تحصیل در مجارستان

افزایش تقاضا برای تحصیل در مجارستان رو به افزایش است و امروزه افراد مختلف سعی می کنند با فراهم کردن شرایط، در یکی از کشورهای خارجی ادامه تحصیل دهند. در این بین کشورهایی که در قاره اروپا واقع هستند بیشترین محبوبیت را دارا بوده و دانشجویان خارجی زیادی نیز در این کشورها مشاهده می شوند.

تحصیل در مجارستان

برای مهاجرت تحصیلی به مجارستان با ما تماس بگیرید

۵/۵

مهاجرت تحصیلی به مجارستان

افزایش تقاضا برای تحصیل در کشورهای خارجی رو به افزایش است و امروزه افراد مختلف سعی می کنند با فراهم کردن شرایط، در یکی از کشورهای خارجی ادامه تحصیل دهند.

در این بین کشورهایی که در قاره اروپا واقع هستند بیشترین محبوبیت را دارا بوده و دانشجویان خارجی زیادی نیز در این کشورها مشاهده می شوند.

یکی از کشورهایی که برای ادامه تحصیل می تواند انتخاب خوبی باشد، کشور مجارستان است. این کشور در قاره اروپا واقع بوده و برای ورود به این کشور نیاز به ویزا مجارستان می باشد. هزینه زندگی در مجارستان در مقایسه با برخی کشورهای اروپایی پایین تر است. به همین دلیل کسانی که دوست دارند از تحصیل در مجارستان به کشورهایی مانند آلمان و غیره مهاجرت کنند، بهتر است در مورد ادامه تحصیل در این کشور به خوبی فکر کنند.

قبل از آنکه به سراغ تحصیل در مجارستان برویم خوب است در ابتدا به معرفی این کشور بپردازیم. مجارستان در قلب اروپا واقع بوده، پایتخت آن بوداپست است و جزء پیمان شینگن نیز هست.

کشورهایی مانند اتریش، اسلواکی، کرواسی، اوکراین، رومانی، صربستان و اسلوونی از جمله کشورهای همسایه مجارستان هستند. نظام این کشور از نوع دموکراسی است و مردم به زبان مجارستانی صحبت می کنند و دین اغلب ساکنان این کشور نیز مسیحی است.

مساحتی که این کشور به خود اختصاص داده است چیزی نزدیک به ۲۳ هزار کیلومتر مربع بوده و تعداد جمعیت ساکن در این کشور نیز ۱۰میلیون نفر است. توجه داشته باشید که یک چهارم از جمعیت این کشور در بوداپست، پایتخت مجارستان، زندگی می کنند.

همان طوری که اشاره کردیم برخی افرادی که علاقمند به ادامه تحصیل در کشورهای خارجی و خصوصا کشورهای اروپایی هستند کشور مجارستان را انتخاب می کنند. دانشگاه های مجارستان از نظر علمی در سطح به نسبت خوبی بوده و کیفیت خوبی دارند و شما با دریافت مدرک از یکی از دانشگاه های مجارستان می توانید اطلاعات خوبی را در رابطه با رشته مد نظر تان به دست آورید. برای آنکه بتوانید در این کشور تحصیل کنید باید توانایی پرداخت هزینه های آن را داشته باشید. برای دریافت اطلاعات در زمینه هزینه های زندگی می توانیدبه مقاله زندگی در مجارستان مراجعه کنید.

خوب است بدانید که دانشگاه های این کشور به هنگام پذیرش دانشجوی خارجی، برای شما شرط معدل و سن تعیین نمی کنند و این می تواند یکی از مزیت های تحصیل در این کشور باشد. برای آنکه بتوانید با شرایط بهتری در این کشور به تحصیلات خود ادامه دهید به شما توصیه می کنیم حتما برای دریافت مدرک زبان اقدامات لازم را انجام دهید.

حدود سی هزار دانشجوی بین المللی در این کشور مشغول به تحصیل بوده و نکته دیگری که باید بدانید آن است که دانشگاه های این کشور از نظر کشورمان ایران، مورد تایید هستند و در نتیجه شما با تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری احتمالا در بازگشت به کشور بتوانید شرایط بهتری را برای خود از نظر کاری فراهم کنید.

افرادی که فرزندان آنها سن مناسب برای مدرسه رفتن را دارند، می توانند فرزند خود را به یکی از مدارس این کشور بفرستند، البته شما باید قوانینی که دولت این کشور برای تحصیل وضع کرده است را نیز مورد توجه قرار دهید.

اگر در کشور خود دوران مدرسه را به پایان رسانده اید، امکان این که تحصیلاتتان را در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری در این کشور ادامه دهید نیز وجود دارد. توجه داشته باشید به دانشجویان مقطع دکتری و فوق لیسانس اجازه داده می شود تا در حین تحصیل در هفته به مدت ۲۰ ساعت کار کرده و تا حدی هزینه هایی که تحصیل برایشان به دنبال داشته را جبران کنند. اگر برای ادامه تحصیل قصد مهاجرت به مجارستان را دارید، می توانید با ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت کنید. 

