ویزای ایتالیا

دریافت ویزای ایتالیا یکی از گزینه هایی میباشد که بسیاری از ایرانیان به دنبال آن میباشند.در این مطلب اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست خواهیم آورد

ویزای کشور ایتالیا

برای دریافت ویزای ایتالیا با ما تماس بگیرید

۵/۵

اخذ ویزای ایتالیا

کشور ایتالیا یکی از کشورهای مهم اروپایی بوده که جایگاه ویژه ای از نظر گردشگری و اقتصادی در اروپا دارد. اهمیت این کشور به نحوی است که شاهد فعالیت شرکت های بسیار زیادی در زمینه تولید اتومبیل در کشور ایتالیا هستیم.  بقیه صنایع ایتالیا نیز رشد بسیار خوبی در سال های اخیر داشتند و همین مسئله سبب شده تا افراد بسیار زیادی از سراسر دنیا اقدام به مهاجرت به ایتالیا و یا بازدید از آن کنند. یکی از مهم ترین و ضروری ترین فرآیندها برای وارد شدن به یک کشور، اخذ ویزای آن کشور است. یکی از سوالات بسیار مهم این است که چگونه برای ورود به ایتالیا باید اقدام به دریافت ویزا کنیم؟ اولین قدم برای اخذ ویزای ایتالیا، مشخص کردن هدف از سفر به این کشور است، ایتالیا نیز مانند بسیاری از کشورها، متقاضیان تحصیل بسیاری دارد، چرا که هزینه تحصیل و زندگی در ایتالیا نسبت به بسیاری از کشورها پایین می باشد و همچنین تحصیل در ایتالیا دارای مزایای دیگری همچون سهولت در اخذ ویزا و تحصیل در دانشگاه های بسیار معتبر می باشد. دانشگاه های ایتالیا در زمینه برخی رشته ها بسیار خوش درخشیده اند.در این مطلب قصد داریم تا شما را با روش اخذ ویزای کشور ایتالیا آشنا کرده در رابطه با انواع ویزا این کشور توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. در نهایت بیان می کنیم که برای دریافت هر نوع ویزای ایتالیا لازم است تا چه مدارکی به همراه داشته باشید. توجه به نکات گفته شده در این مطلب به شما کمک می کند تا در نهایت بتوانید به بهترین شکل ممکن اقدام به اخذ ویزای ایتالیا کنید. شما نیز می توانید برای دریافت مشاوره رایگان با تیم متخصص ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دریافت ویزای ایتالیا

انواع ویزای ایتالیا

به عنوان اولین پارامتر به منظور بررسی ویزا ایتالیا باید به این نکته اشاره کرد که کشور ایتالیا مثل تمامی کشورهای حوزه شنگن دارای انواع مختلفی از ویزا است. در واقع می توان گفت ویزاهای این کشور شامل چهار نوع زیر می شوند:

ویزای نوع A ایتالیا

اولین نوع ویزای کشور ایتالیا ویزای نوع A است. در واقع این نوع ویزا به افرادی داده می شود که قصد دارند تا اقدام به حمل و نقل هوایی از طریق حوزه شنگن کنند.

 نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تنها داشتن ویزای نوع A به شما اجازه حمل و نقل و عبور از این منطقه را می دهد و در واقع شما با در دست داشتن این ویزا امکان خروج از فرودگاه و همچنین تردد در داخل کشور ایتالیا را نخواهید داشت.

ویزای نوع B ایتالیا

نوع دیگری از ویزا که در کشورهای حوزه شنگن رواج دارد، ویزای نوع B است. اگر بخواهیم این ویزا را مورد بررسی و ارزیابی قرار داده و در رابطه با آن توضیحاتی را ارائه دهیم، باید گفت که در واقع ویزای نوع B مخصوص افرادی است که قصد دارند به واسطه عبور از یک کشور، از مبدا به مقصد خود که در کشوری خارج از منطقه شنگن است، برسند.

 سفر افرادی که می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند به نحوی است که ایتالیا به عنوان محل عبور آن ها به حساب می آید. مدت زمان این ویزا نهایتا پنج روز بوده و در طبقه بندی ویزاهای کوتاه مدت قرار می گیرد.

ویزای نوع C ایتالیا

دسته دیگری از ویزاهای کشور ایتالیا که می توانید با استفاده از آن وارد خاک این کشور شوید، ویزای نوع C است. نکته ای که باید بدانید این است که این ویزا نیز جز موارد کوتاه مدت بوده و نهایت مدت زمان استفاده از آن ۹۰ روز است.

