ویزای مجارستان

اخذ ویزای کشور مجارستان یک موقعیت برای رسیدن به بسیاری از خواسته ها میباشد که با لیگال اپلای این امر بسیار اسان شده است حتما با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست بیاوریم

ویزای کشور مجارستان

برای دریافت ویزای کشور مجارستان با ما در ارتباط باشید

۵/۵

اخذ ویزای مجارستان

شما برای ورود به هر کشوری باید ویزا داشته باشید. البته برخی کشورها مانند ترکیه از ایرانی ها ویزا درخواست نمی کنند اما ورود به اغلب کشورهای دنیا نیاز به دریافت ویزا دارد. کشور مجارستان نیز از جمله کشورهایی است باید برای ورود به آن حتما ویزا داشته باشید. اما قبل از آنکه به توضیح انواع ویزا در این کشور بپردازیم خوب است اندکی با کشور مجارستان آشنا شویم.

مجارستان در اروپای مرکزی واقع شده و با کشورهایی مثل کرواسی، رومانی، اوکراین، صربستان، اسلواکی و اتریش همسایه است. کشور مجارستان از نظر بزرگی کشور بزرگی نیست و ۹۳ هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. ۱۰ میلیون نفر در این کشور در حال زندگی بوده که از این تعداد ۳ میلیون آنها در شهر بوداپست ساکن هستند.

چهار فصل بودن آب و هوا در این کشور از دیگر مواردی است که می توان در مورد مجارستان عنوان کرد. معمولا زمستان در این کشور معتدل بوده و هوای سرد در ارتفاعات این کشور، بیشتر مشاهده می شود.

این کشور شرایط خوبی فراهم کرده تا افراد هم بتوانند در آن به تحصیل بپردازند و هم بعد از اتمام تحصیل یک شغل مناسب پیدا کرده و مقدمات گرفتن اقامت دائم در این کشور را فراهم کنند.

یکی از نکات مثبتی که خوب است در مورد زندگی در مجارستان از آن اطلاع داشته باشید پیوستن این کشور به اتحادیه اروپاست. این حرکت باعث شده که مجارستان به پلی برای رفتن به دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تبدیل شود و افراد بتوانند بعد از تحصیل در مجارستان به دیگر کشورهای اروپایی نیز رفته و در آنجا اقدامات لازم برای گرفتن اقامت را انجام دهند.

سالانه افراد زیادی برای یکی از دانشگاه های مجارستان درخواست پذیرش ارسال می کنند و بعد از آنکه مدرک خود را دریافت کردند به کشورهایی که کیفیت زندگی در سطح خوبی قرار دارد سفر کرده و سعی می کنند در کشور مذکور یک شغل مرتبط با رشته  خود پیدا کنند.

ما در این متن قصد دارید انواع ویزاهایی که برای رفتن به کشور مجارستان صادر می شود را مورد بررسی قرار دهیم. در طی این نقد و بررسی ما به مدارکی که برای گرفتن هر نوع ویزا باید فراهم کنید اشاره خواهیم کرد، انواع ویزا را توضیح و شرایط دریافتش را عنوان می کنیم، مراحلی که باید برای دریافت ویزا پشت سر بگذارید را بیان می کنیم و کلا هر نکته ای که باید در این رابطه از آن اطلاع داشته باشید را به اطلاع شما خواهیم رساند. شما نیز می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

ویزای مجارستان

انواع ویزای مجارستان

کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو معاهده شینگن است. اگر فردی از یکی از کشورهای عضو این پیمان قصد داشته باشد به مجارستان سفر کند نیازی به دریافت ویزا ندارد اما سایر کشورها و از جمله ایران حتما باید بنا بر هدفی که به این کشور سفر می کنند ویزا بگیرند. برای مثال چنانچه می خواهید از طریق مهاجرت تحصیلی، مهاجرت به مجارستان را انجام دهید، باید ویزای تحصیلی و مدارک مورد نیاز آن را آماده کنید اما اگر تنها می خواهید برای گردش و تفریح به این کشور سفر کنید باید ویزای توریستی بگیرید و مدارک مورد نیاز این نوع ویزا را ارائه دهید. و یا اگر قصد دارید مهاجرت سرمایه گذاری انجام دهید، باید مدارک آن را آماده کنید و بفرستید. برای دریافت مشاوره در مورد ویزای مجارستان و بهترین روش مهاجرت به مجارستان با توجه به شرایط شما، با ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