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

شرایط تحصیل در مجارستان چگونه است ؟

همان طوری که در مقدمه متن در مورد آن صحبت کردیم تحصیل در کشور مجارستان کم هزینه تر بوده و افرادی که قصد دارند از این فرصت استفاده کرده و به دیگر کشورهایی که در قاره اروپا وجود دارد مهاجرت کنند، می توانند در این کشور ادامه تحصیل دهند.

به همین دلیل دانشجویان زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب می کنند. اما شما برای آنکه بتوانید در این کشور به تحصیل بپردازید باید برخی شرایط عمومی که از جمله پیش نیازهای تحصیل در این کشور مطرح می شود را در اختیار داشته باشید.

اولین مدرکی که باید برای تحصیل در مجارستان ارائه دهید، مدرک زبان است. بهتر است افرادی که تصمیم آنها برای رفتن به مجارستان جدی و قطعی است هر چه سریع تر برای دریافت این مدرک اقدام کنند تا به هنگام گرفتن پذیرش از دانشگاه های مجارستان با مشکل رو به رو نشوند.

کسانی که قصد دارند برای تحصیل در مقطع های لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به این کشور مهاجرت تحصیلی داشته باشند باید بتوانند از عهده هزینه هایی که تحصیل و زندگی در مجارستان برایشان به دنبال دارد برآیند.

اگر می بینید که از نظر مالی در شرایطی نیستید که بتوانید تمام هزینه ها را پرداخت کنید باید تمام تلاشتان را به کار ببندید تا بتوانید بورسیه دریافت کنید. کسانی که از طریق دریافت بورس در این کشور مشغول به تحصیل می شوند نیازی نیست شهریه های دانشگاه را پرداخت کرده و در ضمن یک مبلغ مشخص به عنوان حقوق در اختیار آنها قرار داده خواهد شد.

افرادی که تمایل دارند از این بورس تحصیلی استفاده کنند باید درخواست خود را به این کشور ارائه دهند. این درخواست توسط دانشگاه بررسی شده و در صورتی که دانشجو واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی باشد می تواند از این فرصت استفاده کرده و در مجارستان با مناسب ترین هزینه به تحصیل بپردازد.

افرادی که توصیه نامه های آموزشی، ورزشی و یا اخلاقی دارند و یا کسانی که در المپیادهای علمی رتبه خوبی کسب کرده باشند می توانند امیدوار به کسب این بورس باشند.

تحصیل در مجارستان

مزایای ادامه تحصیل در مجارستان

 

تحصیل در  مجارستان مزایای زیادی دارد که ما در ادامه برخی از آنها را به شما معرفی خواهیم کرد. یکی از مزایایی که شرکت در دانشگاه های کشور مجارستان و دریافت مدرک در یکی از مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دارد، امکانات خوبی است که این کشور در اختیار دانشجویان خود قرار داده است.

کشور مجارستان با هدف معرفی دانشگاه های خود در سطح جهان و همچنین تلاش برای افزایش تعداد دانشجویانی که برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند سعی کرده تمام توانش را به کار بگیرد و تا جایی که برایش امکان  دارد سطح کیفی دانشگاه ها را بالا ببرد.

مورد دیگری که می تواند برای برخی از دانشجویان بسیار با اهمیت جلوه کند، هزینه ای است که تحصیل و زندگی در مجارستان در پی دارد. تحصیل در برخی کشورهای اروپایی معمولا هزینه زیادی داشته و شاید این موضوع کسانی که دوست دارند در کشورهای خارجی تحصیل کنند را ناامید کند.

اما هنوز هم راهی برای آنکه بتوان با بهترین هزینه ادامه تحصیل داد وجود دارد و راه حل مورد نظر نیز رفتن به کشورهایی مانند مجارستان است که سعی می کنند شرایط خوبی از نظر هزینه برای دانشجویانشان فراهم کنند.

به طور کلی اگر بتوانید امور مالی تان را در این کشور به خوبی مدیریت کنید شک نکنید که با هزینه ای بسیار مناسب قادر خواهید بود مدرکی معتبر در اختیار داشته باشید.

کشور مجارستان تمام دانشجویان خود را به صورت اجباری بیمه کرده و این نیز از دیگر مزیت هایی است که با رفتن به این کشور و تحصیل در آن می توانید شامل حال خود کنید.

شاید در جریان باشید که در برخی از رشته ها دانشجویان ایرانی نمی توانند ورود پیدا کنند. از جمله این رشته های می توان به میکروالکترونیک اشاره کرد. اما کشور مجارستان این محدودیت را نداشته و شما به عنوان یک فرد ایرانی می توانید در رشته هایی که علاقه مند به آن هستید شرکت کرده و مدرک مورد نظر خود را دریافت کنید.