این ویزا با توجه به تاریخچه سفر فرد می تواند به صورت یکساله، دوساله، سه ساله و تا پنج ساله نیز باشد و خود نیز به انواع مختلفی نظیر ویزای یک ورودی، ویزای دو ورودی و ویزای چند ورودی تقسیم می شود.

ویزای نوع D ایتالیا

نوع دیگری از ویزاهای کشور ایتالیا، ویزاهای نوع D هستند که در واقع این دسته از ویزاها به نحوی هستند که برای افرادی که هدف آن ها تحصیل و کار در کشور ایتالیا هستند، گزینه مناسبی به حساب می آیند.

 مدت زمان ویزای نوع D بیش از ۹۰ روز بوده و افرادی که بتوانند این نوع ویزا را در اختیار بگیرند، قادر خواهند بود که در کل حوزه شنگن سفر داشته باشند.

ویزای تحصیلی ایتالیا

ویزای تحصیلی ایتالیا

افرادی که قصد دارند تا برای تحصیل در دانشگاه های کشور ایتالیا به این کشور سفر کنند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنند. به منظور اخذ ویزای تحصیلی لازم است تا پیش نیازهای خاصی را داشته باشید. این پیش نیازها شامل موارد زیر می شوند که شما باید یکی از این موارد را داشته باشید تا بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید:

 • افراد زیر ۱۸ سال که قصد تحصیل در مدارس کشور ایتالیا را دارند
 • افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را دارند
 • افرادی که به دنبال انجام تحقیقات در یک مرکز تحقیقاتی در کشور ایتالیا هستند

افراد گفته شده می توانند برای اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا اقدام کنند.

یکی از موضوعات مهمی که باید بدانید این است که تحصیل در هر یک از مقاطع در دانشگاه های ایتالیا شرایط خاص و منحصر به فردی دارد.

به عنوان مثال شرایط افرادی که قصد تحصیل در مقطع دکترا دارند به هیچ عنوان با افرادی که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند، یکسان نبوده و به همین دلیل به شما پیشنهاد می دهیم تا حتماً با توجه به شرایط و مقطع تحصیلی مورد نظر خود اطلاعات کاملی در این زمینه را به دست بیاورید و سپس برای اخذ ویزا تحصیلی اقدام کنید.

ویزای کار ایتالیا

دسته دیگری از ویزاهای کشور ایتالیا، ویزا های مربوط به کار هستند. در حقیقت این ویزا برای افرادی مناسب است که یک کار در این کشور پیدا کرده اند.

اگر شما بتوانید در خاک ایتالیا کاری پیدا کنید، می توانید با اثبات آن از طریق داشتن نامه کاری و پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای ایتالیایی، برای اخذ این ویزا اقدام کنید. موضوع مهمی که باید بدانید این است که به صورت کلی شرایط اتحادیه اروپا و قوانین آن برای ارائه شغل به افراد غیر اروپایی کمی سخت است و همین موضوع باعث شده تا اکثر کارفرمایان تلاش کنند که نیروهای خود را از داخل اتحادیه اروپا استخدام کنند.

اگر بخواهیم این قوانین و شرایط را مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم باید گفت که به عنوان اولین قانون یک کارفرمایی ایتالیایی در صورتی می تواند برای یک فرد غیر اروپایی درخواست شغلی بفرستد که به مدت سه ماه در کشور ایتالیا و سه ما در کل اتحادیه اروپا، شغل پیشنهادی خود را آگهی کرده باشد و در این مدت هیچ فرد مناسبی برای شغل آگهی شده یافت نشود. در این صورت کارفرما این امکان را خواهد داشت که برای یک فرد غیر اروپایی نامه کاری بفرستد.

همین شرایط و قوانین است که باعث شده تا افراد خارجی و غیر اروپایی شانس بسیار کمی داشته باشند که بتوانند از طریق دریافت پیشنهاد شغلی وارد کشور ایتالیا بشوند و از این طریق ویزای کار دریافت کنند.

البته نباید این نکته را فراموش کرد که اگر شما مهارت خاصی را دارید که مطمئن هستید تنها افراد کمی در کل دنیا به آن مسلط هستند، با داشتن چنین مهارت و توانایی می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید. البته این مسئله به پیدا کردن یک پیشنهاد شغلی مناسب وابسته است.

