ویزای هلند

هلند یکی از برترین کشور های اروپایی برای زندگی میباشد که بسیاری از ایرانیان به دنبال ویزای این کشور میباشند در این مطلب اطلاعاتی در رابطه با ویزای کشور هلند دریافت خواهیم کرد همچنین برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما در ارتباط باشید

ویزای کشور هلند

برای دریافت ویزای هلند با ما تماس بگیرید

۵/۵

ویزای هلند

هلند یکی از کشورهای زیبا و خاص اروپا است که محبوبیت بسیار زیادی در بین گردشگران داشته و افرادی که به دنبال یک کشور خاص، شگفت انگیز و جذاب هستند تا به آن سفر کنند، عموما از بین کشورهای موجود به سراغ هلند می روند. همچنین افراد بسیاری که قصد مهاجرت دارند، کشور هلند را برای زندگی انتخاب می کنند، شما نیز می توانید با مراجعه به مقاله زندگی در هلند از هزینه ها و همچنین مزایا و معایب زندگی در این کشور آگاه شوید.

نکته جالبی که باید در رابطه با این کشور بدانید این است که این کشور به طبیعت شگفت انگیز خود شهرت دارد و همین مسئله باعث محبوبیت فوق العاده هلند شده است.افرادی که قصد سفر به کشور هلند را دارند، یکی از سوالاتی که مطرح می کنند این است که ویزای کشور هلند چه انواعی داشته و شرایط اخذ هر یک از این ویزا ها چگونه است؟  افراد با توجه به هدف خود از سفر به هلند، ویزای این کشور را دریافت می کنند، برای مثال اگر به قصد گردشگری بخواهند وارد کشور هلند شوند ویزای توریستی و اگر قصد تحصیل در هلند را داشته باشند ویزای تحصیلی دریافت می کنند.

اگر قصد مهاجرت به هلند را دارید، یکی از ساده ترین روشها، مهاجرت تحصیلی می باشد، برخی دانشگاه های هلند،  در سطح جهانی از رتبه بالایی برخوردارند و فارغ التحصیلان آن می توانند در سراسر جهان مشغول به فعالیت شوند.  در این مطلب قصد داریم تا به این سوال بسیار مهم پاسخ داده و شما را با انواع ویزای کشور هلند آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید تا یک و یک به بررسی انواع روش های اخذ ویزای کشور هلند نگاهی بیاندازیم.  اگر قصد مهاجرت دارید و در انتخاب بهترین روش تردید دارید، با مشاوران متخصص ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با ویزای هلند بدست خواهیم آورد

ویزای هلند

انواع ویزای هلند

ویزای عبور یا ترانزیت هلند

اگر بخواهیم به بررسی یکی دیگر از انواع ویزاهای کشور هلند بپردازیم باید به ویزای ترانزیت یا عبور اشاره کرد. اگر آشنایی با انواع ویزاهای منطقه شنگن داشته باشید، مطمئنا اطلاعات خوبی در رابطه با ویزای نوع A دارید.

 در حقیقت ویزای نوع A به نحوی است که به شما تنها این اجازه را می دهد تا از یک کشور حوزه شنگن به عنوان محل ترانزیت و عبور استفاده کرده و به کشور مقصد خود خارج از منطقه شنگن بروید.

 ویزا عبور و ترانزیت کشور هلند نیز به همین شکل عمل می کند و افرادی که قصد دارند تا از کشور هلند تنها به عنوان یک محل عبور استفاده کنند، می توانند به سراغ ویزای عبور یا ترانزیت رفته و از آن کمک بگیرند.

نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که ویزای عبور و ترانزیت با توجه به قوانین کشور هلند به نحوی است که به شما اجازه نمی دهد که بتوانید از فرودگاه خارج شوید.

 در واقع بیشترین کمکی که این ویزا به مسافران می کند این است که در صورت نیاز به تغییر پرواز به شما این اجازه را خواهد داد که هواپیما خود را تغییر دهید.

اگر قصد دارید تا از کشور هلند به عنوان یک محله ترانزیت برای سفر به نقاط دیگر دنیا استفاده کنید لازم است تا ویزای عبور و ترانزیت این کشور را اخذ کنید. موضوع لازم به ذکر این است که در صورت اخذ این نوع ویزا اگر هر مشکلی در فرودگاه و فرایند پرواز برای شما به وجود بیاید که لازم باشد تا از فرودگاه خارج شوید، این اجازه به شما داده نخواهد شد.