کشور مجارستان یکی از کشورهای حوزه شینگن است و مردم کشورهایی که در این حوزه زندگی می کنند می توانند بدون دریافت ویزا به سایر کشورهای شینگن وارد شوند. شما هم به عنوان فردی که در این کشور در حال تحصیل است و ویزای تحصیلی دارد می توانید در ایام فراغت و تعطیلات به یکی از این کشورها سفر کنید.

افرادی که در کشور مجارستان تحصیل کرده و موفق می شوند مدرک لیسانس، فوق لیساسن و دکتری دریافت کنند می توانند بعد از تمام شدن دوران تحصیل خود در این کشور و یا کشورهای حوزه شینگن مشغول به کار شوند.

همان طوری که گفتیم متقاضی ادامه تحصیل در این کشور آمار بالایی دارد و افراد مختلف از سراسر جهان به مجارستان آمده و در آن مشغول به تحصیل می شوند. بنابراین می توان فرهنگ ها و قوم های مختلفی را در این کشور مشاهده کرد و این اتفاق می تواند تجربیات خوبی را نصیبتان کند.

ایرانی هایی که قصد دارند به این کشور سفر کرده و در مقطع لیسانس ادامه تحصیل دهند می توانند تنها با داشتن مدرک دیپلم اقدامات لازم برای رفتن به این کشور را انجام داده و در این کشور به ادامه تحصیل بپردازند.

اغلب دروسی که اهمیت زیادی دارند معمولا به زبان انگلیسی تدریس می شود و چنانچه حس می کنید که در رابطه با این زبان مشکل دارید می توانید در دوره های آموزشی که در دانشگاه ها برگزار می شود شرکت کرده و به زبان انگلسی مسلط شوید.

مدارکی که توسط این کشور ارائه می شود توسط ۲۵ کشور اروپایی مورد تایید قرار گرفته است و این مورد شرایط کار کردن در کشورهای مذکور را به خوبی فراهم می کند.

تمام رشته های حوزه پزشکی به دانشجویان ایران و خارجی ارائه شده و در صورتی که علاقه مند به تحصیل در یکی از این رشته ها هستید می تواند درخواست خود را به یکی از دانشگاه های این کشور ارسال کنید.

مقاطع تحصیلی در مجارستان

تحصیل در مجارستان در مقاطع مختلف

تمام کسانی که تمایل دارند در هر مقطعی ادامه تحصیل دهند می توانند مهاجرت تحصیلی را برای مهاجرت به مجارستان انتخاب کنند.. برخی از خانواده ها دوست دارند فرزندانشان از همان ابتدای تحصیل در مدارسی آموزش ببینند که سطح کیفی قابل قبولی دارند، به همین دلیل کشور مجارستان را برای تحصیل فرزند خود انتخاب می کنند.

والدینی که قصد دارند فرزندان خود را به یکی از مدارس این کشور بفرستند باید به یک نکته توجه داشته باشند و آن هم این است که دانش آموزان باید یک قیم قانونی در کشور مجارستان داشته باشند.

ویزای همراه فرد متقاضی تحصیل معمولا به افرادی تعلق می گیرد که قصد دارند در دوره لیسانس و بالاتر شرکت کنند و اگر والدینی بخواهند ویزای همراه دریافت کنند باید واجد شرایط خاصی باشند. اگر این شرایط فراهم نیست فرد مورد نظر باید در یکی از مدارس شبانه روزی به تحصیلات خود ادامه دهد.

در مجارستان کودکانی که در سنین ۷ تا ۱۴ سال قرار دارند می توانند مدرک سیکل دریافت کنند. این دوره حدود هشت سال طول می کشد و در نهایت چنانچه دانش آموز بتواند با موفقیت تمام دروس را بگذراند می تواند این مدرک را دریافت کند.

دوره دبیرستان نیز شامل سه سطح یک، دو و سه است. نظام آموزشی مدارس مجارستان مطابق با نظام آموزشی اروپا است و نوجوانانی که در سن ۱۶ تا ۱۸ قرار دارند در این مقطع شرکت می کنند. در این سطح نیز دانش آموز یا باید یک قیم قانونی در کشور مجارستان داشته باشد و یا در مدارس شبانه روزی این کشور به تحصیل بپردازد.

اما کسانی که توانسته اند دیپلم خود را دریافت کنند می توانند برای ادامه تحصیل در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و دکتری به کشور مجارستان رفته و در یکی از رشته هایی که مورد علاقه آنهاست مدرک دریافت کنند. البته پذیرش در هر یک از دوره های تحصیل شرایط خاص خود را داشته و شما در صورتی که این شرایط را داشته باشید می توانید به گرفتن پذیرش از دانشگاه های مجارستان امیدوار باشید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

تحصیل در مجارستان در مقطع لیسانس

یکی از مقاطع تحصیلی که می توانید در کشور مجارستان آن را پشت سر بگذارید، مقطع لیسانس است. از آنجایی که این کشور دانشگاه هایی معتبر دارد، بنابراین ادامه تحصیل و کسب علم در این کشور می تواند فرصت بی نظیری برای شما فراهم کند.

