مهاجرت کاری

مهاجرت کاری و دریافت ویزای کاری

بسیاری از مردم هر ساله برای بهبود سطح زندگی خود برای کار مهاجرت می کنند. مهم ترین نکته در بحث مهاجرت کاری، نگاه به موقعیت کشور انتخاب شده از نظر نرخ بیکاری، متوسط ​​درآمد و مشاغل مورد نیاز، میزان مالیات و… میباشد همچنین لازم است از مدارک و موارد اطلاعات کافی کسب شود.ما در لیگال اپلای قدم به قدم تا دریافت ویزای کاری در کنار شما خواهیم بود.
تقریبا میشود گفت مهم ترین نکته برای انتخاب کشور برای دریافت ویزای کاری نرخ بیکاری در کشور مقصد میباشد.نرخ پایین بیکاری نشان دهنده رونق تجارت و فعالیت اقتصادی یک کشور است. کشورهایی که نرخ بیکاری پایینی دارند جزو بهترین کشورها برای کار و اشتغال هستند.شما می توانید برای دریافت مشاوره و به منظور اطمینان از انتخاب روش مهاجرتی با مشاوران متخصص و مجرب ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

چرا مهاجرت کاری ؟

ایران به دلیل نوسانات ارز و تورم بالا و از همه مهمتر بیکاری بالا و اقتصاد نابسامان و به دلیل سیاست های اجتماعی و اجتماعی که هر روز با بحران مواجه است، کشور مساعدی برای کار و اشتغال فعال نیست. در واقع این کشور به دلیل اقتصاد نابسامان، کسادی بازار و بی ثباتی اقتصادی، مکان مناسبی برای اشتغال فعال و پویا نیست و متقاضیان تحصیل کرده و افراد با مهارت به دنبال کشورهای امن با ثبات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و با درامد بالا تر هستند

مزایای مهاجرت کاری

مهاجرت و اقامت در کشورهای خارجی فواید بسیاری را به همراه خواهد داشت، از جمله: استفاده از امکانات اجتماعی برای یک زندگی ایده آل; بدون محدودیت سیاسی؛ امنیت شغلی و ثبات اقتصادی؛ مادام العمر امنیت بالا؛ اعمال تابعیت کشور مقصد؛ آب و هوای پاک و محیط سالم و دولتی که برای رفاه مردمش همیشه در تلاش میباشد..
با توجه به آمارهای بررسی شده در سال های اخیر می توان دریافت که جمعیتی در حدود ۵ میلیون نفر از ایرانیان در استرالیا، ترکیه، آمریکا و اروپا زندگی می کنند و با توجه به خاستگاه آنها می توان دریافت که بسیاری از بین آنها تحصیل کرده اند.

مهاجرت کاری و حقوق بشر

طبق قوانین حقوق بشر، کشورهای مهاجرپذیر باید با مهاجران به عنوان شهروندان آن کشور رفتار کنند. یکی از عوامل مهم کار و کار در خارج از کشور موضوع نگرش ملی و بومی است. این قانون با مهاجران و شهروندان یک کشور توسط دولت آن کشور به طور مساوی رفتار می کند. طبق قانون، اگر کشوری با مهاجران به گونه ای رفتار کند که حقوق شهروندی آنها نقض شود، مهاجر می تواند از رفتار دولت شکایت کند.

اخذ اقامت با مهاجرت کاری

کار و اشتغال در برخی کشورها منجر به اقامت و تابعیت آن کشور می شود. بنابراین در صورتی که متقاضی قصد اخذ اقامت این کشور را داشته باشد، متقاضی باید روش کار و اشتغال مناسب را انتخاب کند که در نهایت منجر به اخذ اقامت و تابعیت در این کشور شود. از آنجایی که همه روش های کاریابی منجر به اقامت نمی شود، انتخاب روش مناسب بسیار مهم است. کشورهایی که در ازای استخدام متقاضی، اقامت و تابعیت اعطا می کنند، به نوعی از متقاضی حمایت می کنند


مهاجرت کاری و حقوق شهروندی

برخی از کشورهای جهان دارای نظام حقوقی سالم و سیستم قضایی مطلوب می باشند و از حقوق مدنی و شهروندی مناسبی برخوردار می باشند. رعایت برابری در دادگاه ها و عدم تبعیض نژادی نیز از جمله موارد مهم در این کشورها می باشد. از جمله کشورهایی که دارای سیستم حقوقی و قضایی سالم می باشند و تبعیضی در اجرای حقوق شهروندی و مدنی میان متقاضی کار و اتباع و شهروندان این کشور قائل نمی شوند

فرصت های مهاجرت شغلی

یافتن فرصت های شغلی

از چه طریقی می توانیم به دنبال فرصت های شغلی باشیم؟

چگونه متوجه شویم که کدام کشور ها، به چه نیروی کاری نیاز دارند؟

حضور در شبکه مجازی لینکدین یکی از راههای پیدا کردن موقعیت شغلی مناسب در هر کشوری می باشد، البته اگر لینکدین در کشور هدف مورد استقبال کسب و کارها قرار گرفته باشد. شما می بایست رزومه خود را در لینکدین تکمیل نمایید و با افراد ارتباط برقرار کنید تا بتوانید سریعتر به هدف خود دست یابید.

