حتی بعضی دانشگاه ها از شما ممکن است مدرک c1 را بخواهند.
تمامی مدارک شما باید به زبان آلمانی ترجمه شده باشد که به همراه گواهی تمکن مالی به سفارت ارائه شود.

آزمون ورودی دندانپزشکی در آلمان

در دانشگاه های آلمان رقابت بسیار زیاد است و یکی از مواردی که شانس شما را برای قبولی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی افزایش می دهد، نمرات بالا در دروسی مثل زیست شناسی و شیمی میباشد.

برخی از دانشکده های دندانپزشکی آلمان آزمون ورودی دارند و شما پس از قبولی در این آزمون میتوانید وارد رشته دندانپزشکی شوید. دوره های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان به زبان آلمانی ارائه میشود و شما باید مهارت بالایی داشته باشید تا بتوانید پذیرش این دانشگاه ها را بگیرید.

یک آزمون ورودی به نام TMS  در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در آلمان برگزار میشود و صلاحیت شما را برای ورود به این رشته ها ارزیابی میکند.

موسسه ای به نام ITB  در دانشگاه هایدلبرگ، هماهنگ کننده ملی برگزاری این آزمون است. این آزمون مختص به رشته های پزشکی میباشد و در سراسر کشور آلمان برگزار میشود.

آزمون دوره های پزشکی سالی یکبار برگزار میشود و حدود نمره آن بین ۷۰-۱۳۰ است.اگر نمره شرکت کننده بالای ۱۰۰ باشد یعنی عملکرد مناسبی داشته و به نمره بالاتر از حد میانگین دست پیدا کرده است اما اگر نمره فرد زیر ۱۰۰ باشد نتیجه مطلوب نیست و کمتر از حد میانگین است.

 
آزمون ورودی دندانپزشکی در آلمان

ویزای تحصیل دندانپزشکی

پس از دریافت پذیرش از دانشگاه های آلمان ،  دانشجویان میتوانند برای گرفتن ویزای آلمان اقدام کنید. برای گرفتن این ویزا شما باید نامه پذیرش دانشگاه را به همراه باقی مدارک به سفارت آلمان ارائه دهید.

برای اینکه شما بتوانید راحت تر ویزا آلمان را دریافت کنید باید حتما مدرک زبان داشته باشید وگرنه درصد گرفتن ویزا شما کم میشود.ویزا دانشجویی در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری متفاوت است و برای دریافت هر کدام شما باید یک سری مدارک خاص را به سفارت ارائه دهید.
این مدارک عبارتند از: گذرنامه معتبر،شناسنامه و در صورت تاهل شناسنامه همسر و فرزندان ،CV ،انگیزه نامه ، مدرک زبان ، آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات ، اثبات تمکن مالی ، اثبات محل اقامت در آلمان
دانشجویان با داشتن ویزا دانشجویی میتوانند کار دانشجویی نیز انجام دهند و در هفته حدودا ۲۰ ساعت میتوانند به صورت پاره وقت کار کنند. دستمزد کار پاره وقت دانشجویی در آلمان ساعتی ۱۰-۱۲ یورو میباشد که میتواند هزینه های زندگی در یک ماه را پوشش دهد.

کار و درآمد دندانپزشکان در آلمان

با توجه به قوانین وزارت کار در آلمان،شما ۵ روز در هفته به مدت ۸ الی ۱۰ ساعت میتوانید کار کنید و درآمد قانونی دندانپزشکان در این کشور حدودا ۱۱۰۰۰ یورو در ماه است که میتواند بر اساس تجربه و سابقه کار فرد افزایش بیابد.
تمام دندانپزشکان پس از پایان دوره تحصیل خود باید یک دوره ۲ ساله کارورزی نیز بگذرانند که در این دور میتوانند از دانشگاه حقوق بگیرند و ماهیانه حدود ۲۲۰۰ یورو در آمد داشته باشند. این افراد از سال دوم به بعد میتوانند حقوق خود را تا ۴۰۰۰ یورو نیز افزایش دهند. لازم به ذکر است دندانپزشکانی که در مطب شخصی خود فعالیت میکنند میتوانند درآمد خود را تا سالی ۲۵۰ هزار یورو نیز افزایش بدهند.

ویزای تحصیل دندانپزشکی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان

برای مهاجرت به آلمان ، شروع یک زندگی جدید و تحصیل در آلمان  حتما باید هزینه های ابتدایی زندگی خود را برآورد کنید تا مشکلی برای شما ایجاد نشود. هزینه های ضروری برای شما شامل اجاره خانه، هزینه غذا، قبض آب و برق، حمل و نقل و بیمه میشود. خبر خیلی خوبی که ما میتوانیم به شما بدهیم این است که با توجه به کیفیت فوق العاده بالای زندگی در کشور آلمان امرار معاش بسیار ارزان تر و آسان تر نسبت به باقی کشور های اروپایی است.

آلمان اصلا کشور گرانی نیست و هزینه های زندگی در ماه حدودا ۸۰۰-۹۰۰ یورو در ماه میباشد اما در شهر هایی که کمی گران تر هستند و اجاره خانه ها بالاتر است ممکن است هزینه های زندگی به ماهی ۱۵۰۰-۲۰۰۰ یورو نیز برسد .

سوالات متداول:

چرا تحصیل دندانپزشکی در آلمان ؟

سطح علمی دانشگاه های کشور آلمان برای رشته های دندانپزشکی بسیار بالاست و دارای تایید وزارت بهداشت کشور ایران نیز است، همچنین بعد از فارغ التحصیلی نیاز به ارزشیابی مدارک برای کشورهای دیگر وجود ندارد.

آیا تحصیل دندانپزشکی در آلمان برای ایرانیان مقدور است؟

بله متقاضیانی که دارای دیپلم ۱۲ ساله با معدل بسیار بالا هستند می توانند پس از قبولی در آزمون ورودی به صورت رایگان تحصیل نمایند.

برای تحصیل دندانپزکی در آلمان چه شرایطی لازم است ؟

۱- دیپلم ۱۲ ساله
 2- معدل بالا 
۳- مدرک b2 آلمانی 
۴- قبولی در آزمون پزشکی در آلمان و یا قبولی در کنکور ایران
 

دوره تحصیل دندانپزشکی در آلمان چه مدت طول میکشد ؟

این دوره بین ۵ تا ۶ سال به طول می انجامد .

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top