شما با تحصیل در کشور مجارستان هم می توانید مدرک کارشناسی خود را دریافت کنید و هم از مزیت هایی که رفتن به دانشگاه های کشور ترکیه می تواند برایتان به ارمغان داشته باشد استفاده کنید.

رعایت استانداردهای کیفی بالا در حین آموزش از جمله مهم ترین دلایلی است که باعث شده عده زیادی از دانشجویان این کشور را برای ادامه تحصیل خود انتخاب کنند.

ضمنا خوب است در جریان باشید که سیستمی که کشور مجارستان برای آموزش دانشجویان خود انتخاب کرده است  مبتنی بر حل مساله است و به همین دلیل محصلان می توانند در کنار کسب علم به صورت تئوری، تجربیات عملی خود را نیز افزایش دهند.

دوره کارشناسی در این کشور معمولا ۳ تا ۴ سال زمان نیاز دارد و دروس اغلب رشته ها به زبان انگلیسی و مجارستانی تدریس می شود. درس ها به دو صورت عملی و تئوری ارائه شده و کسانی که قصد دارند دوران لیسانس خود را در این کشور ادامه دهند باید مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی را دریافت کرده باشند.

از جمله رشته هایی که دریافت مدرک کارشناسی در آن محبوبیت زیادی نزد علاقه مندان به ادامه تحصیل در مجارستان دارد، می توان به این رشته ها اشاره کرد:

 • مدیریت بازرگانی و بازاریابی
 • انیمیشن
 • عکاسی
 • اقتصاد جهانی
 • مربی مهم دکودک

دقت داشته باشید که تحصیل در کشور مجارستان با سبک زندگی شما ارتباط مسقیم دارد. اگر اصولا نمی توانید بر روی امور مالی خود مدیریت خوبی اعمال کنید بهتر است سعی کنید اندکی خود را تغییر داده تا با هزینه ای مناسب بتوانید در این کشور به تحصیل ادامه دهید.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک زیر را به دانشگاه ارائه دهید:

 • پرداخت هزینه درخواست پذیرش در دانشگاه
 • دریافت فرم درخواست و پر کردن آن به صورت آنلاین
 • ارائه کردن ترجمه دیپلم به همراه ریز نمرات و آپلود کردن آنها در سایت دانشگاه مربوطه
 • ارائه یک کپی از پاسپورت
 • ارائه عکس
 • اماده کردن مدرک زبان

برخی دانشجویانی که علاقه مندند در حین تحصیل به کار نیز مشغول باشند از این نظر با هیچ محدودیتی مواجه نخواهند بود. کشور مجارستان برای آنکه شما بتوانید با شرایط بهتری در این کشور به تحصیل بپردازید این امکان را به شما داده است تا در کنار تحصیل به کار نیز بپردازید و مقداری از هزینه هایی که تحصیل در این کشور برایتان به دنبال داشته است را جبران کرده و پوشش دهید.

البته برخی دانشگاه ها به دانشجویان خود کارهایی را پیشنهاد می دهند که ممکن است در ابتدا حقوق زیادی نداشته باشد، اما در ادامه می توان امید به بالا رفتن میزان حقوق داشت.

آن دسته از دانشجویانی که در حین دوران تحصیل خود در مقطع لیسانس تمام تلاش خود را به کار گرفته اند تا با نمراتی بسیار عالی از دانشگاه فارغ التحصیل شوند می توانند در کشور مجارستان به دنبال یک شغل مناسب بگردند و مشغول به کار شوند.

این موقعیت می تواند یک فرصت عالی برای کسب درآمد و تجربه باشد. البته اگر دوست داشته باشید نیز می توانید در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز به تحصیلات خود ادامه دهید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

تحصیل در مجارستان در مقطع فوق لیسانس

فرقی نمی کند که شما مدرک کارشناسی خود را در کشور خودتان گرفته باشید و یا یکی از کشورهای خارجی مانند مجارستان، در هر صورت می توانید در این کشور نیز در مقطع تحصیلی فوق لیسانس تحصیلات خود را ادامه دهید.

دانشگاه هایی که در کشور مجارستان وجود دارند از اعتبار بالایی برخوردار بوده و خوب است بدانید که ۴ دانشگاه موجود در این کشور جزء ۸۰۰ دانشگاه برتر جهان رتبه بندی شده اند.

ضمنا این کشور در زمینه آموزش نیز در سال های گذشته با پیشرفت خوبی رو به رو بوده و شرایط بهتری را برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اختیار فراهم کرده است.

تعداد رشته هایی که به صورت انگلیسی تدریس می شوند افزایش یافته و به این ترتیب دانشجویان در هنگام انتخاب رشته با محدودیت خاصی مواجه نیستند.

معمولا دوره کارشناسی ارشد ۱ تا ۲ سال طول می کشد که البته مدت زمان این دوره به رشته ای که شما در آن مشغول به تحصیل هستید نیز بر می گردد. ممکن است برخی  فارغ التحصیلی از برخی رشته ها بیش از ۲ سال نیز به طول بینجامد.