 اگر در کشورهای خارجی فارغ التحصیل شده اید، با همکلاسی ها و اساتید خود در ارتباط باشید، شاید آنها بتوانند به شما در یافتن موقعیت شغلی مناسب کمک کنند.

عبارت “Oversease job fair” یا “Abroad job fair” را در گوگل جستجو کرده و به نزدیک ترین ورک شاپ‌ها و نمایشگاه هایی که دارای فرصت‌های شغلی می باشد حضور پیدا کنید.

در وب سایت‌های کاریابی معتبر پیگیر ارسال رزومه و جستجو برای مشاغل مورد نظرتان باشید و همچنین در خواست شغلی ارائه دهید، لازم به ذکر است که درخواست شغلی با رزومه متفاوت است؛ به این صورت که رزومه فقط شامل سوابق تحصیلی و شغلی می شود در حالیکه درخواست شغلی شامل تلفن، آدرس ایمیل، شماره انواع شبکه‌های اجتماعی مجازی می باشد.

وب سایت هایی مثل Monster ،Craigslist ،Gumtree  منابع معتبری برای پیدا کردن شغل در کشورهای مختلف می باشند؛ اما برای اینکه بتوانید هرچه سریعتر به هدفتان برسید باید موتورهای جستجوگر را براساس شغل و کشور موردنظرتان فعال کنید تا وقتی به دنبال شغلی در کشور کانادا می گردید فقط مشاغل مربوط به همان کشور را به شما نشان دهد.

اگر موقعیت مالی مناسبی دارید، می توانید به سراغ آژانس‌های استخدامی بروید و خیلی راحت شغل مورد نظر خود را بیابید، معمولا این شرکت ها یک درصدی از حقوق شما یا ضمانتی برای انجام این کار از شما مطالبه می کنند.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت کاری

به صورت کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری برای ورود به کشورهای مختلف به شرح ذیل می باشد:

گذرنامه معتبر که حداقل دارای ۶ ماه اعتبار باشد.

مدارک هویتی متقاضی

عکس هایی با استاندارد لازم

داشتن پیشنهاد شغلی در صورت لزوم

داشتن قرارداد کاری در روش هایی که بر پایه دریافت پیشنهاد شغلی می باشند.

ارائه سوابق کاری و تحصیلی

در صورت لزوم داشتن مدرک زبان

داشتن تمکن مالی مناسب

عدم سوء پیشینه

گواهی سلامت

*تمامی مدارک مورد نظر باید به زبان انگلیسی یا زبان کشور مقصد ترجمه شود.

شرایط مهاجرت شغلی به خارج

شرایط مهاجرت کاری

بسیار مهم است که کشوری را انتخاب کنید که دارای معیارهای اساسی مانند بازار کار خوب برای رشته تحصیلی یا تخصص شما باشد. به عنوان مثال اگر رشته تحصیلی و تخصص شما پرستاری، مهندسی کامپیوتر، مکانیک، الکترونیک، برق، صنعت و … باشد پیشنهاد ما به شما ویزای کار آلمان می باشد. از طرفی اگر در رشته هایی مانند معدن و زمین شناسی تحصیل کرده اید، کار در آفریقای جنوبی یکی از گزینه های پیش روی شماست. به طور کلی، برای دریافت ویزای کار در اکثر کشورها به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید. این بدان معناست که شما باید یک پیشنهاد شغلی معتبر از یک کارفرما در کشور مورد نظر خود داشته باشید. طبق قوانین کار کشورها، هر کارفرما برای استخدام نیروی انسانی مورد نیاز، در صورتی که ظرف مدت ۳ ماه نیروی انسانی برای این شغل و آن کشور وجود نداشته باشد، باید پیشنهاد کار را به مدت ۳ ماه در سایت های کاریابی منتشر کند. یک فرصت شغلی است باید برای ۳ ماه دیگر، این بار در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آگهی شود، پس از آن، اگر هنوز نیروی کار مناسب پیدا نشد، کارفرما می تواند نیروی کار مناسب را از کشورهای دیگر تهیه کند. بدیهی است که داشتن چنین پیشنهاد کاری بسیار دشوار است

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

Scroll to Top