دانشگاه های ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از بهترین گزینه ها برای ایرانیانی میباشد که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارند.در این مطلب اطلاعاتی در رابطه با دانشگاه های ایتالیا قرار میدهیم که برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور را دارند بسیار مناسب میباشد

دانشگاه های ایتالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی با ما تماس بگیرید

5/5

تحصیل در دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا یکی از بهترین مقاصد تحصیلی و حتی توریستی در سطح جهان شناخته می شود. این کشور قدیمی ترین دانشگاه های جهان را دارد که اغلب آن ها در رنکینگ موسسات مختلف توانسته اند به رتبه های مناسبی دست پیدا کنند. همین امر باعث شده افراد زیادی تمایل به تحصیل در ایتالیا داشته باشند. افرادی که با روش تحصیلی قصد مهاجرت به ایتالیا را دارند، باید پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های ایتالیا برای دریافت ویزای ایتالیا اقدام کنند  

این کشور مهد افرادی بوده است که نام و یادشان تا ابد در قلب تاریخ جهان زنده می ماند؛ گالیله، مارکوپولو، لئونارد داوینچی، کریستف کلمب، کوپرنیک و بسیاری دیگر از مشاهیر تاریخ همگی در ایتالیا به دنیا آمده و در آنجا رشد کرده اند.

کشور ایتالیا به دانشگاه هایی بزرگ با ساختمان هایی که معماری ویژه دارند شهرت داشته و شرایط مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی و بین المللی وجود دارد به گونه ای که تفاوت خاصی میان هزینه های زندگی و تحصیل دانشجویان داخلی با دانشجویان بین المللی وجود ندارد. این امر باعث شده است تا درصد بسیار زیادی از دانشجویان سایر کشورها به سمت کشور ایتالیا و دانشکده های زیبای آن متمایل شوند.

اگر قصد تحصیل در دانشگاه های ایتالیا را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم به مقاله زندگی در ایتالیا مراجعه کنید، تا علاوه بر آشنا شدن با روش زندگی مردم ایتالیا، از هزینه های زندگی در ایتالیا نیز آشنا شوید و بتوانید بطور دقیق تری برای مهاجرت تصمیم بگیرید. همچنین شما می توانید هر سوالی که در زمینه مهاجرت دارید را با مشاوران مجرب ما در لیگال اپلای 88288200-021 مطرح کنید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.  

بهترین دانشگاه های ایتالیا

ایتالیا 90 دانشگاه دارد که اغلب آن ها دولتی هستند. به این میزان باید ده ها آکادمی و موسسات پلی تکنیک به عنوان بخش قابل توجهی از تحصیلات عالی را اضافه کرد.

30 نمونه از دانشگاه های این کشور در رنکینگ کیو اس (2018) قرار گرفته اند. همچنین بسیاری از دانشگاه های این کشور در زمره 500 دانشگاه برتر جهان قرار دارند. 5 نمونه از برترین دانشگاه های این کشور عبارتند از:

دانشگاه ساپینزا university of Sapienza
دانشگاه پلی تکنیک میلان university of polytechnic Milan
دانشگاه بلونیا university of bologna
دانشگاه میلان university of Milan
دانشگاه پادوا university of padua

علاوه بر این موارد دانشگاه هایی همانند پیزا، فلورانس، تورین، فدریکو ناپولی، تور ورگاتا، جان کابوت و رم نیز در زمره برترین دانشگاه های ایتالیا قلمداد می شوند.

دانشگاه های کشور ایتالیا

مزایای تحصیل در ایتالیا

 شاید شما نیز در چند سال گذشته با افزایش میزان خروج دانشجویان ایرانی به مقصد ایتالیا مواجه شده باشید. حتی بسیاری از دانشجویان که راهی این کشور نشده اند حداقل یکبار به تحصیل در ایتالیا فکر کرده اند. مزایای تحصیل در این کشور مهم ترین علت استقبال دانشجویان ایرانی و سایر کشورهای جهان از این مقصد شگفت انگیز است.