نکات مهم برای اخذ ویزای ایتالیا

به منظور اخذ ویزای ایتالیا لازم است تا به نکات بسیار مهمی توجه کنید. به عنوان مثال برای این که بتوانید درخواست ویزای کشور ایتالیا را بدهید باید از چند ماه قبل برای گرفتن وقت سفارت اقدام کنید. موضوع دیگری که لازم به ذکر است این است که به صورت کلی انجام فرآیندها و پروسه اخذ ویزا ایتالیا با توجه به نوع آن ممکن است بین ۳۰ تا ۶۰ روز طول بکشد.

مسئله مهم دیگری که لازم به ذکر است، این است که بهتر است پیش از اخذ اقامت ایتالیا با توجه به شرایط خود تحقیقات کاملی برای نوع ویزای مورد نظرتان داشته باشید. کمک گرفتن از موسسات حقوقی و قانونی فعال در این حوزه به شما کمک می کند تا بدون مشکل و با سرعت بسیار زیادی بتوانید برای اخذ ویزای کشور ایتالیا اقدام کنید.

اخذ ویزای ایتالیا

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

ویزای درمانی ایتالیا

دسته دیگری از ویزاهای کشور ایتالیا که به شما کمک می کند تا بتوانید وارد خاک این کشور شوید، ویزا درمانی است. معمولاً برای افرادی این ویزا ارائه می شوند که در کشورهای جهان سوم زندگی کرده و به منظور دریافت خدمات درمانی قصد ورود به کشور ایتالیا را دارند.

 این ویزا با توجه به شرایط و روند درمانی فرد می تواند به صورت کوتاه مدت و یا طولانی مدت باشد. به منظور دریافت این ویزا باید مدارک زیر را به همراه داشته باشید:

 • نامه ای که ثابت کند خدمات درمانی مورد نظر شما در کشور مبدا وجود ندارد
 • نامه ای در رابطه با بیماری فرد و لزوم درمان آن در کشور ایتالیا
 • نامه مربوط به بیمارستان یا مرکز درمانی در کشور ایتالیا که در آن مدت زمان درمان، زمان ورود و همچنین خروج در آن ذکر شده باشد
 • نامه ای که نشان می دهد فرد ۳۰ درصد از هزینه های درمان خود در کشور ایتالیا را پرداخت کرده و یا هزینه های او توسط یک سازمان و یا موسسه پرداخت می شود
 • نامه ثابت کننده تمکن مالی فرد برای پرداخت هزینه های درمان و هزینه های زندگی او و همراهانش در مدت زمان درمان در کشور ایتالیا
 • بیمه درمانی برای همراه بیمار
 • ارائه بلیط بازگشت برای فرد بیمار و همراه او در زمان مشخص شده

در صورتی که شما این مدارک را به همراه داشته باشید، می توانید برای اخذ ویزای درمانی کشور ایتالیا اقدام کنید. در صورتی که به منظور جمع آوری هر یک از این مدارک به مشکل بخورید، فرایند اخذ ویزای درمانی شما با مشکل مواجه خواهد شد و کشور ایتالیا با ورود شما به خاک این کشور مخالفت خواهد کرد.

ویزای بلند مدت ایتالیا

ویزای بلند مدت ایتالیا

همان طور که اشاره کردیم ویزاهای خاصی در کشور ایتالیا وجود دارد که شما می توانید با توجه به شرایط خود برای اخذ هر یک از این ویزا ها اقدام کنید. نکته دیگری که باید بدانید این است که علاوه بر موارد گفته شده کشور ایتالیا ویزا های بلند مدتی که بالای ۹۰ روز اعتبار دارد را نیز ارائه می دهد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویزای تحصیلی

 • ویزای تحقیقاتی

 • ویزای درمانی

 • ویزای دیپلماتیک

 • ویزای پناهندگی

 • ویزای داوطلبی

 • ویزا به منظور دلایل مذهبی

 • ویزای تمکن مالی

در ادامه به انواع ویزاهای بلند مدت اشاره خواهیم کرد:

ویزای داوطلبی ایتالیا

ویزای داوطلبی برای افرادی که بین ۲۰ تا ۳۰ سال سن دارند ارائه می شود. این ویزا برای افرادی است که قصد دارند تا فعالیت داوطلبانه ای را در کشور ایتالیا انجام دهند. به عنوان مثال در صورتی که فرد در یک NGO حضور داشته باشد، می تواند برای انجام فعالیت های داوطلبانه در کشور ایتالیا اقدام به اخذ ویزای داوطلبی کند.