ویزای تحصیلی مجارستان

برای تحصیل در مجارستان، باید ویزای تحصیلی صادر شود. سیستم آموزشی این کشور سطح علمی بالایی داشته و مدارکی که در دانشگاه های مجارستان در اختیار فارغ التحصیلان قرار می گیرد از اعتبار بالای برخوردار است. شما می توانید در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در کشور مجارستان مشغول به تحصیل شوید.

معمولا کارشناسی یک دوره ۳ تا ۴ ساله است، کارشناسی ارشد نیز دوره ای ۱ تا ۲ ساله و دکتری نیز ۳ سال به طول می انجامد. اگر تمایل داشته باشید تا در دوره زبان نیز شرکت کنید می توانید به این کشور درخواست داده و شروع به فراگیری زبان آلمانی و یا انگلیسی کنید.

برخی رشته ها مانند رشته های پزشکی، در مجارستان طرفداران زیادی دارند و افراد قبل از آنکه تحصیلات خود را در این رابطه شروع کنند باید در دوره پیش پزشکی شرکت کنند. دانشگاه های فنی و مهندسی این کشور نیز شهرت خوبی داشته و افراد می توانند بعد از دریافت مدرک خود در این کشور و یا دیگر کشورهای اروپایی به دنبال شغلی مرتبط با رشته خود بگردند.

تحصیل در کشور مجارستان نمی تواند به صورت مستقیم موجب شود که شما در این کشور اقامت دائم داشته باشید اما این شانس را به شما می دهد تا در دیگر کشورهای اروپایی تردد کرده و یک موقعیت مناسب کاری برای خود دست و پا کنید، در این صورت می توانید برای گرفتن اقامت دائم از یکی از کشورهای اروپایی اقدام کنید. اگر بتوانید ۴ تا ۵ سال در یکی از کشورهای اروپایی اقامت موقت گرفته و مالیات بدهید به شما این امکان داده می شود تا اقامت دائم بگیرید و در مرحله بعد نیز به سراغ گرفتن پاسپورت اروپایی بروید.

برخی از دانشگاه های کشور مجارستان در لیست بهترین دانشگاه های سطح دنیا دیده می شوند و به همین دلیل تحصیل در این کشور می تواند نوید دهنده یک آینده درخشان و روشن برای شما باشد.

کسانی که قصد دارند به صورت کوتاه مدت در این کشور اقامت کرده و برای مثال در یک دوره آموزشی کوتاه مدت تحصیل کنند می توانند ویزای کوتاه مدت شینگن را بگیرند اما افرادی که به عنوان مثال قصد دارند در دوره کارشناسی که حداقل ۳ سال طول می کشد شرکت کنند، باید مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی را آماده کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

 • داشتن پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد
 • فرم درخواست را پر کنید
 • خود را بیمه درمانی کنید و مدارک آن را ارائه دهید
 • یک قطعه عکس پاسپورتی آماده کنید
 • مدارک تحصیلی قبلی را ارائه دهید
 • با ارائه یک مدرک ثابت کنید که شما شهریه دانشگاه را پرداخت کرده اید
 • مدرکی نشان دهید که ثابت کند شما برای زندگی در این کشور تمکن مالی کافی دارید
 • مدارک محل اقامتتان در کشور مجارستان را ارائه دهید
 • نامه پذیرش دانشگاه باید ارائه گردد

قبل از آنکه تمام مدارک بالا را آماده کنید شما باید در ابتدا از یکی دانشگاه های این کشور پذیرش گرفته باشید. در نامه پذیرش عنوان شده که شما در حال حاضر دانشجوی دانشگاه مورد نظر هستید. در این نامه اطلاعات دیگری مانند برنامه کلاس ها و همچنین نام دانشکده تان درج شده است. وقتی نامه پذیرش را دریافت کنید اجازه دارید با آماه کردن مدارک بالا مراحلی که لازم است برای گرفتن ویزا انجام شود را پشت سر بگذارید. این مراحل به ترتیب در ادامه ذکر می شود:

وقتی مدارک مورد نظر را آماده کردید باید آنها را به سفارت مجارستان تحویل دهید. بنابراین لازم است از سفارت این کشور وقت بگیرید. خوشبختانه کشور مجارستان در تهران سفارت خانه دارد و شما می توانید با یک تماس از سفارت درخواست کنید تا یک نوبت ملاقات حضوری برایتان تعیین کنند. معمولا چند هفته بعد به شما وقت داده می شود تا با مدارک لازم به محلی که سفارت قرار گرفته است مراجعه کنید.

در مرحله بعدی شما باید در سفارت حضور پیدا کرده و تمام مدارکی که با خود به همراه برده اید را ارائه کنید.

بعد از آنکه تمام مدارک را تحویل دادید باید مدتی در انتظار بمانید تا سفارت مدارک شما را بررسی کرده و در نهایت به درخواست شما پاسخ دهد. اگر در مدارکتان مشکل یا نقصی وجود داشته باشد با شما تماس گرفته می شود. به صورت کلی حدود ۴ تا ۶ هفته طول می کشد تا رسیدگی مدارک کامل شود.

بعد از آنکه موفق شدید ویزای تحصیل در این کشور را به دست  آورید باید در طی بازه زمانی ۳۰ روزه تقاضای اقامت در کشور مجارستان را نیز آماده کنید.

ویزای توریستی مجارستان

مجارستان به دلیل داشتن آثار تاریخی فراوان، فرهنگی منحصر به فرد و مناظر طبیعی و بسیار زیبا محیطی شگفت انگیز برای بازدید توریست ها و گردشگرها فراهم کرده است. در این کشور می توانید روستاهایی زیبا، قله های با شکوه و سر به فلک کشیده و میراث تاریخی به جای مانده از دوران قبل را مشاهده کنید و سفری خاطره انگیز برای خود بسازید. علاوه بر تمام این ها معماری حاکم بر این کشور و طبیعت زیبایی که اطراف آن را احاطه کرده اند از دیگر دلایلی است که هر کسی را مشتاق می کند حداقل یک بار به کشور مجارستان سفر کند. تمام این عوامل باعث شده که اخذ ویزای مجارستان به یکی از محبوب ترین ویزاهای این کشور تبدیل شود. افرادی که بتوانند ویزای شینگن بگیرند اجازه دارند تا به مدت ۹۰ روز در کشور مجارستان اقامت داشته باشند.

البته ویزای شینگن نیز انواع و اقسام دارد که به شرح زیر است:

ویزای شینگن نوع آ(A)

ویزای شینگن نوع A ویزای تزانزیت فرودگاهی است. در این نوع ویزا فرد تنها می تواند در محدوده ای که فرودگاه قرار گرفته است تردد کند و در صورت نیاز هواپیمایی که با آن سفر می کرده است را عوض نماید. ویزای نوع A برای اتباع کشورهای غیر اتحادیه اروپا صادر می شود که نیاز دارند برای رفتن به مقصد مورد نظرشان از یکی از کشورهای این حوزه عبور کنند. به این نکته توجه داشته باشید که با داشتن این ویزا حق خروج از فرودگاه را ندارید.

ویزای شینگن نوع بی (B)

ویزای شینگن نوع B نیز به ویزای شینگن نوع A شباهت دارد اما تفاوت هایی نیز دارد که از آن جمله می توان به این مورد اشاره کرد که فردی که این نوع ویزا برایش صادر شده است می تواند به مدت ۵ روز از فرودگاه خارج شود. در صورتی که در ویزای نوع A فرد به هیچ عنوان نمی تواند فرودگاه را ترک کند.