مزایای اصلی تحصیل در ایتالیا عبارتند از:

 • هزینه های تحصیل برای شما با یک شهروند ایتالیایی تفاوت چندانی ندارد. (در صورت تحصیل به زبان ایتالیایی)
 • شما می توانید از بورسیه های استانی بهره مند شوید که صرفا ویژه دانشگاه های ایتالیاست و علاوه بر حذف بسیاری از هزینه های شما شامل پرداخت 5200 یورو به دانشجو به عنوان کمک هزینه تحصیلی می گردد.
 • سخت گیری دولت و قوانین ایتالیا برای صدور ویزای تحصیلی این کشور بسیار کمتر از سایر کشورهاست.
 • برخی از بورسیه های عمومی تا 14000 یورو در سال نیز می رسد.
 • شما می توانید در شناخته شده ترین و قدیمی ترین دانشگاه های جهان تحصیل کنید.
 • شرایط دشواری جهت پذیرش دانشجو در دانشگاه های ایتالیا وجود ندارد.
 • اغلب دانشگاه های این کشور توسط وزارت علوم در ایران تایید شده اند.
 • شما علاوه بر تحصیل در ایتالیا می توانید از جاذبه های توریستی و گردشگری آن نیز بهره مند شوید.
 • ایتالیا به عنوان بزرگ ترین کشور جهان از حیث ثبت آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی در میراث جهانی یونسکو قرار دارد و شما با دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا می توانید از تمامی این جاذبه های بازدید کنید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

دانشگاه های برتر ایتالیا

اکنون که با شرایط کلی تحصیل در ایتالیا آشنا شده اید شرایط تحصیل در برترین دانشگاه های این کشور را بررسی می کنیم:

دانشگاه ساپینزا ایتالیا

دانشگاه ساپیزا به عنوان برترین دانشگاه علمی و تحقیقاتی در ایتالیا شناخته می شود. این دانشگاه همچنین بزرگ ترین دانشگاه ایتالیا از حیث جمعیت دانشجویی است و میزان دانشجویان مشغول به تحصیل در آن به بیش ز 100 هزار نفر می رسد.

این دانشگاه دارای رتبه جهانی 183 بوده و بیش از 700 سال سابقه دارد. بنابراین علاوه بر اینکه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا به شمار می رود می توان آن را یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان نیز برشمرد.

دانشکده های دانشگاه ساپینزا

اگر بخواهیم بدون توجه به اینکه کدام یک از دانشکده ها تحصیلات مربوطه را به زبان انگلیسی و کدام یک به زبان ایتالیایی برگزار می کنند دانشکده های دانشگاه ساپینزا را معرفی کنیم باید به موارد ذیل اشاره نماییم:

 • معماری
 • هنر و علوم انسانی
 • مهندسی صنعتی و عمران
 • اقتصاد
 • مهندسی اطلاعات، انفورماتیک و آمار
 • حقوق
 • ریاضیات، فیزیک و علوم طبیعی
 • پزشکی و دندانپزشکی
 • پزشکی و روانشناسی
 • پزشکی و داروسازی
 • علوم سیاسی، جامعه شناسی و علوم ارتباطات
 • دانشکده مهندسی هوافضا

رشته های دانشگاه ساپینزا به زبان انگلیسی

دانشگاه ساپینزا رشته هایی همانند رشته های طراحی محصول، علوم کامپیوتر، مهندسی عمران (حمل و نقل)، مهندسی کنترل برق قدرت (انتقال )، هوش مصنوعی و رباتیک، زبان شناسی، علوم اعصاب، مطالعات مد، امنیت سایبری، مطالعات اروپا، علوم داده ها به همراه اقتصاد و ارتباطات برای مدیریت و نوآوری را به زبان انگلیسی ارائه می دهد. سایر رشته ها به زبان ایتالیایی تدریس می شوند.

اپلای دانشگاه ساپینزا

برای اپلای دانشگاه ساپینزا باید ابتدا مقطع تحصیلی مورد نظرتان را انتخاب کنید و سپس باتوجه به نیاز دانشگاه، مدارک را به زبان انگلیسی برای آن ها ارسال کنید.