تحصیل در مجارستان

نکته دیگری که خوب است در مورد طول دوره این مقطع بدانید آن است که در دانشگاه های استانی یا state universities معمولا دانشجویان در طی دو سال این دوره کارشناسی ارشد را پشت سر می گذارند، اما در دانشگاه های خصوصی این دوره یک سال بیشتر طول نخواهد کشید.

در این مقطع نیز دانشجویان باید واحدهایی که به آنها ارائه می شود را با نمرات خوب پاس کنند. در نهایت نیز در صورتی که بتوانند تمام امتحاناتشان را با موفقیت بگذرانند و پایان نامه را نیز ارائه دهند، مدرک کارشناسی ارشد به آنها داده می شود. تدریس دروس ارشد در برخی از دانشگاه ها به زبان مجارستانی است و در برخی از دانشگاه ها هم کلیه دروس به زبان انگلیسی به دانشجویان ارائه می شود.

نکته مهم دیگری که باید در مورد کارشناسی ارشد بدانید، هزینه تحصیل در این کشور است. معمولا هزینه تحصیل در کشور مجارستان برای دانشجویانی که در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند متفاوت است، اما به طور کلی اگر بخواهیم یک عدد به عنوان هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ذکر کنیم باید بگوییم که میانگین هزینه تحصیل در این کشور چیزی در حدود ۹ هزار یورو خواهد بود.

کسانی که در این کشور تحصیل می کنند باید برای درخواست پذیرش از دانشگاه، کتاب و جزوه، ثبت نام و امتحان هزینه ای را پرداخت کنند. البته اگر شما بتوانید شرایط لازم برای دریافت بورسیه را فراهم کنید تا حد زیادی میزان هزینه ای که بر شما تحمیل خواهد شد کاهش پیدا می کند.

برای شرکت در مقطع کارشناسی ارشد باید مدارک زیر را  ارائه کنید:

 • پر کردن فرم درخواست
 • ارائه مدرک کارشناسی
 • ارائه ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات
 • ارائه رزومه
 • یک پاسپورت معتبر
 • ارائه سوابق کاری
 • توصیه نامه از اساتید

البته به هنگام آماده کردن این مدارک توجه داشته باشید که ممکن است برخی دانشگاه ها مدارک دیگری علاوه بر موارد عنوان شده در فوق را نیز از شما درخواست کنند. مثلا ممکن است برخی دانشگاه ها شرط معدل را نیز از متقاضیان تحصیل در دروه کارشناسی ارشد درخواست کنند. برای آنکه به خوبی با تمام مدارک مورد نیاز برای دانشگاه مورد نظرتان آشنا شوید باید به سایت دانشگاه مراجعه کنید.

اگر می خواهید شانس پذیرش خود را در یکی از دانشگاه های کشور مجارستان بالا ببرید باید سعی کنید شرایط خوبی را فراهم کنید. به عنوان مثال کسانی که مدرک آیلتس با نمره خوبی دریافت کرده اند، یا افرادی که معدل و ریز نمرات آنها در طی دوره کارشناسی بالاست شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های مجارستان دارند.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

تحصیل در مجارستان در مقطع دکتری

تحصیل در دوره دکتری فرصت دیگری است که کشور مجارستان برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در این مقطع فراهم کرده است. در این مقطع آموزش به صورت عملی و تئوری انجام شده و این ترکیب خلاقانه باعث شده افراد زیادی این کشور را برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری انتخاب کنند.

اگر اصولا فردی هستید که به تحقیق و کسب دانش علاقه فراوانی دارید و دوست دارید در رابطه با رشته ای که به آن علاقه مندید پژوهش های ارزشمندی ارائه دهید می توانید امیدوار باشید که یکی از دانشگاه های کشور مجارستان با درخواست پذیرش شما موافقت کند، زیرا دقیقا شما همان فردی هستید که این کشور به دنبالتان می گردد.

این کشور به دنبال آن است تا در طی سال های پیش رو تعداد دانشجویان دکتری را افزایش دهد، به همین دلیل سعی کرده رشته هایی که به صورت زبان انگلیسی می توان آنها را تدریس کرد را افزایش دهد.

جالب است بدانید که برخی دانشگاه ها در این کشور به صورت تخصصی در رشته هایی مانند هنر، مهندسی، اقتصاد و کشاورزی فعالیت کرده و حضور در محیط های این چنینی برای کسب تجربه و علم بسیار عالی به نظر می رسند.

تحصیل در دوره دکتری ۳ تا ۶ سال ممکن است طول بکشد و شما باید بتوانید دروس ارائه شده را با نمره قابل قبولی پاس کنید. البته جدای از این مساله، ارائه دادن پایان نامه نیز از دیگر دغدغه هایی است که دانشجویان با آن درگیر هستند.