 اگر بخواهیم مثالی در این زمینه بزنیم باید گفت که اگر پرواز شما به هر دلیلی با مشکل مواجه شود و شما مجبور شوید که یک روز را در کشور هلند بمانید، تنها قادر خواهید بود که آن یک روز را در فرودگاه اقامت داشته باشید و نمی توانید به سراغ هتل ها و اقامتگاه های کشور هلند بروید. توجه به این نکته به شما کمک می کند تا بتوانید بدون هیچ مشکلی سفر خود را برنامه ریزی کنید.

ویزای ملاقات کشور هلند

یکی از انواع ویزاهای کشور هلند که به شما اجازه می دهد تا بتوانید به راحتی وارد خاک این کشور شوید، ویزای ملاقات است.

اگر بخواهیم توضیحاتی در رابطه با این ویزا بدهیم باید گفت که اگر دوست و آشنایان شما در کشور هلند زندگی می کنند، شما می توانید با دریافت دعوتنامه از سوی آن ها فرآیند ورود به خاک کشور هلند را طی کرده و به این کشور سفر کنید.

 نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که علاوه بر تمامی مدارک عمومی، برای اخذ ویزای کشور هلند، به منظور دریافت ویزا باید دعوتنامه رسمی را به همراه خود داشته باشید و آن را ارائه بدهید. در غیر این صورت اجازه دریافت ویزای ملاقات و وارد شدن به خاک هلند را نخواهید داشت.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

ویزای فرش نارنجی هلند

کشور هلند و دولت آن همواره تلاش کرده تا امکانات ویژه و خاصی را برای افرادی که قصد ورود به این کشور دارند را در نظر بگیرند. در همین راستا شاهد به وجود آمدن نوع جدیدی از ویزا در این کشور به نام ویزای فرش نارنجی هستیم.

در حقیقت اگر بخواهیم این نوع ویزا را به شما معرفی کنیم باید گفت که افرادی که به هر دلیلی در طول سال بارها باید به کشور هلند سفر کنند، می تواند به سراغ اخذ ویزای فرش نارنجی بروند.

 به عنوان مثال کارکنان یک شرکت بین المللی که هم در کشور هلند و هم در خارج از منطقه شنگن فعالیت دارند، می توانند با اخذ این ویزا بدون هیچ مشکل و نگرانی هر زمان که علاقه مند بودند وارد کشور هلند شده و مشکل قانونی در این زمینه نداشته باشند.

 دریافت ویزای فرش نارنجی هلند باعث می شود که شما بتوانید به بهترین شکل ممکن در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید. به منظور دریافت این نوع ویزا باید به این نکته اشاره کرد که شما باید مدارکی برای اثبات شرایط خود به کشور هلند را ارائه بدهید تا بتوانید در نهایت این ویزا را اخذ کنید.

از مهم ترین مزایای که اخذ ویزای فرش نارنجی هلند برای شما خواهد داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اعتبار ویزای فرش نارنجی بسیار بالا است
 • این ویزا قابلیت چندین بار استفاده را خواهد داشت
 • پس از دریافت این ویزا نیازی به دریافت وقت سفارت برای ارائه مدارک نخواهید داشت
 • با دریافت ویزای فرش نارنجی تنها بعد از ۵ سال لازم است تا دوباره برای اخذ آن درخواست بدهید

ویزای تجاری هلند

نوع دیگری از ویزاهای کشور هلند، شامل ویزای تجاری می شود و به افرادی ارائه می شود که به دلیل انجام فعالیت های تجاری و اقتصادی قصد دارند تا به کشور هلند سفر کنند.

به عنوان مثال شرکت های خصوصی می توانند به راحتی از این ویزا استفاده کرده و کارکنان شان وارد خاک هلند شوند.

 نکته مهمی که در رابطه با ویزای تجاری باید به آن اشاره کرد این است که شرط مهم برای اخذ این ویزا عدم دریافت حقوق و دستمزد از کشور هلند است.

 در واقع شما در صورتی می تواند ویزای تجاری را به دست بیاورید که هیچ دستمزد و حقوقی به هر دلیلی از کشور هلند دریافت نکنید. در صورتی که قصد دارید تا برای استخدام وار خاک هلند شده و در این کشور کار کنید، باید به جای ویزای تجاری، اقدام به اخذ ویزای کار کنید.

ویزای سفر به جزایر هلند در دریای کارائیب

یکی از نکات بسیار مهمی که باید بدانید این است که کشور هلند علاوه بر خاک خود در اروپا، در منطقه کارائیب نیز جزایر مختلفی دارد و در صورتی که بخواهید به این جزایر سفر کرده و از آن ها بازدید کنید، باید ویزای خود را از کشور هلند دریافت کنید. ویزای سفر به منطقه کارائیب به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت است.