هزینه درخواست پذیرش از شما اخذ می شود و قابل استرداد نمی باشد. پیش از نتیجه نهایی در یک آزمون ورودی شرکت کرده و در صورت دریافت حد نصاب برای شما ایمیل های متعددی در خصوص شرایط ثبت نام ارسال می گردد به همین علت بهتر است تا یک ماه بعد از اپلای، ایمیل های خود را به صورت مرتب چک کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه ساپینزا

هزینه تحصیل صرفا شامل هزینه های مربوط به دانشگاه نیست بلکه هزینه های زندگی در یک شهر جدید را باید به موارد مربوطه اضافه کرد. همانطور که در مطالب بالا ذکر کردیم هزینه زندگی در ایتالیا برای یک سال اول تقریبا 650 یورو است.

در برخی از وب سایت ها شاهد ارائه قیمت های دیگری برای یک زندگی متوسط در شهرهای رم و میلان هستیم که مبلغ آن را از 850 الی 1450 یورو در ماه می دانند. باتوجه به اینکه دانشگاه ساپینزا در شهر رم پایتخت ایتالیا قرار دارد می توان گفت که این مبلغ ممکن است قدری افزایش یابد. هزینه مربوط به شهریه دانشگاه نیز تقریبا دو الی چهار هزار یورو در سال است.

دانشگاه پلی تکنیک میلان

میلان نیز یکی از شهرهای بزرگ ایتالیا است که هزینه های زندگی در آن همانند شهر رم بالاست اما باید به موقعیت های شغلی مناسب برای دانشجویان نیز اشاره کرد و اینکه می توانند دستمزد مناسبی را در مشاغل پاره وقت دریافت کنند.

دانشگاه پلی تکنیک میلان به عنوان برترین موسسه آموزشی شهر میلان در بسیاری از رشته ها به عنوان یک موسسه پژوهشی برجسته در سراسر جهان شناخته می شود. همچنین این دانشگاه برترین دانشگاه فنی مهندسی ایتالیا و یکی از بهترین دانشگاههای جهان است که رشته معماری آن شهرت جهانی دارد.

دانشکده های دانشگاه پلی تکنیک میلان

 • معماری و مطالعات شهری
 • مهندسی عمران و محیط زیست
 • شیمی، مواد و مهندسی شیمی
 • معماری، محیط زیست و مهندسی ساخت و ساز
 • فیزیک
 • مهندسی مکانیک
 • طراحی
 • الکترونیک، اطلاعات و بیوژنیزاسیون
 • انرژی
 • مدیریت، اقتصاد و مهندسی صنایع
 • علوم و فنون هواشناسی
 • ریاضیات
رشته های دانشگاه پلی تکنیک به زبان انگلیسی

رشته های ذیل در دانشگاه پلی تکنیک میلان علاوه بر زبان ایتالیایی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شوند با این حال بد نیست یادآوری کنیم که هزینه های تحصیل برای دانشجویان در رشته هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند افزایش میابد.

این رشته ها عبارتند از:

عمران مهندسی برق قدرت، طراحی داخلی مهندسی الکترونیک، طراحی فشن و مد، مهندسی انرژی هسته ایی، طراحی دیجیتال مدیریت مهندسی، طراحی محصول، مهندسی کامپیوتر، مهندسی هوانوردی، مهندسی زمین شناسی، مهندسی فضا، مهندسی موسیقی، مهندسی شیمی، مهندسی فیزیک، مهندسی اتوماسیون و کنترل ریاضیات، برنامه ریزی طراحی شهر، مهندسی مواد، مهندسی مخابرات، نانوتکنولوژی

اپلای دانشگاه پلی تکنیک میلان

برای اینکه امیدوار باشید اپلای شما در این دانشگاه با موافقت همراه می گردد باید دارای شرایط ذیل باشید:

 • حداقل 15 سال تحصیل علمی و پژوهشی که از آن مقدار، حداقل 3 سال باید مربوط به دوره کارشناسی باشد.
 • داشتن مدرک کارشناسی در رشته ای مشابه رشته مورد نظر در دانشگاه پلی تکنیک میلان
 • داشتن حداقل معدل 14.5
 • داشتن مدرک زبان معتبر با نمره مناسب (حداقل نمره 6 در IELTS، نمره 78 در TOEFL iBT و نمره 547 در TOEFL PBT)
 • اگر در زمان تکمیل اظهارنامه صرفا یکی از مدارک مورد نظر دانشکده را ارسال نکنید به درخواست شما رسیدگی نمی شود.
 • همانند سایر درخواست ها باید هزینه اپلای را پرداخت کنید که قابل استرداد نیست و تمامی مدارک را باید به زبان انگلیسی ترجمه کرده و سپس ارسال نمایید.