یک دانشجوی مقطع دکتری باید زیر نظر ۲ استاد راهنما پایان نامه خود را آماده کرده و آن را ارائه کند. پایان نامه ها توسط سه استادی که عضو هیئت علمی دانشگاه هستند مورد ارزیابی قرار گرفته و یک داور خارجی نیز پایان نامه را بررسی می کند. در نهایت نیز اگر فرد بتوانید از پایان نامه خود به خوبی دفاع کنید مدرک دکتری به شما اعطا می شود.

مورد دیگری که باید برای تحصیل در مقطع دکتری به آن توجه داشته باشید هزینه ها هستند. به طور میانگین هزینه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور ۵۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو است.

البته هزینه ها به رشته ای که شما در حال تحصیل در آن هستید بستگی دارند و عوامل دیگر از جمله ملیت دانشجو موجب کم و یا زیاد شدن این مبلغ نخواهد بود.

افرادی که در رشته های مدیریت و بازرگانی تحصیل می کنند معمولا باید بیش از بقیه شهریه دانشگاه پرداخت کنند و به همین دلیل هزینه تمام شده تحصیل در مقطع دکتری برای این افراد بیشتر خواهد بود.

نکته دیگری که بر روی هزینه تحصیل در دانشگاه تاثیر می گذارد، ترم های تحصیلی هستند. معمولا در یکی دو سال اول که دروس تئوری ارائه می شوند هزینه ای که باید به دانشگاه پرداخت کنید زیاد است، اما در انتهای دوره که تحصیل شما وارد فاز تحقیقاتی می شود شهریه ای که باید به دانشگاه پرداخت کنید نیز کاهش پیدا می کند.

چنانچه بتوانید بورسیه تحصیلی در یکی از دانشگاه های کشور مجارستان را بگیرید می توانید با مناسب ترین هزینه در این کشور تحصیلتان را ادامه دهید. اگر سطح زبان انگلیسی شما در حد قابل قبولی باشد و رزومه خوبی داشته باشید احتمال آنکه بتوانید از دانشگاه مورد نظرتان بورس دریافت کنید هست.

نکته مهم دیگری که باید برای ادامه تحصیل در این کشور بدانید آن است که برای اقامت در این کشور و تحصیل باید ویزای بلند مدت نوعD  داشته باشید. مدارک مورد نیاز برای درخواست این نوع ویزا به شرح زیر است:

 • نامه پذیرش از دانشگاه
 • فیش واریز هزینه های تحصیل
 • ارائه مدرک زبان
 • سند بیمه
 • داشتن توانایی مالی لازم برای زندگی در این کشور و اثبات آن
 • انگیزه نامه

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

شرایط ادامه تحصیل در مجارستان برای دانشجویان

برای آنکه بتوانید در کشور مجارستان ادامه تحصیل دهید باید شرایط خاصی را دارا باشید. به عنوان مثال اگر قصد دارید در این کشور و در مقطع لیسانس تحصیل کنید باید حتما مدرک دیپلم داشته و آن ارائه دهید.

برای متقاضیان کارشناسی ارشد و دکتری نیز وضعیت به همین منوال است. یعنی شما اگر بخواهید در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهید حتما باید مدرک کارشناسی ارشد خود را از یکی از دانشگاه های معتبر گرفته باشید، در غیر این صورت نمی توانید به این کشور مهاجرت کرده و مدرک دکتری را دریافت کنید.

مورد دیگری که باید در مورد آن نیز اطلاعاتی داشته باشید، مدرک زبان است. داشتن مدرک زبان یکی از پیش نیازهایی است که ارائه آن برای ورود به دانشگاه های این کشور الزامی است.

دانشجویان کشور هایی که عضو اتحادیه اروپا نیستند حتما باید یک آزمون ورودی را پشت سر بگدارند. بنابراین اگر می خواهید در رشته مورد نظرتان پذیرش شوید باید در دوره پیش دانشگاهی ثبت نام کنید تا آمادگی لازم براری ورود به رشته مورد علاقه تان را بیابید.

مدارک لازم برای ادامه تحصیل در مجارستان

در هر مقطعی که قصد دارید تحصیل کنید باید بتوانید مدارک مورد نیاز برای همان مقطع را در اختیار دانشگاه قرار دهید. اولین موردی که باید در اختیار داشته باشید ویزا است.

آن دسته از دانشجویان بین المللی که می خواهند بیش از سه ماه متوالی در این کشور اقامت داشته باشند باید ویزای طولانی مدت دریافت کنند. پس قدم اول برای اخذ ویزای مجارستان آن است که شما به دانشگاه مورد نظر خود یک درخواست دهید.