ویزا تمکن مالی ایتالیا

بر اساس قوانین کشور ایتالیا، افرادی که بدون نیاز به کار کردن در داخل این کشور، تمکن مالی کافی را دارند تا بتوانند به خوبی در کشور ایتالیا زندگی کنند، قادر خواهند بود که به راحتی برای اخذ اقامت این کشور درخواست داده و ویزای تمکن مالی خود را دریافت کنند.

 افراد ثروتمند در سراسر دنیا از این قانون برای وارد شدن و اقامت کردن در کشورهای مختلف استفاده می کنند. یکی از مهم ترین مدارک و شرایطی که باید برای اخذ ویزای تمکن مالی لازم است تا ارائه دهید، مدرکی است که ثابت می کند شما تمکن مالی کافی برای زندگی کردن در کشور ایتالیا بدون کار کردن در داخل این کشور را دارید.

ویزای پناهندگی ایتالیا

دسته دیگری از ویزاهای بلند مدت، ویزای پناهندگی کشور ایتالیا است. این ویزا به افرادی ارائه می شود که بر اساس قوانین و کنوانسیون ژنو به عنوان پناهنده به حساب می آیند. افرادی که در سراسر دنیا دارای شرایط خاصی باشند، می توانند بر اساس کنوانسیون ژنو به یک کشور مهاجرت کرده و اقدام به دریافت ویزای پناهندگی آن کشور کنند.

ویزای مذهبی

صورت کلی به دلیل قرارگیری گرفتن کشور واتیکان در داخل کشور ایتالیا و شهر رم، ایتالیا اهمیت مذهبی بسیار زیادی پیدا کرده است و در طول سال شاهد برگزاری مراسمات مذهبی و فعالیت های مختلفی در این حوزه در کشور ایتالیا هستیم.

 افرادی که قصد شرکت در مراسمات مذهبی و انجام فعالیت های این چنینی در کشور ایتالیا را دارند، می توانند برای اخذ ویزای مذهبی اقدام کرده و اجازه ورود به خاک کشور ایتالیا را به دست بیاورند.

بهترین نوع ویزای ایتالیا

یکی از سوالات مهمی که پرسیده می شود، این است که بهترین نوع ویزای کشور ایتالیا چه نوعی است. در پاسخ به این سوال باید گفت که متناسب با هدف شما از ورود به خاک این کشور، ممکن است نوع ویزای مناسب برای شما متفاوت باشد. در حقیقت نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که ویزا های بلند مدت همواره گزینه های بهتری برای ورود به خاک ایتالیا هستند، به همین دلیل پیشنهاد ما این است که برای اخذ این دسته از ویزا ها اقدام کنید. مسئله دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که با توجه به شرایط خود اقدام به انجام مراحل مربوط به اخذ ویزا کنید تا با مشکل مواجه نشوید. یکی از موضوعات مهمی که بسیاری از افراد آن را در نظر نمی گیرند، این است که به دلیل قرارگیری کشور ایتالیا در حوزه شنگن، در صورتی که شما بتوانید ویزای ایتالیا از نوع D یا C را به دست بیاورید، قادر خواهید بود که به راحتی به کشورهای مختلف این حوزه نیز سفر کرده و مشکل قانونی در این زمینه نداشته باشید.

ویزای کوتاه مدت ایتالیا

دسته دیگری از ویزاهایی که کشور ایتالیا ارائه می دهد، شامل ویزا های کوتاه مدت است. در واقع اعتبار این دسته از ویزاها زیر ۹۰ روز بوده و باید در مدت زمان مشخص شده، فرد از ایتالیا خارج شده و به کشور خود برگردد.

 ویزاهای کوتاه مدت معمولاً به دلایل مختلفی ارائه می شوند و انواع گوناگونی دارند که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای توریستی ایتالیا

ویزای توریستی به افرادی داده می شوند که قصد دارند به ایتالیا و یا حوزه شنگن سفر کرده و از بخش های مختلف این کشور یا منطقه دیدن کنند. در واقع افراد به عنوان گردشگر و توریست قادر خواهند بود که ویزای ایتالیا را به صورت توریستی دریافت کنند.

ویزای تجاری ایتالیا

افرادی که با هدف انجام فرآیندهای تجاری و اقتصادی نظیر عقد قرارداد، بررسی شرایط جاری، مذاکرات مختلف در این حوزه و… قصد ورود به خاک ایتالیا را دارند، می توانند برای اخذ ویزای تجاری اقدام کنند. نکته مهم این است که شما باید ثابت کنید که برای انجام فرآیندهای تجاری قصد ورود به خاک ایتالیا را دارید و در نهایت می توانید این ویزا را دریافت کنید.