هزینه تحصیل در دانشگاه پلی تکنیک 

میانگین شهریه در این دانشگاه تقریبا سه الی چهار یورو در نظر گرفته شده است که مربوط به یک سال تحصیلی و دو ترم متوالی است، اما باتوجه به اینکه میلان یکی از شهرهای بزرگ ایتالیاست پس قطعا هزینه های زندگی در آنجا بالاست.

به نظر می رسد شما با مبلغ ماهانه 1450 یورو می توانید یک زندگی دانشجویی و مرفه را در این کشور بگذرانید اما اگر با مشکل مالی مواجه هستید می توانید به صورت ماهانه و پرداخت 650 یورو نیز در این شهر تحصیل کنید که البته قطعا شرایط دشواری خواهید داشت.

در این خصوص بد نیست مقالات مربوط به اعطای بورسیه تحصیلی توسط دانشگاه پلی تکنیک میلان را مطالعه کنید تا شگفت زده شوید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

تمکن مالی برای تحصیل در ایتالیا

برای دریافت ویزای تحصیلی در ایتالیا علاوه بر موارد بالا باید تمکن مالی برای پرداخت هزینه های خود در این کشور را داشته باشید.

درخواست ویزای تحصیلی مبلغ 50 یورو هزینه دارد. باید برای زندگی در ایتالیا هر ماه چیزی در حدود 450 یورو هزینه کنید. به این موارد باید شهریه دانشگاه مورد نظر و همچنین بیمه سالانه که در سال اول 150 یورو است را اضافه کرد.

ایتالیا در صورتی به شما ویزای تحصیلی می دهد که از تمکن مالی شما مطمئن باشد مگر اینکه مشمول دریافت بورسیه های عمومی یا بورسیه های استانی شوید.

دانشگاه های ایتالیا

دانشگاه بلونیا ایتالیا

دانشگاه بلونیا نام قدیمی ترین دانشگاه جهان است که نزدیک به یک هزار سال از تاسیس آن می گذرد. این دانشگاه در شمال کشور ایتالیاست و به عنوان سومین دانشگاه برتر این کشور شناخته می شود.

دانشگاه بلونیا دوره های گسترده ای را در زمینه های فرهنگی، هنری و علمی ارائه می نماید که در آینده موجب اشتغال موفقیت آمیز دانشجویان می گردد.

رتبه 203 افتخار دیگری است که در رنکینگ 500 دانشگاه برتر جهان به دانشگاه بلونیا اختصاص یافت. این دانشگاه یکی از باافتخارترین دانشگاه های جهان است که شما می توانید با افتخار بسیار زیادی در آن تحصیل کنید.

دانشکده های دانشگاه بلونیا

 • دانشکده کشاورزی و دامپزشکی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد، آمار و مدیریت
 • دانشکده ادبیات و زبان‌های خارجی، ترجمه و تفسیر
 • دانشکده پزشکی و جراحی
 • دانشکده علوم سیاسی
 • دانشکده مهندسی و معماری
 • دانشکده هنر و علوم انسانی

رشته های دانشگاه بلونیا به زبان انگلیسی

رشته های دانشگاه بلونیا ایتالیا به قدری زیاد هستند که ذکر تمامی آن ها در این مقاله امکان پذیر نیست. در این میان باید به دپارتمان های فراوانی اشاره کرد که در این دانشگاه برگزار می شوند.