اگر دانشگاه با درخواستتان موافقت کرد، باید نامه پذیرشی که به شما داده شده است را به کنسولگری مجارستان و یا سفارت این کشور ارائه دهید. به طور معمولا یک تا ۳  ماه طول می کشد تا بتوانید ویزا را دریافت کنید. برای دریافت ویزا مدارک زیر مورد نیاز است:

 • نامه پذیرش دانشگاه
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های تحصیل
 • گذرنامه معتبر که حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد
 • اسکن از پاسپورت
 • بیمه درمانی
 • آدرسی که قرار است در مجارستان در آن سکونت داشته باشید
 • اثبات برخورداری از تمکن مالی کافی برای زندگی در این کشور
 • فرم درخواست ویزا
 • پاکت مهر شده

وقتی مدارک فوق را آمده کردید و در اختیار سفارت و یا کنسولگری گذاشتید، باید یک قرار ملاقات حضوری نیز با کنسولگری تنظیم کنید. در مورد این قرار ملاقات محدودیت زمانی وجود دارد، بنابراین سعی کنید در تاریخی که باید به اداره مهاجرت این کشور مراجعه کنید برای هیچ موضوع دیگری برنامه ریزی نکنید. بعد از آنکه مصاحبه انجام شد، معمولا ۱ هفته تا ۴ هفته طول می کشد تا ویزای شما صادر شود.

اگر دوران آموزش شما در این کشور ۲ سال طول می کشد یک ویزای دو ساله برایتان صادر می شود، اما اگر این مدت زمان بیش از ۲ سال باشد باید ویزا را تمدید کنید.

چنانچه به عنوان یک فرد خارجی قصد دارید در این کشور تحصیل کنید برخی موارد زیر نیز در فرم درخواست باید توسط شما پاسخ داده شود:

 • نوع آموزشی که قرار است دریافت کنید
 • نام سازمان یا دانشگاهی که شما را پذیرفته است
 • اگر بورسیه دریافت می کنید باید جزئیات آن را در فرم وارد نمایید

تمام کارهایی که ذکر شد برای دریافت ویزا است، اما برای اقامت در این کشور نیز باید مجوز داشته باشید. نهایتا ظرف دو هفته بعد از ورود به کشور مجارستان باید برای گرفتن مجوز اقامت اقدام کنید. 

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه های تحصیل در مجارستان

همان طوری که در این متن نیز به آن اشاره کردیم هزینه تحصیل در مجارستان در مقایسه با برخی از کشورها بسیار مقرون به صرفه تر تمام خواهد شد. البته این جمله به این معنا نیست که شما می توانید به صورت رایگان در این کشور به تحصیل بپردازید.

اغلب دانشجویانی که به این کشور سفر می کنند باید برای تحصیل خود هزینه ای را پرداخت کنند. برخی از این هزینه ها به بحث تحصیل دانشجو مرتبط است، مثل هزینه ای که برای شهریه و یا خرید کتاب و سایر موارد مشابه باید پرداخت شود و برخی دیگر از هزینه ها نیز به بحث زندگی در این کشور مرتبط است، مثل هزینه ای که برای خورد و خوارک و پوشاک و غیره باید پرداخت گردد.

نکته ای که باید در مورد هزینه های دانشگاه بدانید آن است که دانشگاه و رشته ای که برای تحصیل خود انتخاب کرده اید باعث کاهش یا افزایش شهریه دانشگاه خواهد بود.

به طور کلی شهریه رشته هایی مانند پزشکی، دندان پزشکی و داروسازی برابر ۲۰ هزار یورو است و جزء گران ترین رشته هایی هستند که در دانشگاه ها تدریس می شوند. این در حالی است که برای تحصیل در رشته های مدیریت و رشته های گروه علوم انسانی شهریه ای که دریافت می شود ۳ هزار تا ۵ هزار یورو در سال خواهد بود.

علاوه بر شهریه، شما باید هزینه ای برای درخواست، ثبت نام و امتحان نیز به دانشگاه پرداخت کنید. معمولا این موارد نیز هزینه ای بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو برای شما به دنبال خواهند داشت.

علاوه بر پایین بودن هزینه های دانشگاه، هزینه زندگی نیز در کشور مجارستان پایین تر است. به طور مثال هزینه یک زندگی معمولی که فرد در آن ریخت و پاش زیادی ندارد به طور معمول ۵۰۰ تا ۶۰۰ یورو در ماه است.

البته شما برای آنکه بتوانید هزینه هایتان را کاهش دهید می توانید راه های مختلفی را امتحان کنید. مثلا برای آنکه مجبور نباشید هزینه زیادی برای اجاره خانه بپرداید می توانید به خوابگاه های دانشجویی بروید و یا اگر این مورد را دوست ندارید می توانید با چند نفر از دانشجویانی که در این کشور زندگی می کنند یک منزل اجاره کرده و به صورت اشتراکی اجاره خانه را پرداخت کنید یا حتی می توانید با ارائه کارت دانشجویی برای خدماتی مانند حمل و نقل و یا رفتن به سینما و مکان های ورزشی هزینه را به صورت نیم بها پرداخت کنید.

کسانی که واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی هستند هزینه هایی که تحصیل برای آنها در این کشور دارد بسیار کاهش می یابد و این فرصتی بی نظیر برای افرادی است که دوست دارند در این کشور به تحصیل بپردازند اما از نظر مالی با مشکل مواجه هستند.

