راه اندازی کسب و کار در آلمان

راه اندازی کسب و کار در آلمان

راه اندازی کسب و کار در کشور آلمان

بسیاری از کسانی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارند، در تلاشند که با راه اندازی کسب م کار در آن کشور اقامت خود را دریافت کنند ، که کشور آلمان یکی از گزینه های مناسب در این زمینه می باشد.

راه اندازی کسب و کار در آلمان

اگر به دنبال ایجاد کسب و کار در کشور آلمان هستید ، با ما در ارتباط باشید.

۵/۵

شرایط راه اندازی کسب و کار در آلمان

برای راه اندازی کسب و کار در آلمان باید به چند مورد از شرایط قانونی عمومی توجه نمایید. اولیت قانون این می باشد که شما باید بزرگسال باشید ، بنابراین باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشید. شرط دیگر این است که نباید از انجام فعالیت حرفه ای که به عنوان کسب و کار انتخاب می کنید ؛ هیچ گونه منعی وجود داشته باشد. مانند ممنوعیت هایی که توسط دادگاه پس از انجام جرایم بزرگ اعمال می شود.

 

کسانی  که کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کرده اند ، به شما خواهند گفت که مهم ترین نفع خود اشتغالی داشتن آزادی بیشتر نسبت به افرادی است که برای شرکت ها کار میکنند . قطعا حرف انها درست است . اما جنبه ی منفی هم دارد . در واقع کار آفرینان با مسائلی درگیر میشوند که کارفرمایان با آنها روبه رو هستند .همچنین آنها هیچ وقت مطمئن نیستند که حقوقشان را کی و آیا به موقع دریافت میکنند یا خیر.

به همین دلیل شما باید از انتخاب خود مطمئن باشید و آن را در جنبه های مختلف زندگی خود درنظر بگیرید که آیا این انتخاب با شخصیت شما هم خوانی دارد ؟ و یا آیا برای سبک زندگی شما مناسب است؟

در کشور آلمان برای گردشگران داشتن دانش زبان انگلیسی کفایت میکند . برای بعضی شرکت ها نیز اینگونه می باشد . اما برای ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار دانش زبان آلمانی اهمیت زیادی دارد 

مزایا ایجاد کسب و کار در آلمان

مزایای ایجاد کسب و کار در کشور آلمان

خواسته ی هر سرمایه گذاری این است که در جایی سرمایه گذاری کند که بازده مثبتی دارد . به همین خاطر ، دلایل زیادی سرمایه گذاران را به کشور آلمان میرساند . در این جا برخی از دلایل سرمایه گذاری در آلمان را ذکر کرده ایم :

 1. اقتصاد قوی
 2. زیر ساخت های یک پارچه
 3. بازار مختلط و بزرگ
 4. قدرت واحد پول کشور
 5. اقوام و افراد متنوع
 6. حمایت دولت از توسعه اقتصادی از طریق توسعه زیر ساخت ها
 7. دسترسی به زیر ساخت ها و تاسیسات مانند جاده های خوب ، نیرو ، امکانات ارتباطی ، عدم وجود فساد و تاخیر های بوروکراتیک در به دست آوردن این گونه خدمات ، کارآفرینی را تشویق می کند . 
 8. آزادی اقتصادی در قالب قوانین امیدوار کننده و موانع اندک برای شروع کار
 9. قوانین سالم و دوستانه سرمایه گذاران 

آیا راه اندازی کسب و کار در آلمان به مدرک خاصی لازم دارد؟

ایجاد کسب و کار در آلمان مانند سایر  کشور ها ، شرایط و قوانین مخصوص به خود را داراست و باید قوانین آن را در نظر گرفت. 

درکل دو راه برای ایجاد کسب و کار در کشور آلمان وجود دارد

 •  خود اشتغالی

 • راه اندازی کسب و کار آزاد

برای ایجاد هر کسب و کاری قدم اول ثبت آن شرکت است . این کار توسط شهرداری و یا ادارات مربوط به شهر محل سکونت متقاضی یا در اتاق بازرگانی آلمان انجام خواهد شد .

 برای کم تر شدن دردسر های ایجاد کسب و کار در آلمان ، بهتر است که اقامت خود را گرفته باشید .