به همین علت تصمیم گرفته ایم صرفا به معرفی مهم ترین رشته هایی بپردازیم که در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند چرا که اغلب دانشجویان بین المللی در بخش های زبان انگلیسی مشغول به تحصیل می شوند. رشته های مورد نظر عبارتند از:

 • مهندسی هوا فضا
 • عمران فرا ساحل
 • مهندسی عمران
 • مهندسی اتوماسیون
 • مهندسی مخابرات
 • روانشتاسی شغلی
 • مطالعات اروپای شرقی
 • مدیریت اقتصاد سلامت
 • منابع اقتصادی و توسعه پایدار مدیریت اقتصاد
 • توریسم
 • طراحی پیشرفته برق خودرو
 • زبان، جامعه و ارتباطات
 • پزشکی
 • ژنومیک اقتصاد و تجارت
 • اقتصاد و مالی
 • بیوانفورماتیک
 • مرمت آثار تاریخی
 • دانش دیجیتال
 • فرهنگ سلامت
 • سیاست بین الملل
 • مدیریت فرهنگ مد نوآوری و سازماندهی فرهنگ و هنر
 • حقوق بشر
 • علوم آماری

اپلای دانشگاه بلونیای ایتالیا

برای درخواست پذیرش یا همان اپلای دانشگاه بلونیا باید در بهمن ماه اقدام نمایید و تقاضانامه خود را به همراه مدارک مورد نیاز دانشکده ارسال کنید. این مدارک باید به زبان مورد نظر دانشکده ترجمه شده باشند و به هیچ وجه نقصان کلی یا جزیی نداشته باشند.

دانشگاه بلونیا هیچ گونه محدودیت سنی برای پذیرش دانشجو در نظر نگرفته است و صرفا به سوابق تحقیقاتی و فعالیت های علمی-پژوهشی داوطلبان دقت می کند.

معدل بالای چهارده برای مقاطع بالاتر ضروری است. اگر هم می خواهید به زبان انگلیسی تحصیل کنید باید مدرک زبان معتبر همانند آیلتس از 6 به بالا را داشته باشید.

معدل بی 2 نیز برای داوطلبانی ضرورت دارد که می خواهند به زبان ایتالیایی در مقاطع بالاتر (تحصیلات تکمیلی) تحصیل کنند. اگر هم داوطلب رشته های فنی و مهندسی هستید می توانید ارائه مدرک زبان خود را به خرداد ماه سال بعد موکول کنید.

هزینه تحصیل در دانشگاه بلونیای ایتالیا

شهریه سالانه در این دانشگاه تقریبا از 3000 تا 4000 یورو متغیر است. البته در مقاطع پایین تر همانند کارشناسی ملزم به پرداخت هزینه های کمتری خواهید بود.

نکته حائز اهمیت این است که علاوه بر بورسیه های تحصیلی، امکان قسط بندی شهریه نیز برای دانشجویان فراهم شده است. از طرف دیگر باید به هزینه های پایین زندگی در این شهر اشاره کرد.

البته بلونیا در زمره شهرهای ارزان قیمت ایتالیا برای زندگی قرار ندارد اما در مقایسه با شهرهایی همانند میلان و رم، قطعا هزینه های کمتری را در بر می گیرد.

دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان چهارمین دانشگاه ایتالیاست که در رتبه بندی جهانی توانسته است جایگاه 223 را به دست آورد. این دانشگاه نیز در یکی از بزرگ ترین شهرهای ایتالیا قرار دارد و قطعا هزینه های تحصیل را برای دانشجویان بالا می برد.

این دانشگاه جدید التاسیس در سال 1924 فعالیت خود را آغاز کرد و می توان گفت یکی از جوان ترین دانشگاه های ایتالیاست.