مزایای اعزام دانشجو و اپلای به مجارستان

اعزام دانشجو و اپلای گرفتن از کشور مجارستان مزیت های زیادی با خود به دنبال دارد. این روش برای کسانی که دوست دارند در کشورهای خارجی به صورت قانونی اقامت کنند روش بسیار خوبی است؛ زیرا چنانچه بتوانید ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید بدون شک قادر خواهید اقامت دائم کشور مذکور را نیز دریافت کنید.

کشور مجارستان یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن بوده و به همین دلیل اغلب کسانی که در این کشور تحصیل می کنند می توانند بدون دریافت ویزا به سایر کشورهایی که در حوزه شینگن قرار گرفته اند نیز سفر کنند.

سطح آموزش در دانشگاه های کشور مجارستان از نظر کیفی در سطح خوبی قرار دارد و بدون شک تحصیل در دانشگاه های این کشور می تواند موارد زیادی را به شما آموزش دهد.

کلیه افرادی که در کشور مجارستان مشغول به تحصیل هستند به صورت اجباری توسط این کشور بیمه می شوند و این نیز یکی دیگر از مزیت هایی است که تحصیل در مجارستان می تواند برای شما به ارمغان بیاورد.

شرایط اقامت پس از تحصیل در مجارستان

اگر شما نیز دوست دارید بعد از تحصیل در این کشور، بتوانید به صورت دائم در آن زندگی کنید باید با روش هایی که این امکان را برای شما فراهم می کنند آشنا باشید. برای آنکه بتوانید بعد از تمام کردن تحصیل در مجارستان بمانید و اقامت دائم بگیرید می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

 • ازدواج
 • کار کردن
 • سرمایه گذاری کردن
 • گرفتن اقامت با پناهنگی

در ادامه در مورد هر یک به صورت مختصر توضیحاتی خواهیم داد.

اقامت از طریق ازدواج

یکی از راه هایی که می توانید به کمک آن اقامت دائم در این کشور را بگیرید ازدواج با فردی است که تبعه کشور مجارستان به شمار می رود. اگر یک دانشجو با ویزای تحصیلی وارد مجارستان شده و با فردی که تبعه این کشور است ازدواج کند، می تواند به صورت دائم در این کشور اقامت کند. البته در صورتی که فرد موردنظر بتواند به صورت متوالی در این کشور بماند به او پاسپورت کشور مجارستان داده شده و او نیز به یک تبعه مجاری تبدیل خواهد شد.

اقامت از طریق کار کردن

از دیگر روش هایی که می توان به کمک آن اقامت دائم در مجارستان را به دست آورد، پیدا کردن یک شغل در این کشور است. کسانی که توانسته اند از یکی از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شوند تا زمانی که ویزای تحصیلی آنها اعتبار دارد می توانند به دنبال یک شغل در این کشور بگردند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند.

افراد خارجی که هشت سال در کشور مجارستان اقامت داشته و به مانند بقیه مجاری ها مالیات بپردازند می توانند اقامت دائم این کشور را به دست آورند.

اقامت از طریق سرمایه گذاری

اگر از نظر مالی در شرایط خوبی به سر می برید می توانید با سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت، در کشور مجارستان اقامت کنید. شما می توانید با ثبت شرکت هایی که موسوم به شرکت های مسئولیت محدود هستند و با ارائه یک طرح اقتصادی برای دریافت اقامت اقدام کنید.

اقامت از طریق پناهنده شدن

از دیگر روش هایی که می تواند برای گرفتن اقامت در کشور مجارستان به شما کمک کند پناهندگی است. البته این روش اصلا روش عاقلانه ای نیست و بهتر است اگر تمایل دارید در مجارستان اقامت کنید روش های دیگری را انتخاب نمایید.

سوالات متداول:

آیا میشود در مجارستان به زبان انگلیسی تحصیل کرد؟

بله، تحصیل در مجارستان به زبان انگلیسی بسیار راحت است و میتوانید پذیرش از دانشگاه های انگلیسی زبان بگیرید. اکثر دانشجویان و جوانان مجارستان به زبان انگلیسی صحبت میکنند.

آیا دانشگاه های مجارستان مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت هستند؟

بله، ۷ دانشگاه مجارستان مورد تایید وزارت علوم و ۴ دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

در مجارستان میشود بدون مدرک زبان تحصیل کرد؟

بله، شما میتوانید بدون داشتن مدرک زبان در دوره های زبان شرکت کنید.

هزینه شرکت در دوره های زبان کشور مجارستان چقدر است؟

برای تحصیل در دوره های زمان مبلغی بین ۲۵۰۰-۳۰۰۰ یورو برای هر ترم باید هزینه کنید.

در دانشگاه های کشور مجارستان دروس به چه زبانی تدریس میشوند؟

زبان مجاری و زبان انگلیسی

آیا تحصیل در مجارستان رایگان است؟

خیر، برای تحصیل در دانشگاه های مجارستان باید شهریه پرداخت کنید اما اگر بورسیه دریافت کرده باشید هزینه های تحصیل شما کاهش چشمگیری پیدا میکند.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

4 دیدگاه دربارهٔ «تحصیل در مجارستان»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top