ویزای نوع سی (C)

ویزای نوع C یک نوع ویزای کوتاه مدت تلقی می شود که در آن افراد می توانند تا حداکثر ۹۰ روز در منطقه شینگن حضور داشته و به کشور های مختلف رفت و آمد کنند. این ویزا نیز ۴ نوع دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

ویزای یک بار ورود: افرادی که بتوانند این ویزا را دریافت کنند تنها یک بار می توانند به خاک مجارستان وارد شده و در صورتی که کشور مجارستان را ترک کنند ویزا نیز اعتبار خود را از دست خواهد داد و فرد مذکور با داشتن ویزای قبلی نمی تواند دو مرتبه به کشور مجارستان وارد شود.

ویزای دو بار ورود: همان طوری که از نام این ویزا مشخص است فرد می تواند دو بار به کشور مجارستان و کشورهایی که در حوزه شینگن قرار گرفته اند وارد شود.

ویزای چند بار ورود: در این نوع ویزا نیز فرد حق دارد بدون هیچ محدودیتی به کشور مجارستان وارد و از آن خارج گردد. البته به این موضوع توجه داشته باشید که شما حق ندارید بیش از ۶ ماه در این کشور یا کشورهای حوزه شینگن اقامت کنید.

ویزای نوع دی (D)

ویزای نوعD یکی دیگر از انواع ویزاهایی است که برای ورود به کشور مجارستان صادر می شود. این ویزا به صورت بلند مدت صادر شده و افرادی که بخواهند به دلایلی مانند تحصیل، کار و یا زندگی بیشتر از ۹۰ روز در این کشور اقامت داشته باشند باید این نوع ویزا را دریافت کنند. کسانی که ویزای نوع D را در اختیار دارند می توانند به کشورهایی که در حوزه شینگن قرار گرفته اند نیز رفته و از آنها بازدید به عمل آورند. تحت شرایط خاصی ویزای نوع D به صورت یک بار ورود و دو بار ورود نیز صادر می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی

ویزای توریستی که شما باید برای ورود به کشور مجارستان دریافت کنید در دسته ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد و این نکته را مد نظر قرار دهید که نمی توانید با این ویزا به کار یا تحصیل مشغول شوید. مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع ویزا به شرح زیر است:

 • داشتن مدارک شغلی
 • ارائه شناسنامه
 • ارائه اسناد ملکی
 • آماده کردن دو قطعه عکس بیومتریک (این عکس سایز ۳.۵ در ۴.۵ دارد و باید در ۶ ماه گذشته گرفته شده باشد)
 • داشتن بیمه مسافرتی
 • پاسپورتی که حداقل ۶ ماه اعتبار دارد
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • ارائه بلیط رفت و برگشت
 • ارائه نامه تاییدیه رزرو هتل

مهم ترین مدارکی که برای گرفتن این ویزا نیاز است همان مواردی است که ما در بالا به آن  اشاره کردیم اما ممکن است از برخی افراد مدارک ازدواج نیز درخواست شود. به این نکته دقت داشته باشید که تمام مدارکی که ارائه می کنید باید حتما به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

مراحل گرفتن ویزا

اولین نکته ای که در این قسمت باید به آن اشاره کنیم این است که قسمتی از مراحل صدور ویزاهای کوتاه مدت شینگن توسط کارگزاری VFS Global در تهران انجام می گیرد. مراحل گرفتن ویزای توریستی به شرح زیر است:

۱-در اولین قدم باید از وی اف اس گلوبال (VFS Global) وقت ملاقات بگیرید. از آنجایی که این کارگزاری وظیفه دارد تا ویزای کوتاه مدت شینگن را صادر کند بنابراین نیازی نیست مانند گرفتن ویزای تحصیلی به سفارت این کشور در تهران مراجعه کنید. برای گرفتن وقت از این کارگزاری نیز باید یک ایمیل برای این آدرس پستی appointment.hugaryiran@vfshelpline.com  ارسال کنید. در نامه الکترونیکی که به این آدرس می فرستید باید اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، شماره پاسپورت، تاریخ سفر، جنیست، ملیت، نوع ویزای درخواستی، اطلاعات تماس، تاریخ تولد، تاریخ انقضا و شماره پاسپورت را درج کنید.