افتخارات دانشگاه میلان از حیث رتبه بندی های جهانی را می توان به صورت ذیل بیان نمود:

 1. اولین دانشگاه منطقه استان لومباردی
 2. رتبه 102 در رتبه بندی NTU
 3. جایگاه 365 در رتبه بندی لیدن
 4. رتبه 301 الی 350 در رتبه بندی تایمز
 5. رتبه 306 کیو اس
 6. رتبه 151 و 200 در رتبه بندی شانگهای
 7. رتبه 175 در رشته های هنر و علوم انسانی (جهانی)
 8. رتبه 266 در رشته های مهندسی و تکنولوژی
 9. رتبه 80 در رشته های پزشکی
 10. رتبه 269 در علوم اجتماعی
 11. رتبه 151 در تجارت و بیزنس

دانشکده های دانشگاه میلان

 • دانشکده دامپزشکی
 • دانشکده کشاورزی و علوم غذایی
 • دانشکده علوم دارویی
 • دانشکده علوم و فناوری
 • دانشکده ورزش و علوم ورزشی
 • دانشکده علوم سیاسی، اقتصادی و اجتماعی
 • دانشکده علوم واسطه و فرهنگی

رشته های دانشگاه میلان به زبان انگلیسی

 • بیو تکنولوژی سلولی و مولکولی
 • پزشکی و جراحی
 • گیاه شناسی
 • مدیریت منابع انسانی
 • بیو تکنولوژی و بیواکونومی
 • شیمی صنعتی
 • بیو تکنولوژی پزشکی
 • اقتصاد غذا و محیط زیست
 • مالی و اقتصاد
 • مدیریت نوآوری و کارآفرینی
 • توسعه پایدار
 • علوم داده و اقتصاد

اپلای دانشگاه میلان

برای پذیرش در دانشگاه میلان باید در زمان مناسب نسبت به تکمیل تقاضانامه و ارسال مدارک مورد نظر دانشگاه اقدام کنید. دقت داشته باشید که علاوه بر ارسال مدارک به صورت آنلاین باید آن ها را به آدرس دانشکده مورد نظر خود پست نمایید.

ممکن است هر دانشگاهی به فراخور نیازهای موجود برخی از مدارک را از شما درخواست کند. ما در این مقاله مدارک مورد نیاز برای مقاطع مختلف را بیان می کنیم.

مدارک مورد نیاز برای دوره لیسانس
 • اصل مدرک دیپلم یا معادل آن که باید ترجمه رسمی شده باشد.
 • نمره قبولی در یکی از آزمون های معتبر زبان انگلیسی همانند آزمون های آیلتس، تافل و زبان ایتالیایی
 • بیمه سلامت
 • اجازه اقامت در ایتالیا که در صورت پذیرش از طریق سفارت خانه یا کنسول گری قابل پیگیری است.
مدارک مورد نیاز برای دوره فوق لیسانس
 • مدرک لیسانس به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • پاسپورت کشور ایتالیا
 • رزومه علمی پژوهشی قوی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • نمره قبولی در آزمون های زبان خارجه اعم از آیلتس یا تافل و زبان ایتالیایی
مدارک مورد نیاز برای دوره دکترا
 • حداقل نمره B2 در زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری که در فراخوان مربوطه و توسط دانشکده مورد نظر اعلام می شود. نمره مور نظر باید حداکثر مربوط به سه سال گذشته باشد. البته در مورد آزمون تافل اوضاع قدری تفاوت دارد و باید حداکثر مربوط به یک سال قبل باش در غیر این صورت اعتباری ندارد.
 • مدرک فوق لیسانس به زبان انگلیسی یا ایتالیایی که مورد تایید دانشکده باشد
 • ریز نمرات به دست آمده در دوره های قبل به زبان انگلیسی یا ایتالیایی
 • یک سی وی معتبر که محتوای آن شامل تخصص ها و تجربیات شما در زمینه های مورد نظر باشد
 • پروژه یا پروژه های تحقیقاتی
 • پاسپورت ایتالیا
 • تألیفات و مقالات شما در دوره های گذشته
 • نمره قبولی در آزمون آیلتس یا تافل (یا معادل آن ها) و زبان ایتالیایی
 • معرفی نامه از اساتید قبلی

هزینه تحصیل در دانشگاه میلان

باتوجه به اینکه در چه مقطعی مشغول به تحصیل می شوید باید هزینه های متفاوتی را پرداخت کنید. مقاطع کارشناسی اصولا دارای شهریه هایی کمتر از دو هزار یورو هستند، اما شهریه مقاطع بالاتر از 2 هزار الی 3500 یورو متفاوت است.