برای ایجاد کسب و کار ، سن شما حداکثر باید ۴۵ سال باشد و با سرمایه شخصی خودتان نیر اغاز شود و در نهایت تخمین زده شود که این کسب و کار به نفع اقتصاد آلمان است .

در نهایت پس از یک ماه بعد از ثبت هر نوع فعالیتی در کشور آلمان ، از طرف اداره مالیات تعیین می‌شود که نوع کسب وکار شما آزاد محسوب می‌شود یا تجاری . این نکته را نیز مدنظر داشته باشید که برای بعضی از مشاغل ، داشتن مدرک مربوطه لازم و ضروری است..

این مدارک شامل ثبت نام در اتاق بازرگانی ، ثبت نام در اداره مالیات ، مراجعه به بیمه و خدمات امنیتی میباشد

  

بهترین کسب و کار در آلمان

بهترین تجارت در آلمان

برای ایجاد یک کسب و کار سودمند و مناسب در کشور آلمان باید تمامی جوانب را در نظر گرفت که  این ها شامل ، سازماندهی تمامی امور ، خلاقیت در کار و پیگیری روند رشد شرکت می باشد.

از انجایی که اقتصاد کشور آلمان در رتبه سه جهانی قرار دارد و یکی از کشور های اقتصادی به شمار میرود ، از این سو توجه سرمایه گذاران  را به خود جلب میکند.

آلمان بزرگ ترین قطب اقتصادی اروپاست و همچنین جزوء کشور های شینگن محسوب میشود. به همین دلیل ایجاد یک تجارت در این کشور ایده بسیار مناسبی بوده و سودمند واقع میشود .پس اگر شما شرایط ثبت شرکتی را در کشور آلمان را دارا هستید ، به آینده کاری کسب و کار خود امیدوار باشید .

از جمله صنایع بزرگ و بسیار موفق در این کشور صنعت خودروسازی، ساخت انواع ماشین‌های الکتریکی و الکترونیکی، صنایع شیمیایی و همچنین فعالیت‌های تولیدی هستند.

 کسب و کار در زمینه حمل و نقل نیز در این کشور از جایگاه خوبی برخوردارند و می‌توانند آینده خوبی داشته باشند. همچنین بیزینس‌هایی در  زمینه مهندسی نرم افزار و آی تی در کشور آلمان پرطرفدار بوده و در صورت رعایت اصول تجارت حرفه‌ای به بیزنسی موفق تبدیل خواهد شد .

 کشور آلمان در زمینه خودروسازی به شدت پیشرو و موفق بوده و بازار کار آن مملو از نیروی کار ماهر، متخصص و تحصیل کرده است. این کشور در صنعت تولید نیز پیشتاز بوده و در زمینه دارویی نیز خدمات زیادی به دنیا ارائه کرده است. از جمله انواع مختلف تجارت موفق در آلمان که در مقیاس بزرگ به موفقیت‌های جهانی دست یافته‌اند و این کشور را در سطح جهانی تا این حد بالا کشیده‌اند می‌توان به خودرو سازی BMW ، فولکس واگن و… اشاره کرد..

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

سوالات متداول:

برای راه اندازی کسب و کار در آلمان می توان ویزا گرفت؟

انجام این کار ممکن است برای ایرانیان سخت باشد .به همین دلیل باید از قبل اقامت خود را گرفته باشند یا برای اقامت موقت آلمان درخواست داده باشند تا امورگرفتن ویزا آسان شود.

منظور از خود اشتغالی همان کار آفرینی است؟

خیر ، این دو با هم فرق میکنند

آیا برای راه اندازی کسب و کار در آلمان ارائه طرح تجاری اجباری است؟

بله برای کاراندازی کسب و کار در آلمان طرح تجاری خلاق و نو الزامی است.

کم ترین سرمایه لازم برای راه اندازی رستوران در آلمان چقدر است؟

حداقل سرمایه برای افتتاح رستوران در کشور آلمان ۲۵هزار یورو می باشد .

مهاجرت به آلمان

اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا بدست بیاورید

زندگی در آلمان

اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در کشور آلمان با کلیک روی لینک بالا

تحصیل در آلمان

اطلاعات کامل در رابطه با تحصیل در آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا مشاهده کنید

اخذ ویزای آلمان

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کشورآلمان روی لینک بالا کلیک کنید

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top