به این موضوع توجه کنید که اگر در دادن اطلاعات فوق نقص و یا اشتباهی وجود داشته باشد به هیچ عنوان برای شما قرار ملاقاتی در نظر گرفته نخواهد شد و ضمنا اگر قصد دارید به صورت خانوادگی به کشور مجارستان سفر کنید تمامی افراد به صورت جداگانه باید این ایمیل را فرستاده تا یک وقت ملاقات حضوری برایشان در نظرگرفته شود.

ویزا مجارستان

۲- در مرحله بعدی باید در تاریخ و ساعت مشخص شده به محل کار گرازی مراجعه کنید و فرم درخواست به همراه مدارک آماده شده را در اختیار آنها قرار دهید. اگر در ساعت و تاریخ مشخص شده در این کارگزاری حضور نداشته باشید باید مجددا وقت ملاقات بگیرید.

۳-وقتی مدارک خود را تحویل این کارگزاری دادید باید منتظر بمانید تا مدارک و درخواست شما مورد بررسی قرار گیرد. البته می توانید با مراجعه به صفحه پیگیری درخواستتان در وب سایت این کارگزاری از روند رسیدگی به آن مطلع شوید. چنانچه با درخواست شما موافقت شد باید بین ساعت های ۸ صبح تا ۵ عصر در محل کارگزاری حاضرشده و پاسپورتتان را دریافت کنید.

نکته ای که خوب است در همین جا ذکر شود مربوط به وظایفی است که کارگزاری وی اف اس گلوبال دارد. این کارگزاری تنها وظیفه دارد تا امور اداری مربوط به ویزا را انجام دهد و تصمیم گیری در مورد قبول و یا رد درخواست جزء وظایف سفارت مجارستان است.

انواع ویزای مجارستان

ویزای کاری مجارستان

از آنجایی که کشور مجارستان در سال های اخیر با رشد و توسعه روز افزونی رو به رو بوده است در نتیجه توانسته شرایط خوبی را برای کار فراهم کند. نرخ پایین بیکاری در این کشور به همراه هزینه های مناسب زندگی در مجارستان باعث شده افراد زیادی تمایل داشته باشند تا به مهاجرت کاری در این کشور فکر کنند و در آن مشغول به کار شوند. البته شما برای آنکه بتوانید به کشور مجارستان بروید و کار کنید باید مجوز و یا ویزای کار داشته باشید.

قبل از آنکه مدارک مورد نیاز برای گرفتن این ویزا را آماده کنید باید با یک کارفرمای مجاری صحبت کرده و نظر مثبت او را برای همکاری جلب نمایید. اگر بتوانید چنین فردی را پیدا کنید باید پروسه ای را پشت سر بگذارید که البته قسمت عمده ای از آن باید توجه کارفرما صورت گیرد.

وقتی کارفرمای مجاری نیاز به یک نیرو دارد ابتدا باید درخواستش را در داخل کشور آگهی کند. اگر داخل کشور مجارستان فردی برای پست یا شغل مورد نظر پیدا نشد آگهی مورد نظر در کل اروپا منتشر می شود. اگر ساکنین کشورهای اتحادیه اروپا نیز برای این شغل تمایلی نشان ندادند در آن صورت کارفرما می تواند به سراغ تبعه های کشورهای غیر عضو در اتحادیه اروپا برود. در این جاست که کارفرمای مذکور باید با فراهم کردن مدارک لازم به اداره کار مجارستان مراجعه کرده و برای فردی که متقاضی کار است، درخواست اخذ ویزای کار کند.

چنانچه افرادی که با گرفتن ویزای کار به این کشور وارد شده اند بتوانند به مدت ۴ یا ۵ سال در مجارستان اقامت کنند به آنها این اجازه داده خواهد شد تا بعد از ۵ سال اقامت موقت، برای اقامت به صورت دائم درخواستی را ارائه دهند. البته فردی که قصد دارد اقامت دائم این کشور را بگیرد باید در طی سال های اقامت موقت مالیات پرداخت کند. شما بعد از ۸ سال زندگی در این کشور می توانید پاسپورت مجارستان بگیرید.