در این میان باید به هزینه های زندگی در میلان نیز اشاره کرد که به صورت میانگین 1150 یورو برای یک زندگی عادی با سطحی متوسط خواهد بود. این دانشگاه ها نیز بورسیه های تحصیلی را برای دانشجویان با استعداد فراهم نموده است.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

ویزای تحصیل در ایتالیا

زمانیکه شرایط پذیرش در دانشگاه های ایتالیا را به دست می آورید و با اپلای شما موافقت به عمل می آید باید برای دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا اقدام کنید. شرایط دریافت ویزای تحصیل در ایتالیا با توجه به مقطع مورد نظر شما متفاوت است.

مقطع کارشناسی

شما نیاز به مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 دارید. برخی از آزمون ها نیز به عنوان معادل آزمون آیلتس مورد پذیرش قرار گرفته اند؛ به عنوان مثال می توان به مدرک تافل اشاره کرد. اگر هم بخواهید به زبان ایتالیایی صحبت کنید هزینه های شما برای تحصیل به شدت کاهش می یابد. اگر مایل به تحصیل با زبان بومی کشور ایتالیا هستید می توانید در دوره های مربوط به آموزش این زبان که قبل از ورود به دانشگاه برگزار می شود شرکت کنید.

شما در این مقطع به سطح زبان ایتالیایی b1 نیاز دارید. سن شما برای شرکت در این دوره نباید بیشتر از 22 سال باشد. همچنین قوانین ایتالیا اجازه فعالیت شغلی به مدت ده ساعت در هفته را برای شما امکان پذیر می داند.

مقطع کارشناسی ارشد

علاوه بر نمره زبان آیلتس به میزان حداقل 6.5 یا معادل آن، نباید سن شما بیش از 30 سال باشد. اگر قصد دارید به زبان ایتالیایی تحصیل کنید به سطح b2 نیاز دارید. همچنین می توانید به صورت هفتگی، 20 ساعت را مشغول کار باشید. عموما این دوره به صورت دو ساله برگزار می شود اما دانشجویان دوره وکالت ملزم به 5 سال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خواهند بود.

مقطع دکترا

در این مقطع همه چیز به مهارت و استعداد شما بستگی دارد. جلب نظر استاد مربوطه برگ برنده شما محسوب می شود. می توان گفت آیلتس با نمره 7 یکی از کمترین شرایط ممکن برای پذیرش در این مقطع است. مقالات علمی شما و بخصوص مقالات isi همان مواردی هستند که می توانند شما را راهی ایتالیا برای مقطع دکترا نمایند.

دانشگاه پادوا ایتالیا​

دانشگاه پادوا نیز در شمال ایتالیا قرار دارد و سابقه تاسیس آن تقریبا به 800 سال می رسد. این دانشگاه پنجمین مرکز علمی و پژوهشی معتبر در این کشور است که توانسته در رتبه بندی های جهانی جایگاه 227 را به دست آورد.

دفاع از آزادی اندیشه یکی از محورهای اصلی تحصیل و تدریس در این دانشگاه است که از آن یک کارگاه مناسب برای ساخت ایده و عقیده ساخته است. شاید باورکردنی نباشد اما کوپرنیک در این دانشگاه به تحصیل علم پرداخته است. برخی از رشته های این دانشگاه دارای رتبه های جهانی هستند؛

به عنوان مثال می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • رتبه 27 در رشته آناتومی و فیزیولوژی
 • رتبه 95 در رشته علوم طبیعی
 • رتبه 51 تا 100 در رشته های داروسازی و روانشناسی
 • رتبه 101 تا 150 در رشته های پزشکی، آمار، مهندسی ساختمان، مهندسی الکترونیک و کشاورزی
 • رتبه 141 در رشته های هنر و علوم انسانی
 • رتبه 169 در رشته علوم اجتماعی و مدیریت

در ادامه مهم ترین اطلاعات ممکن در خصوص دانشگاه پادوا را به شما ارائه می دهیم.

