چرا مهاجرت به آلمان؟

چرا مهاجرت به آلمان؟

آیا آلمان کشور خوبی برای زندگی است؟

کشور آلمان با توجه به اقتصاد مطلوب ، کیفیت زندگی بالا و نظم زیادی که دارد برای افرادی که قصد زندگی در کشور اروپایی را دارند ، گزینه مناسبی می باشد .

مهاجرت به آلمان خوبه یا بد ؟

اگر قصد مهاجرت و اخذ اقامت کشور آلمان را دارید با ما تماس بگیرید .

۵/۵

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

درباره آلمان

اگر شما هم از کسانی هستید که قصد مهاجرت به کشور های اروپایی را دارید ، اما اینجا هستیم تا پاسخ گوی سوالات شما باشیم . چرا مهاجرت به آلمان بین کشورهای اروپایی ؟ کشور آلمان یکی از بزرگترین کشور های حوزه اروپا است و پایتخت آن برلین میباشد . آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد .

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی میباشد و ۱۶ ایالت دارد که می‌توانند در برخی از مسائل مستقل عمل کنند. آلمان اکنون یکی از صنعتی‌ترین

 کشورهای جهان است و به‌عنوان ثروتمندترین کشور عضو اتحادیه اروپا شناخته میشود.واحد پول این کشور یورو است و شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت هستند .

کشور آلمان آب و هوای معتدلی دارد و زمستان هایش سرد تا خنک و و عموماٌ ابری با بارندگی محدود است در حالی که تابستان‌ها می‌تواند از گرم و خشک تا خنک و بارانی متغیر باشد .

حدود ۴۰ میلیون نفر از جمعیت این کشور مشغول به کار هستند، از این تعداد ۵۳٬۲ درصد مرد و ۴۶٬۸ درصد را زنان تشکیل می‌دهند. تقریباً ۲٬۱ میلیون نفر نیز در آلمان فاقد کار هستند و نرخ بیکاری بین این افراد (۱۵–۶۴ ساله) ۵٬۱٪ تا ٪ ۶٬۴ میباشد .

آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرّب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطح بالایی از نوآوری است. آلمان بزرگ‌ ترین اقتصاد ملی در اروپاست و هم چنین جزو چهار تولیدکننده بزرگ در سال ۲۰۰۹ شناخته شد . 

زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است و حدود ۹۵٪ مردم این کشور به این زبان صحبت می‌کنند . دو گویش اصلی این زبان، آلمانی بالا و  آلمانی پایین است . زبان تلویزیون‌های رسمی و همچنین زبانی که به مهاجرین آموزش داده می‌شود ، زبان آلمانی بالا است. بیش‌تر گویش‌وران آلمانی بالا در جنوب و آلمانی پایین در شمال آلمان زندگی می‌کنند . در عین حال زبان‌های اقلیت، دانمارکی ۰٬۰۶٪، زبان فریسی ۰٬۰۱٪، زبان رومانی ۰٬۰۸٪ و سوربی توسط ۰٬۰۹٪ جمعیت نیز در آلمان استفاده می‌شوند .  بزرگترین گروه زبانی که توسط مهاجران صحبت می‌شود، زبان ترکی است 

درباره آلمان

فرهنگ مردم آلمان

آلمانی‌ها ارزش بسیار زیادی برای ساختار، حریم شخصی و وقت‌شناسی قائل هستند. مردم این کشور پایداری، سخت کوشی و پشتکار را نیز از ارزش‌های اساسی خود می‌دانند و تأکید خاصی روی حرکت به موقع قطارها دارند! آلمانی‌ها دوست دارند که وظایف و فعالیت‌های خود را به بخش‌های کوچک ‌تر تقسیم کنند. با توجه به این امر، مدیریت زمان در این کشور اهمیت بسیار زیادی دارد .

مردم آلمان بسیار کمال‌ گرا بوده و دقت را در تمام جوانب زندگی خود به کار می‌گیرند. آنها هرگز خطا را حتی به صورت شوخی نمی ‌پذیرند و به ندرت از چیزی تعریف می ‌کنند .