مدارکی که برای دریافت ویزای کار نیاز است فراهم کنید به شرح زیر است:

 • داشتن مجوز کار
 • ارائه عکس پاسپورتی
 • داشتن بیمه درمانی
 • مدارک اثبات تمکن مالی
 • قرارداد استخدام
 • فرم درخواست

انواع دیگر ویزای مجارستان

علاوه بر ویزای کاری، تحصیلی و توریستی که از جمله متداول ترین ویزاهای توریستی برای رفتن به کشور مجارستان هستند برخی افراد برای دلایل دیگری نیز ممکن است به این کشور سفر کنند. بنا به هر دلیلی که به این کشور سفر کنید موظفید که برای ورود به مجارستان حتما ویزا دریافت کنید. ما در ادامه برخی دیگر از انواع ویزا را به شما معرفی خواهیم کرد تا با آنها آشنایی اجمالی و مختصری پیدا کنید.

ویزای بازدید کننده مجارستان

در ویزای بازدید کننده فرد به مدت یک سال می تواند در این کشور اقامت موقت داشته باشد. البته علاوه بر تمام مدارکی که در گرفتن ویزا باید آماده کنید شما باید یک دعوت نامه نیز در اختیار داشته باشید. این ویزا به کسانی داده می شود که یکی از اقوام و خویشاوندان آنها در کشور مجارستان زندگی می کند. اگر این افراد بتوانند برای شما یک دعوت نامه ارسال کنند شما می توانید با دعوت نامه مذکور ویزای بازدید کننده بگیرید و یک سال در کشور مجارستان اقامت کنید.

این ویزا را اداره مهاجرت مجارستان صادر می کند و در ضمن فردی که برای شما دعوت نامه می فرستد باید ثابت کند که توان مالی لازم برای پوشش دادن هزینه های شما را دارد. در ضمن باید مسئولیت تمام کارهای بازدید کننده را در طی اقامتش بپذیرد.

ویزای تجاری مجارستان

انواع ویزای مجارستان

یکی دیگر از انواع ویزاهایی که برای ورود به کشور مجارستان صادر می شود ویزای تجاری است. مدت زمان اعتبار این نوع ویزا نهایتا سه ماه است و فردی که قصد دارد ویزای تجاری دریافت کند علاوه بر سایر مدارک عمومی باید یک دعوت نامه معتبر و رسمی نیز در اختیار داشته باشد. فردی که دعوت نامه را برای متقاضی این نوع ویزا فرستاده است می تواند یک کارمند، یک نهاد و ارگان قانونی و یا یک شرکت معتبر در کشور مجارستان باشد.

برای گرفتن ویزای تجاری دعوت کننده باید به اداره مهاجرت کشور مجارستان مراجعه کرده و برای صدور این ویزا درخواست را تقدیم کند. علاوه بر این، دعوت کننده باید ثابت کند که فردی که قرار است این ویزا به او داده شود تنها به قصد انجام فعالیت تجاری و یا پروژه های کاری می خواهد به کشور مجارستان سفر کند و هدف و نیت دیگری ندارد.

مورد دیگری که فرد دعوت کننده باید ثابت نماید داشتن تمکن مالی برای پوشش دادن تمام هزینه های فرد متقاضی ویزا است. از جمله این هزینه ها مسکن، خدمات درمانی و غیره است.

ویزای کنفرانس مجارستان

ویزای کنفرانس یکی از انواع ویزاهای نوع C است و فردی که خواستار دریافت این نوع ویزاست باید تمام مدارک مورد نیاز در گرفتن ویزای کوتاه مدت را به همراه دعوت نامه ارسالی از سوی ارگان و یا سازمان برگزار کننده کنفرانس، آماده کند. معمولا بررسی مدارک برای صادر کردن این نوع ویزا ۲۱ روز کاری طول می کشد و در نهایت به فرد متقاضی اطلاع داده می شود که آیا با درخواست وی موافقت شده است یا خیر. در صورتی که با درخواست شما موافقت شود باید بقیه مراحل گرفتن ویزا را انجام دهید و آن را دریافت کنید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

ویزای درمانی مجارستان

اگر نیاز باشد تا از خدمات بهداشتی و پزشکی کشور مجارستان استفاده کنید باید حتما ویزای درمانی بگیرید. برای صدور این نوع ویزا نیز باید مدارک پزشکی فرد بیمار آماده شود و چنانچه این ویزا برای فردی صادر شود می تواند به مدت ۱۸۰ روز یا شش ماه از خدمات درمانی کشورهای حوزه شینگن و مجارستان استفاده کند.

