مهاجرت تحصیلی

صفر تا صد مهاجرت تحصیلی

امروزه با پیشرفتی که در زمینه آموزش در جهان به وجود امده است، داوطلبان زیادی به ادامه قصد تحصیل در کشورهای پیشرفته را دارند. بسیاری از دانشجویانی که مهاجرت میکنند دانشجویی را گامی در جهت اخذ اقامت دائم و زندگی همیشگی در کشور مقصد و مورد نظر می دانند و انتخاب کشور مقصد و رشته مناسب در آینده شغلی افراد بسیار مهم و موثر میباشد، پس تا انتهای مقاله با ما همراه باشید تا بهترین ها را انجام دهیم.

انتخابی برای آینده خود را بسازید.لیگال اپلای ارائه دهنده خدمات مهاجرت میباشد که در زمینه مهاجرت تحصیلی نیز به صورت کاملا حرفه ای با تجربه بالا فعالیت میکند.مهاجرت تحصیلی به صورت کاملا حرفه ای با کادری مجرب توسط ما صورت میگیرد.
شما میتوانید صفر تا صد مهاجرت تحصیلی با برنامه ریزی منظم و سرعت بالا را به گروه لیگال اپلای بسپارید.

مهاجرت تحصیلی چیست؟

یکی از انواع مهاجرت و راه های ورود به سایر کشورها  مهاجرت تحصیلی می باشد که یکی از پرطرفدارترین مهاجرت ها می باشد.در بین دانشجویان ایرانی که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، این مهاجرت یکی از منطقی و راحت ترین راه های خروج از کشور می باشد. زیرا دانشجویان با این مهاجرت می توانند با کمترین هزینه کشور را ترک کنند و اقامت خود را در کشور های دیگری بسازند و از طرفی به دلیل مهاجرت تحصیلی احتمال اخذ مهاجرت برای این افراد بسیار زیاد است.شما می توانید برای دریافت مشاوره و به منظور اطمینان از انتخاب روش مهاجرتی با مشاوران متخصص و مجرب ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت و تحصیل در خارج از کشور

اقدامات لازم قبل از مهاجرت تحصیلی 

اول از همه گرفتن پذیرش تحصیلی یعنی گرفتن اجازه ادامه تحصیل در کشور و دانشگاه مقصد.
نکته:توجه داشته باشید برای انتخاب رشته و دانشگاه باید دقت بسیار زیادی داشته باشید زیرا چند سال از وقت خود را در دانشگاه و کشور مقصد میگذرانید.

برای انتخاب دانشگاه به نکات زیر توجه داشته باشید
 • هزینه در کشور های مختلف یکسان نیست به هزینه ها توجه داشته باشید
 • به زبان دانشگاه و رشته مورد نظر خود دقت کنید
 • به مهارت هایی که در آن رشته باید فرا بگیرید آگاهی داشته باشید
 • توجه داشته باشید که مردم آن کشور و دانشگاه با ایرانی بودن شما مشکل نداشته باشند
 • اگر میخواهید در ایران مشغول به کار شوید توجه داشته باشید مدرک آن مورد تایید وزارت علوم باشد
 • مهاجرت دانشجویی یک مهاجرت بلند مدت است که برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور صادر می شود. به عبارتی این ویزا روشی مطمئن و اقتصادی برای مهاجرت است که طرفداران خاص خود را دارد و اخذ آن نیازمند شرایط خاصی است.
مهاجرت در خارج از کشور برای تحصیل

شرایط اخذ مهاجرت تحصیلی

⦁ ابتدا متقاضی مهاجرت دانشجویی باید توسط یکی از دانشگاه های کشور مورد نظر پذیرفته شود. سپس با استفاده از این پذیرش برای ویزا اقدام کنید. پس از اخذ پذیرش و درخواست ویزا، متقاضی باید به سفارت ثابت کند که واجد شرایط تحصیل در داخل کشور و هزینه های زندگی است.
⦁ شرط سوم برای اخذ مهاجرت داشتن سطح زبان مناسب در دانشگاه و گاهی داشتن مدرک دیپلم زبان می باشد.عدم سن متقاضی و عدم فاصله زمانی بین فارغ التحصیلی و پذیرش در دانشگاه های خارجی از دیگر موارد خاص می باشد. الزامات این نوع ویزا در غیر این صورت، متقاضی باید دلایل قانع کننده ای برای این اختلاف زمانی ارائه دهد.
⦁ داشتن تجربه کاری مرتبط با رشته تحصیلی نیز تاثیر بسزایی در تایید یک فرد برای مهاجرت دارد زیرا نشان می دهد که فرد به طور موثر از دانش خود استفاده کرده و از سطح سواد و تجربه کافی برخوردار است

برخی دیگر از شرایط و اقدامات به شرح زیر میباشد:

۱-ابتدا فردی که برای مهاجرت دانشجویی اقدام می کند باید پذیرش دانشجویی از دانشگاه های خارجی داشته باشد و با آن پذیرش دانشجویی برای ویزای دانشجویی اقدام کند
۲-افرادی که متقاضی تحصیل در خارج از کشور هستند بسته به دانشگاه پذیرنده تعدادی هزینه تحصیل و زندگی خواهند داشت که باید بتوانند از نظر هزینه های زندگی و تحصیل در خارج از کشور به سفارت ثابت کنند
۳-متقاضیان تحصیل در خارج از کشور باید در مقایسه با هر دانشگاهی که در آن پذیرفته شده اند، سطح زبان نرمال و قابل قبولی داشته باشند و در اکثر موارد حتی مدرک زبان مورد نیاز است.
۴-یکی از شرایط اخذ مهاجرت دانشجویی قدیمی نبودن است و بهتر است بگوییم فاصله چندانی بین اخذ دیپلم و پذیرش دانشگاه مقصد وجود ندارد که به آن عمدتاً عدم بحث تحصیلی می گویند زیرا این سوال معمولا برای دانشگاه و سفارت مهم است، آنها از شما می خواهند که برای آنها توضیح دهید که چقدر از تحصیل شما گذشته است.
۵-اغلب پیش می آید که داشتن تجربه حرفه ای مرتبط با رشته ای که در آن پذیرش می کنید، امتیاز مثبتی برای مهاجرت شما و روند کاری شما باشد و در بسیاری از موارد حتی ضروری است.
وقتی در رشته تحصیلی خود سابقه کار دارید یعنی عملا درگیر علم خود هستید و سطح تحصیلات و تجربه شما را نشان می دهد که در اخذ پذیرش بسیار موثر است
ما در لیگال اپلای قدم به قدم در تمامی مراحل دریافت مهاجرت تحصیلی در کنار شما هستیم
توجه داشته باشید:دارا بودن مدرک انگلیسی تافل و آیلتس بسیار مهم بوده و در بعضی از کشور ها اجباری میباشد

مزایای مهاجرت تحصیلی

بهتر است بگوییم که مهاجرت دانشجویی مزایای زیادی دارد، یکی از مهمترین مزیت های این ویزا داشتن مجوز اقامت و تحصیل در یکی از بهترین کشورها و دانشگاه های دنیاست و از طرفی امکان سفر به منزل در طول مدت تحصیل و همچنین بهره مندی از تخفیفات و معافیت های مختلف وجود دارد که در این مورد می توان به مجوز کار در دوران تحصیل نیز اشاره کرد

مهاجرت تحصیلی به خارج از کشور

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلاتی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تحصیلی بسته به کشور، دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد، بطور کلی مراحل مهاجرت تحصیلی به این صورت است که دانشجویان باید ابتدا برای اخذ پذیرش از دانشگاه کشور هدف اقدام نماید و سپس در صورت موفقیت برای مهاجرت تحصیلی اقدام نماید؛ روند اخذ پذیرش در بیشتر کشورها یکسان است و هر دانشگاه به صورت مجزا شرایط پذیرش را در وب سایت رسمی خود منتشر کرده است. بهتر است برای اینکه انتخاب درستی در مورد کشور و دانشگاه داشته باشید و همچنین کارتان سریع تر پیش برود با یک موسسه معتبر در ارتباط باشید، ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ از صفر تا صد مهاجرت تحصیلی در کنار شما هستیم. 

مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش :

 • اصل پاسپورت
 • اصل شناسنامه و کارت ملی
 • اصل مدارک تحصیلی
 • ریز نمرات (دیپلم-پیش دانشگاهی-لیسانس و…) اصل در صورت داشتن
 • مدرک زبان (ایلتس-تافل-پی تی ای)
 • ارائه مدارک آکادمیک گذرانده شده با مدرک معتبر.
 • رزومه
 • متن انگیزه نامه

مدارک مورد نیاز برای اخذ مهاجرت:

 • پرداخت بخشی از شهریه تعیین شده کالج یا دانشگاه
 • کارت ملی و شناسنامه های والدین(در صورت تاهل شناسنامه همسر-سند ازدواج)
 • ارائه مدارک مالی از قبیل:
 • نامه تقبل هزینه (نامه ای از طرف حامی مالی که نشان دهنده تقبل هزینه های دانشجو از طرف حامل مالی میباشد.)
 • نامه ی بانکی
  گردش حساب بانکی ۳ الی ۶ ماه اخیر
 • اسناد منزل
 • اجاره نامه
 • اسناد ثبتی شرکت
  صفحات مهر ورود و خروج و ویزای های سابق متقاضی
  * تمامی مدارک باید به زبان انگلیسی یا زبان کشور هدف ترجمه شده باشد.
مهاجرت تحصیلی

هزینه مهاجرت تحصیلی​

 

هزینه تحصیل در دانشگاه های مختلف چقدر است؟

هزینه تحصیل با توجه به رشته تحصیلی ، دانشگاه و کشور هدف متفاوت می باشد و البته رزومه دانشجو نیز تاثیر گذار است، چرا که برخی دانشگاه ها، به دانشجویانی که دارای رزومه خوبی می باشد بورسیه تحصیلی اعطا می کنند، این بورسیه تحصیلی ممکن است کل هزینه های تحصیل را پوشش دهد و یا ممکن است برخی از هزینه ها را پوشش دهد.

آیا امکان مهاجرت تحصیلی رایگان وجود دارد؟

بسیاری از افراد تمایل دارند که در کشورهای پیشرفته دنیا ادامه تحصیل دهند اما به دلیل شرایط مالی قادر به انجام این کار نیستند، اما لازم است بدانید که برخی کشورها علی الخصوص کشورهای اروپایی مانند آلمان، فرانسه، اتریش و آرژانتین برای جذب دانشجویان و استعداد های درخشانی که به دلیل مسائل مالی کشف نشده اند اقدام به ارائه دوره های آکادمیک با پایین ترین هزینه ها کرده اند.

بهترین دانشگاه ها در کدام کشورها می باشد؟

سایت QS، بهترین دانشگاه های دنیا را از لحاظ مختلف مورد بررسی قرار داده و رتبه بندی جهانی انجام  داده است.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

Scroll to Top