 • آلمانی‌ها عاشق غذای مقوی و سالم هستند. هر منطقه از این کشور از غذای سنتی تعریف خاص خود را دارد. در غذاهای آلمانی، گوشت طرفداران زیادی دارد و خیلی از غذاهای سنتی نیز با آن درست می‌شوند. برَت ‌وارست یک نوع سوسیس بوده و حضور پررنگی در غذاهای آلمانی دارد. کلم، چغندر و شلغم نیز در طبخ خوراک‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. این گیاهان جزو گیاهان خوراکی بومی منطقه هستند. انواع سیب زمینی و کلم‌ ترش آلمانی نیز از ستاره‌های آشپزی آلمانی محسوب می‌مردم آلمان برای نظم، حریم شخصی و وقت شناسی ارزش ویژه‌ای قائل هستند، بنابراین سر زده به خانه کسی رفتن بسیار بی‌ادبانه تلقی می‌شود .
 • داشتن پس انداز، سخت‌کوشی و احترام به تمام مردم از دیگر ویژگی‌های آلمانی‌ها محسوب می‌شود .
 • مردم اغلب موقع دیدار و خداحافظی با هم دست می ‌دهند .
 • نشستن سر میز قبل از میزبان مؤدبانه نیست و حین صرف غذا بهتر است دست‌هایتان روی میز باشد .
 • بهتر است برای رعایت ادب، تمام غذای خود را میل کرده و در انتها چاقو و چنگال‌تان را کنار یکدیگر قرار دهید .
 • زمانی که به خانه یک آلمانی دعوت شدید همیشه برای میزبان کادوی کوچکی تهیه کنید. برای مهمانی‌های بزرگ یک روز قبل یا بعد از مهمانی برای میزبان گل می‌فرستند. هیچ وقت ۱۳ شاخه گل برای کسی نفرستید زیرا آن را بد یمن می‌دانند .
 • آلمانی‌ها به احترام بزرگ ‌ترها و افراد محترم مانند دکتر یا معلم خود می‌ایستند .
 • موسیقی کلاسیک به طور وسیعی در احاطه آهنگسازان آلمانی زبان بود. از این میان می‌توان به باخ، بتهوون، شومان، برامس، واگنر و اشتراوس اشاره کرد .
 • بزرگ‌ترین فیلسوف‌های تاریخ دنیا مانند کانت، هگل، شوپنهاور، نیچه و هایدگر آلمانی بودند .
 • کشف انسولین، اختراع کلارینت، ساعت جیبی، ماشین حساب اتوماتیک، پارافین، موتورهای دیزلی و نمایشگرهای LCD در آلمان اتفاق افتاد .
 • بزرگ‌ترین ایستگاه قطار اروپا در سال ۲۰۰۶ در آلمان افتتاح شد .
 • بانک مرکزی اروپا در این کشور قرار دارد .
فرهنگ مردم آلمان

مشاغل مورد نیاز آلمان

شرایط کار برای زندگی در آلمان بسیار مناسب است و کارفرمایان آلمانی عالی ‌ترین مزایا ، امنیت شغلی و بیشترین میزان پرداختی حقوق را دارند . میزان استخدام در غرب آلمان خیلی بیشتر از شرق آن است اما برلین و مونیخ از این قاعده مستثنی هستند .

این موضوع را در نظر داشته باشید که دانستن زبان انگلیسی برای زندگی و کار در آلمان اصلاً کافی نیست و اگر شما قصد زندگی و کار در آلمان را دارید باید یادگیری زبان آلمانی را از امروز شروع کنید و حداقل به سطح B1 برسید .

 • مشاغل مربوط به مکاترونیک، فن آوری اتوماسیون، ساختمان‌های الکتریکی
 • کسب وکارهای مربوط به تکنولوژی ماشین الکتریکی، مهندسی برق، برق صنعتی، نصب و راه اندازی خط، الکترونیک
 • ساخت و ساز ساختمان، بتن، مصالح ساختمانی، نظارت، لوله کشی، گرمایش، سنگ تراشی، عایق صنعتی، گرمایش، سرمایش، پنجره و نمای شیشه ای، متخصص سقف، دیوار و تکنولوژی آب بندی
 • توسعه نرم افزار، برنامه نویسی، IT
 • رانندگان و مهندسان حمل و نقل ریلی
 • حرفه بهداشت، پرستاری در همه شاخه‌ها، نگهداری افراد مسن، ارتوپدی، بهداشت و کودکان، روانپزشکی
 • حسابداری

آلمان کمترین نرخ بیکاری را در کشورهای اروپایی دارد و افراد متخصص همیشه میتوانند شغل مناسب با توانایی و مهارت خود را پیدا کنند .

مزیت های مهاجرت به آلمان

 آلمان کشوری است که با وجود ناکامی ها و شکست های قرن بیستم به سرعت توانست خود را به عنوان یک رهبر مقتدر به جهان معرفی کند.

یکی از مزایای زندگی در آلمان سیستم حمل و نقل عمومی بسیار خوب این کشور است  که موجب شده است تا تمامی شهروندان بتوانند در تمامی شهر های آلمان به سادگی و در بهترین حالت ممکن از مزایای حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

.این کشور بسیار تمیز میباشد و سرتاسر خیابان های آن به صورت روزانه توسط ماموران شهرداری تمیز خواهند شد و حتی کوچکترین زباله ای بر روی سطح صاف و بسیار زیبای خیابان های آلمان دیده نمیشود.مهاجرت به آلمان برای علاقه مندان به محیط زیست قطعا لذت بخش خواهد بود .