مدارک لازم برای دریافت ویزای درمانی به شرح زیر است:

 • برای گرفتن این نوع ویزا شما باید ثابت کنیدکه توانایی مالی لازم برای تقبل هزینه های سفر و درمان را دارید.
 • مورد دیگری که باید آن را به اثبات مسئولین مربوط برسانید آن است که احتمال درمان بیماری در کشور مبدا عملا غیر ممکن است.
 • پزشک بیمار باید در یک گواهی وضعیت بیمار را تایید کند.
 • رسید پرداخت هزینه های بیمار باید به سایر مدارک وی الصاق شود.

ویزای فرهنگی، ورزشی و یا فیلم سازی مجارستان

برخی افراد ممکن است بخواهند برای انجام کارهای فرهنگی، ورزشی و یا فیلم سازی به کشور مجارستان سفر کنند. حتی سفر به این کشور بنا به این دلایل نیز نیاز به دریافت ویزا دارد و متقاضی باید مدارک مورد نیاز برای صدور این نوع روادید را نیز در اختیار سفارت قرار دهد.

نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است به دلایل زیر درخواست ویزای شما با موافقت رو به رو نشود. اگر یکی از موارد زیر را دارید بهتر است برای گرفتن هیچ کدام از انواع ویزا اقدام نکنید. این دلایل به شرح زیر هستند:

 • یکی از چیزهایی که ممکن است باعث ریجکت شدن یا رد درخواست صدور ویزا شود، جعلی بودن مدارک است.
 • کافی نبودن اعتبار پاسپورت نیز از جمله فاکتورهایی که باعث رد شدن درخواست ویزا خواهد شد. معمولا افرادی که قصد دارند برای گرفتن ویزا اقدام کنند باید پاسپورت با حداقل ۶ ماه اعتبار در اختیار داشته باشند.
 • درخواست صدور ویزای افرادی که سوء پیشینه دارند رد می شود.
 • تقاضای درخواست ویزای کسانی که نمی توانند ثابت کنند از نظر مالی توانایی کافی برای اقامت در این کشور را دارند ریجکت می شود.
 • نداشتن یک بیمه درمانی معتبر از دیگر مورادی است که باعث رد شدن درخواست ویزا می شود.
 • شما برای گرفتن ویزا باید برنامه سفرتان را کاملا مشخص کنید. اگر این مورد فراهم نباشد احتمال آنکه به شما ویزا ندهند وجود دارد.

نکته مهم دیگری که باید در مورد گرفتن ویزای کشور مجارستان از آن اطلاع داشته باشید در مورد اعتبار ویزاست. ویزایی که برای ایرانی ها صادر می شود معمولا بیش از دو هفته اعتبار ندارد و شما اگر بخواهید از دیگر کشورهای حوزه شینگن نیز دیدن کنید تنها همین بازه زمانی را فرصت دارید.

معمولا برای بررسی درخواست ویزا هزینه ای از متقاضی دریافت می شود. در صورتی که درخواست شما مورد پذیرش واقع نشود این هزینه باز پس داده نخواهد شد.

سوالات متداول:

آیا ویزای مجارستان برای سایر کشور های اروپایی هم معتبر است؟

بله،تمامی ویزاهای شنگن از اعتبار یکسانی برخوردار هستند.

اصلی ترین شرط برای گرفتن ویزای تحصیلی مجارستان چیست؟

داشتن یک پذیرش معتبر از دانشگاه ها یا کالج های مجارستان اولین قدم برای گرفتن ویزای تحصیلی است.

هزینه ویزای مجارستان چقدر است؟

برای بزرگسالان ۸۰ یورو، برای افراد بین ۶-۱۲ سال ۴۰ یورو و برای کودکان زیر ۶ سال رایگان است.

آیا سفر به مجارستان بدون ویزا امکان پذیر است؟

خیر، ایرانیان برای ورود به مجارستان باید ویزای این کشور را دریافت کنند.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top