مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج

برای اخذ اقامت کشور آلمان  روش های متعددی وجود دارد که یکی از این روش ها مهاجرت از طریق ازدواج می باشد .

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

برای کسب اطلاعات بیشتر در  درباره شرایط ازدواج در آلمان با ما در تماس باشید .

۵/۵

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

راه و روش های متعددی برای اخذ اقامت و زندگی در آلمان وجود دارد که یکی از این راه ها اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج است . اقامت هیچ ارتباطی به تابعیت ندارد و فرد حق رای و دخالت در امور سیاسی را نیز ندارد اما داشتن تابعیت هر کشوری به منزله ایجاد یک رابطه سیاسی، معنوی و اقتصادی بین آن فرد و کشور است . این رابطه باعث می شود تا فرد و کشور مورد نظر نسبت به یکدیگر وظایف، تعهدات و تکالیفی داشته باشند .

سن مناسب برای ازدواج در آلمان ۱۸ سال است . افراد در سن ۱۶ الی ۱۸ سالگی با اجازه والدین خود می توانند ازدواج کنند . اگر شخصی قبلا ازدواج کرده باشد و دوباره قصد ازدواج داشته باشد باید مدارکی برای اثبات جدایی از همسر خود داشته باشد . این مدارک می تواند شامل گواهی فوت همسر یا حکم طلاق باشد . ازدواج شخص آلمانی با یک فرد غیر آلمانی در ابتدا با ویزای توریستی امکان پذیر می باشد که مدت زمان این ویزا ۳ الی ۶ ماه است .

در کشور آلمان ازدواج با یک زن یا مرد طبق اصول و با رعایت قوانین موجب اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان میشود . هر فردی در صورت داشتن تابعیت کشور آلمان ،ا جازه تحصیل و کار نیز دارد . 

اقامت آلمان از طریق ازدواج

قوانین ازدواج در آلمان

مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج ، زمانی امکان پذیر می باشد که این شرط را رعایت کرده باشند : بعد از ۲ سال ازدواج مشروط به اینکه زوجین از ۳ سال قبل از ازدواج، در کشور آلمان ساکن بوده اند . 

مدارک لازم برای اخذ اقامت

ازدواج شهروند آلمانی با فرد غیر آلمانی در اینصورت امکان پذیر است که متقاضی بتواند مدارک زیر را به دفتر اسناد ارائه دهد.این مدارک عبارتند از :
گذرنامه معتبر همراه با مجوز ورود ، ارائه آدرس سکونت، اثبات درآمد در خصوص تامین هزینه های روزمره ، ارائه نامه ای مبنی بر پوشش هزینه ها و کمک نگرفتن از دولت آلمان ، تسلط به زبان آلمانی در حد آ یک ، مدارک شغلی همسر آلمانی توانایی مالی بالا برای تامین هزینه های زندگی مشترک
در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک لازم ، معمولاً در کمتر از ۶ ماه به شما ویزای ازدواج آلمان اعطا خواهد شد . 

قوانین ازدواج در آلمان

نکاتی در مورد اخذ اقامت

در خصوص اخذ ویزای نامزدی و ازدواج آلمان و کیس ازدواج برای مهاجرت آلمان باید توجه داشته باشید افراد متقاضی باید یکسری مدارک را به سفارت ارائه دهند تا به واسطه ارائه این مدارک ویزای این کشور پس از بررسی های نهایی صادر شود . 

البته باید در نظر داشته باشید که سفارت آلمان ممکن است بر اساس صلاحدید خود مدارک اضافی را از فرد درخواست نماید که این مدارک شامل: ۲ عدد عکس گذرنامه ای،ترجمه مدارک هویتی و شناسایی،مدرک زبان آلمانی،پاسپورت معتبری که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد،پرداخت مبالغ بانکی و هزینه های سفارت، دو عدد فرم درخواست تکمیل شده ویزای آلمان که باید امضا شوند و به سفارت آلمان ارائه شود.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

اقامت از طریق تولد فرزند

در رابطه با گرفتن تابعیت و اقامت در کشور های مختلف از طریق تولد فرزند ۲ نوع سیستم وجود دارد:

  • سیستم خون 
  • سیستم خاک

در سیستم خون به این امر توجه میشود که تابعیت والدین فرزند متولد شده متعلق به کدام کشور است و به فرزند هم همان تابعیت اعطا میشود اما در سیستم خاک محل تولد فرزند متولد شده نقش اصلی را در اعطای تابعیت ایفا میکند.

کشور آلمان نیز مانند برخی از کشور های پیشرفته و توسعه یافته سیستم خون را به عنوان نظام حقوقی اصلی خود برای اعطای تابعیت انتخاب کرده است اما بر اساس قانونی که سال ۲۰۰۰ در کشور آلمان تصویب شد کودکانی که بعد از ژانویه ۲۰۰۰ در کشور آلمان متولد شوند و دارای پدر و مادری باشند که حداقل به مدت ۳ سال اقامت دائم آلمان را داشته باشند و خود کودک نیز ۸ سال در کشور آلمان زندگی کرده باشد میتواند تابعیت آلمان را دریافت کند.

 

مهاجرت به آلمان

اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا بدست بیاورید

زندگی در آلمان

اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در کشور آلمان با کلیک روی لینک بالا

تحصیل در آلمان

اطلاعات کامل در رابطه با تحصیل در آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا مشاهده کنید

اخذ ویزای آلمان

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کشورآلمان روی لینک بالا کلیک کنید

اخذ تابعیت آلمان از طریق ازدواج با شهروند آلمانی

با توجه به قوانین ازدواج در آلمان، اتباع کشورهای دیگر می‌ توانند به واسطه آن اقامت خود را اخذ نمایند. به عنوان مثال در کشور ایران اگر یک مرد آلمانی یک زن ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران برای وی صادر نمی شود و وی نیز به تبع این قانون از حقوق شهروندی ایرانی برخوردار نخواهد شد .

 در مقابل اگر یک زن آلمانی با یک مرد ایرانی ازدواج کند تابعیت ایران از همسر وی به او منتقل خواهد شد و از قوانین و شرایط شهروندی در ایران برخوردار خواهد شد. قوانین ازدواج در آلمان در مقایسه با ایران متفاوت میباشد و قوانین در زمینه کیس ازدواج برای مهاجرت آلمان همانند دیگر کشورهای اروپایی است و بدین ترتیب است که اگر یک مرد یا زن غیر آلمانی تبار با یک تبعه آلمانی ازدواج کند هیچ تفاوتی بین مرد و زن وجود ندارد و تابعیت و اقامت آلمان به فرد متقاضی منتقل می شود.

مهاجرت به آلمان از طریق تولد فرزند

سولات متداول :

در چه مواردی پس از ازدواج اجازه اقامت آلمان را نمی توان دریافت کرد؟

شما ازدواج کرده اید، اما دیگر با هم نیستید. شما مرتکب جنایات سنگینی شده اید که ممکن است به دلیل آن دیپورت شوید. ممنوعیت ورود و اقامت به دلیل دیپورتی قبلی برای شما صادر شده باشد.

آیا پس از ازدواج با یک تبعه یا مقیم آلمانی همسر اجازه کار و تحصیل دارد؟

بله! همسر می تواند برای مجوزهایی که برای مقاصد شغلی یا تحصیلی است، درخواست دهد و در آلمان مشغول به کار و یا تحصیل شود.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top