مزایای مهاجرت به آیمان

مهاجرت به آلمان

اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا بدست بیاورید

زندگی در آلمان

اطلاعات بیشتر در مورد زندگی در کشور آلمان با کلیک روی لینک بالا

تحصیل در آلمان

اطلاعات کامل در رابطه با تحصیل در آلمان را میتوانید با کلیک روی لینک بالا مشاهده کنید

اخذ ویزای آلمان

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با اخذ ویزای کشورآلمان روی لینک بالا کلیک کنید

اقتصاد آلمان

آلمان دارای بزرگترین اقتصاد ملی در اروپاست و در سال ۲۰۱۲ این کشور سومین صادر کننده و وارد کننده جهان شناخته شد.آلمان یک کشور پیشرو و نوآور است و سرمایه گذار بسیار خوبی در پروژه های تحقیقاتی به شمار میرود.

۷۳ درصد افراد در آلمان در بخش خدمات مشغول به کار هستند و در حوزه هتل ها و رستورانها،حمل و نقل و بخش مالی و خدمات اجتماعی و بهداشت و درمان فعالیت میکنند.

بخش تولید ۲۴ درصد از نیروی کار را به خود اختصاص داده است و در حوزه هایی مانند کشاورزی،جنگلداری و شیلات مشغول به کار هستند.نرخ بیکاری در این کشور خیلی کم است و از میان ۵۰۰ شرکت بزرگ دنیا ۳۷ شرکت از نظر سرمایه در آلمان هستند.

 

در بین شهر های آلمان،شهر ولسبورگ بالاترین سرانه درآمد را نسبت به باقی شهر ها دارد و پس از آن شهر های فرانکفورت،شواینفورت،اینگولشتات،رگنسبورگ و دوسلدورف دارای بالاترین میزان درآمد هستند

کیفیت زندگی در آلمان

کیفیت زندگی در آلمان بسیار بالاست و هزینه های زندگی در این کشور بسار معقول و مناسب است و تنها هزینه بالا در این کشور میتواند اجاره ماهیانه محل سکونت شما باشد.

 

مردم آلمان بسیار قانونمند هستند و نظم و انضباط برایشان اهمیت زیادی دارد.آلمانی ها رفتار دوستانه ای با مهاجران دارند و شما میتوانید با رعایت آداب و رسومشان به راحتی با آنها ارتباط برقرار کنید.

شرایط کار در آلمان

 با توجه به اقتصاد قدرتمند و فوق العاده آلمان، کارهای زیادی برای مهاجرین ماهر در این کشور وجود دارد و به همین دلیل اکثر افرادی که به آلمان مهاجرت کرده اند، می توانند ظرف مدت نسبتا کوتاهی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند.

 مهاجرینی که به زبان انگلیسی و یا آلمانی تسلط دارند و همچنین دارای حداقل یک مهارت به خصوص هستند ، راحت تر می توانند در آلمان کار پیدا کنند و در شرکت های بزرگ و کوچک و حتی استارت آپ های فعال در این کشور، مشغول به کار شوند . 

شرایط کاری در کشور آلمان بسیار مطلوب است و میانگین ساعات کاری آن حدودا ۴۰ ساعت در هفته میباشد .

امنیت در آلمان

آلمان کشوری بسیار امن برای زندگی و مهاجرت است و میزان جرم و جنایت آن طبق استانداردهای بین‌المللی بسیار پایین است .  کشور آلمان از نظر امنیت در جهان در رتبه بیست و دوم قرار دارد و مونیخ، معروف به امن‌ ترین شهر آلمان است . 

سوالات متداول:

از مهم ترین دلایل مهاجرت به آلمان چیست ؟

اقتصاد قوی ، نرخ بیکاری بسیار پایین ، حمایت شغلی ، سایت هاب کاریابی زیاد ، سیستم آموزشی رایگان ، ویزای همراه از مهم ترین دلایل مهاجرت به آلمان  می باشد .

چرا باید به آلمان مهاجرت کرد ؟

فرصت شغلی بالا و حقوق خوب، محیطی پاک، میزان جرم و جنایت، جاذبه های فرهنگی و توریستی و حمل و نقل عمومی خوب. مردم به دلایل زیادی به آلمان مهاجرت می کنند، اما مهمترین آنها سیستم قوی اقتصادی و رفاهی است. 

از چه راه هایی می توان برای مهاجرت به آلمان اقدام کرد ؟

مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق کارآفرینی، مهاجرت از طریق ازدواج، مهاجرت از طریق تولد و پناهندگی از متداول‌ترین روش‌های مهاجرت به آلمان هستند. 

پرداخت چه هزینه هایی برای مهاجرت به آلمان ضروری است ؟

هزینه درخواست ویزا، هزینه ترجمه، هزینه ارزشیابی اموال، هزینه آزمایشات پزشکی، بلیط هواپیما از مهم‌ترین هزینه‌هایی هستند که برای مهاجرت به آلمان باید پرداخت کرد .      

زندگی در آلمان چه مزایایی دارد ؟

کشور آلمان به دلیل هزینه‌های پایین زندگی، طبیعت زیبا، سیستم حمل و نقل فوق لاکچری، تعطیلات عمومی زیاد، فرصت های شغلی بی نظیر، برای زندگی در اروپا گزینه مناسبی است.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top