ویزای ورزشی ایتالیا

مربیان ورزشی و بازیکنانی که قصد شرکت در مسابقات و رویدادهای ورزشی را دارند، می توانند با اخذ ویزای ورزشی به راحتی وارد خاک کشور ایتالیا شوند.

ویزای حمل و نقل فرودگاهی ایتالیا

یکی دیگر از انواع ویزاهای کوتاه مدت کشور ایتالیا، ویزای حمل و نقل فرودگاهی است. در واقع این ویزا به افرادی داده می شود که قصد وارد شدن به حوزه شنگن را نداشته و تنها قصد آن ها عبور و ترانزیت از این منطقه است.

ویزای ملاقات ایتالیا

افرادی که توسط یک سازمان خصوصی و یا دولتی به عنوان مهمان قصد شرکت در مراسمات مختلف را دارند، می توانند اقدام به اخذ ویزای ملاقات کنند. مهمانان انواع رویدادهای فرهنگی و علمی می تواند از طریق ویزای ملاقات به راحتی وارد خاک کشور ایتالیا شوند.

ویزای مذهبی ایتالیا

همان طور که اشاره کردیم افرادی که برای شرکت در مراسم مذهبی قصد وارد شدن به کشور ایتالیا را دارند، می توانند اقدام به اخذ این ویزا کنند. ویزای مذهبی هم به صورت بلند مدت و هم به صورت کوتاه مدت به افراد ارائه می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایتالیا

یکی از سوالات بسیار مهمی که همواره پرسیده می شود این است که برای اخذ ویزای ایتالیا لازم است تا چه مدارکی به همراه داشته باشید. در پاسخ به این سوال باید گفت که به صورت کلی برای دریافت ویزای این کشور لازم است که مدارک عمومی را ارائه بدهید که این مدارک شامل موارد زیر می شود:

 • فرم درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر با اعتبار بالای ۳ ماه
 • ۲ عدد عکس با استانداردهای تعیین شده
 • ارائه نامه های مختلف با توجه به روشی که قصد اخذ ویزا را دارید
 • بیمه مسافرتی به مبلغ ۳۰ هزار یورو
 • برنامه سفر که شامل تاریخ ورود و خروج از کشور ایتالیا می شود
 • مدارک نشان دهنده محل سکونت فرد در کشور ایتالیا

موارد گفته شده، مدارک عمومی هستند که برای اخذ ویزای کشور ایتالیا با آن ها نیاز دارید. نکته مهم این است که با توجه به نوع ویزای شما ممکن است نیاز به همراه داشتن مدارک دیگری نیز داشته باشید. به عنوان مثال افرادی که قصد دارند اقدام به اخذ ویزای کاری کنند، باید پیشنهاد شغلی یا رسمی از کشور ایتالیا به همراه داشته باشند تا بتوانند ویزای این کشور را به دست بیاورند.

سوالات متداول:

تمکن مالی برای دریافت ویزای ایتالیا چقدر میباشد؟

تمکن مالی مورد نیاز برای ارائه به سفارت حدودا ۲۵۰ میلیون تومان میباشد و نباید زیر این مبلغ در حساب شما باشد.

در حال حاضر میشود برای دریافت ویزای ایتالیا اقدام کرد؟

 بله، بعد از اتمام همه گیری کرونا سفارت ایتالیا باز شده و درخواست های کاری و تحصیلی را بررسی میکند.

ویزا های ایتالیا چند نوع هستند؟

به طور کلی ویزاهای شنگن که ایتالیا هم جزو آنها میباشد به ۴ دسته A-B-C-D تقسیم میشود.

آیا میشود بدون ویزا به کشور ایتالیا سفر کرد؟

خیر، برای رفتن به کشور ایتالیا حتما باید ویزا دریافت کنید که این ویزا میتواند توریستی، تحصیلی یا کاری باشد.

آیا کشور ایتالیا خوب ویزا میدهد؟ ​

بله، کشور ایتالیا یکی از کشورهای عضو شنگن است که نسبت به باقی کشورها بهتر ویزا میدهد.

سن افراد در دریافت ویزای شنگن تاثیر دارد؟

قطعا بله، هرچه افراد سن کمتری داشته باشند شانس بیشتری برای دریافت ویزای شنگن نیز دارند.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

Scroll to Top