دانشکده های دانشگاه پادوا

 • دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی
 • دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده فنی و مهندسی
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده روانشناسی
 • دانشکده علوم
 • دانشکده علوم انسانی وعلوم اجتماعی و میراث فرهنگی

رشته های دانشگاه پادوا به زبان انگلیسی

شما می توانید به زبان انگلیسی در رشته های ذیل و در دانشگاه پادوا تحصیل کنید: روانشناسی ( کارشناسی )، مهندسی محیط زیست، بیولوژی مولکولی، مهندسی ریاضیات، بیوتکنولوژی پزشکی، عصب شناسی، روانشناسی بالینی، بیوتکنولوژی دارویی، حقوق بشر، فیزیک اقتصاد و مالی، فیزیکِ اطلاعات کشاورزی پایدار، آی سی تی، علوم جنگل، مدیریت بازرگانی، کار آفرینی و نوآوری         توسعه پایدار منطقه ایی، مطالعات اروپا و جهان، علوم اطلاعات

اپلای دانشگاه پادوا ایتالیا

اپلای برای رشته های مذکور در ماه ژانویه و فوریه صورت می گیرد. هزینه تکمیل تقاضانامه یا همان فرم اپلای نیز 30 یورو است که پس از پرداخت به صورت غیرقابل استرداد در می آید که البته اعلام نتایج قدری زمان بر بوده و ممکن است تا سه ماه نیز طول بکشد.

در زمان تکمیل تقاضانامه باید از حیث کامل بودن مدارک ذیل مطمئن باشید:

 • مدرک تحصیلی معتبر برای هر دوره (به عنوان مثال مدرک دوره دبیرستان برای مقطع کارشناسی، مدرک کارشناسی برای دوره کارشناسی ارشد و به همین ترتیب مدرک دوره ارشد برای مقطع دکترا نیاز است)
 • مدرک زبان معتبر در آزمون های زبان خارجه (انگلیسی یا ایتالیایی! نوع زبان را دانشکده و رشته مورد نظر شما تعیین می کند.)
 • سطح B2 برای زبان ایتالیایی برای پذیرش در رشته هایی که به ایتالیایی تدریس می شوند .
 • موفقیت در آزمون admission test دانشگاه پادوا
 • سابقه کار و فعالیت متناسب برای برخی از رشته ها و یا داشتن پورتفولیو برای رشته های هنری
 • مدارک شناسایی مانند پاسپورت
 • رزومه موفق

هزینه تحصیل در دانشگاه پادوا ایتالیا

هزینه زندگی در پادوا چندان بالا نیست و شما می توانید با یک مبلغ 700 یورویی هزینه های زندگی در این شهر را در سطح متوسط پرداخت کنید.

شهریه دانشگاه نیز اصولا با توجه به رشته مورد نظر شما از سه الی چهار هزار یورو در سال متفاوت است که البته طبق قوانین دانشگاه می توانید این هزینه را در قسط های سه گانه پرداخت کنید.

بورسیه تحصیلی نیز یکی دیگر از شرایط مناسبی قلمداد می شود که به شما امکان پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل در شهر پادوا و دانشگاه معتبر این شهر را می دهد.

سوالات متداول:

آیا دانشگاه های ایتالیا رنکینگ بالایی دارند؟

بله، دانشگاه های نظیر پلی تکنیک میلان، پلی تکنیک تورین، پیزا، بولونیا، فلورانس و ساپینزا از دانشگاه های برتر کشور ایتالیا هستند.

آیا تحصیل به زبان انگلیسی در ایتالیا امکان پذیر است؟

بله، شما در اکثر رشته ها و مقاطع دانشگاهی میتوانید به زبان انگلیسی تحصیل کنید.

شرایط دریافت پذیرش از دانشگاه های ایتالیا چیست؟

شما باید حداقل مدرک دیپلم و ریز نمراتتون را به همراه مدرک زبان ارائه دهید و باید حداقل 18 سال سن داشته باشید.

آیا شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های ایتالیا الزامی است؟

برخی رشته ها در برخی از دانشگاه های ایتالیا آزمون ورودی ندارند اما عموما در مقطع لیسانس داوطلبان باید در آزمون ورودی شرکت کنند.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

به بالای صفحه بردن