مهاجرت

مهاجرت 

مهاجرت یک اقدام بین المللی توسط مردم یک کشور به کشور مقصد و دیگری است که در آن بومی و شهروند محسوب نمی شوند. هدف از مهاجرت، اقامت و زندگی در کشور مقصد به ویژه اقامت دائم و دریافت تابعیت آن کشور و همچنین اشتغال تحصیل و زندگی در کشور مورد نظر میباشد.دلایل اصلی مهاجرت امروزه در جهان و به ویژه کشور ایران مشکلات فراوانی میباشد که در کشور هایی مثل ایران وجود دارد.این مشکلات شامل مشکل های اقتصادی – اجتماعی – سیاسی و … میباشد که باعث میشود زندگی افراد دچار مشکلات گوناگون شود.افراد با مهاجرت به کشور های پیشرفته جهان زندگی بهتری برای خود و خانواده خود بسازند.در ادامه انواع مهاجرت ها را به طور کامل و جامع به شما توضیح میدهیم.شما می توانید برای دریافت مشاوره و به منظور اطمینان از انتخاب روش مهاجرتی با مشاوران متخصص و مجرب ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت

انواع مهاجرت

مهاجرت تحصیلی​

مهاجرت تحصیلی به مهاجرتی گفته می شود که فرد حداقل به مدت یک سال یا بیشتر در یک کشور خارجی تحصیل کند. این نوع مهاجرت بین ایرانیان بسیار رایج است و افراد بسیار زیادی برای  برای ویزای تحصیلی اقدام می کنند.

کشورهای بزرگ با هدف جذب استعدادها و نخبگان استانداردسازی فرصت های تحصیلی سالانه دانشجو های بین المللی می پذیرند و با ارائه بورسیه های مختلف از آنها حمایت می کنند.

علاوه بر کسب علم و دانش، یکی دیگر از انگیزه های  دانشجویان بین المللی، اخذ اقامت دائمی در کشور مورد نظر است. 

مهاجرت کاری

یکی دیگر از انواع مهاجرت، مهاجرت کاری است که در آن افراد برای جستجوی فرصت های شغلی یا درآمد بیشتر به کشور های خارجی سفر می کنند.اغلب اوقات افراد به دلیل نداشتن درامد و شرایط زندگی کافی اقدام به مهاجرت کاری میکنند.

بهبود استاندارد زندگی و بهبود فرصت های شغلی دیگر دلایل مهاجرت کاری میباشد.مهاجرت کاری یکی از بهترین روش ها برای اخذ اقامت دائم در کشور مقصد است، به همین دلیل است که متقاضیان ابتدا برای اخذ مدرک شهروندی برای ویزای کار اقدام میکنند.

مهاجرت سرمایه گذاری

اخذ اقامت سرمایه گذاری که به آن شهروندی اقتصادی نیز می گویند،شرایطی میباشد که متقاضی سرمایه گذاری اقتصادی زیادی در کشور مورد نظر می کند.

البته این روش بیشتر از سرمایه گذاری نیاز به مشارکت در امور اقتصادی دارد و مهاجر باید به توسعه اقتصادی کشور مورد نظر کمک کند. تمام این فرآیند باید کاملا قانونی و شفاف انجام شود و مغایر با قوانین و مقررات کشور مقصد نباشد. امروزه بسیاری از کشورهای جهان از این روش استفاده می کنند و هدف آنها فقط کسب سرمایه مالی نیست، بلکه به طور کلی اعطای تابعیت به افرادی است که در ابعاد اجتماعی و فرهنگی تأثیرگذار خواهند بود.

به عنوان مثال سرمایه گذاری که قصد مهاجرت به همراه خانواده را دارد، پس از اخذ اقامت دائم با پرداخت شهریه، خرید ملک، گسترش کسب و کار و ایجاد شغل می تواند در ساختار اقتصادی و اجتماعی کشور مقصد نقش مثبتی داشته باشد.

مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور

بهترین مسیر های مهاجرت

به دلیل تفاوت قوانین مهاجرتی کشور های مختلف، بهترین روش مهاجرت را نمی توان با قطعیت تعریف کرد. اما به طور کلی مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری و مهاجرت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای توسعه یافته مسیری امن و راحت میباشد

و افراد در این روش ها می توانند پس از چندین سال برای اقامت دائم اقدام کنند.شما میتوانید با تماس و ارتباط با مشاوران لیگال اپلای بهترین راه مهاجرت را برای خود و خانواده خود انتخاب کنید

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

Scroll to Top