در مدل کوتاه مدت شما ۹۰ روز می توانید به جزایر این منطقه سفر داشته باشید و در نوع بلند مدت آن نیز شما قادر خواهید بود که بین ۹۰ روز تا ۶ ماه به هر یک از جزایر هلند در منطقه کارائیب سفر کنید. اگر بخواهیم جزایر تحت نظر کشور هلند در منطقه کارائیب را به شما معرفی کنیم، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. آروبا
 2. کورسائو
 3. سنت مارتین
 4. جزایر بونیر
 5. صبا
 6. سنت یوستیش
 7. سنت مارتن

ویزای تحصیلی هلند

کشور هلند با توجه به موقعیتی که در قاره اروپا دارد، در سال های اخیر پیشرفت بسیار زیادی از نظر علمی نیز کرده است و همین مسئله باعث شده تا شاهد محبوبیت این کشور در بین دانشجویان باشیم و دانشجویان کشورهای مختلف دنیا اقدام به ورود به کشور هلند و تحصیل در دانشگاه های این کشور کنند.

 اگر قصد دارید تا برای تحصیل در هر یک از دانشگاه های این کشور اقدام کنید، باید به این نکته اشاره کرد که برای ورود به خاک هلند باید ویزای تحصیلی این کشور را به دست بیاورید.

اخذ ویزای تحصیلی هلند قوانین و شرایط خاصی دارد که در این بخش این شرایط را به شما معرفی می کنیم.

به منظور اخذ ویزای این کشور باید درخواست خود برای حضور در دانشگاه و یا مدارس کشور هلند ثبت کرده و برای اخذ ویزای تحصیلی مدارک زیر را نیز به همراه داشته و آن را ارائه بدهید.

 • کلیه مدارک تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • توصیه نامه از دانشگاه محل تحصیل
 • نامه اثبات تمکن مالی
 • پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار
 • عکس
 • اجازه نامه به منظور اقامت موقت
 • هزینه ۱۷۰ یورویی پرداخت ویزا
 • مدرک آیلتس متناسب با قوانین محل تحصیل

موضوع مهمی که باید بدانید این است که دانشگاه های هلند تنها زمانی به شما اجازه تحصیل می دهند که بتوانید حداقل نمره ۶ در آزمون آیلتس را بدست بیاورید.

 در واقع شما اگر تمامی شرایط برای ورود به خاک هلند و تحصیل در دانشگاه این کشور را داشته باشید اما نمره آیلتس شما پایین باشد، دولت هلند اجازه وارد شدن به خاک این کشور را به شما نخواهد داد.

مسئله دیگری که باید بدانید این است که فارغ از انجام مراحل مربوط به اخذ ویزای تحصیلی شما برای ثبت نام و تحصیل در دانشگاه این کشور باید به صورت سالانه شهریه پرداخت کنید.

به همین دلیل لازم است تا بررسی های اقتصادی مختلفی انجام داده تا در نهایت به این نتیجه برسید که آیا تمکن مالی برای تحصیل در دانشگاه های کشور هلند را دارید یا خیر.

موضوع لازم به ذکر این است که همه دانشگاه های هلند شرایط خاصی برای افراد نخبه در نظر گرفته اند که آن ها را معاف از پرداخت شهریه کند.

در حقیقت در صورتی که شما شرایط و پیش نیازهای لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی را داشته باشید، قادر خواهید بود بدون نیاز به پرداخت هزینه شهریه و یا با پرداخت مبلغ بسیار کم در دانشگاه های این کشور تحصیل  کنید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

ویزای توریستی هلند

یکی از مهم ترین و عمومی ترین انواع ویزا هایی که کشور هلند برای افراد صادر می کند، ویزای توریستی است. در واقع این ویزا به شما اجازه می دهد تا بتوانید وارد خاک کشور هلند شده و از آن بازدید کنید.

 گردشگران و توریست ها می تواند برای سفر به کشور هلند اقدام به اخذ ویزای توریستی این کشور کنند. دولت هلند با توجه به قوانین و مقررات خود دو نوع ویزای توریستی را در نظر گرفته است که شامل موارد زیر می شود:

 

ویزای توریستی هلند

انواع ویزای توریستی هلند

ویزای توریستی هلند یک بار ورود

یکی از انواع ویزای توریستی کشور هلند، ویزا یک بار ورود است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید یک بار وارد خاک کشور هلند و حوزه شنگن شده و به صورت پیوسته تا ۹۰ روز اجازه دارید که در این کشور بمانید.

 پس از آن باید از کشور هلند خارج شده و به محل زندگی خود برگردید. افرادی که تنها قصد دارند که یک سفر توریستی را به کشور هلند برنامه ریزی کنند می توانند از ویزای توریستی یک بار ورود کشور هلند کمک بگیرند.

ویزای توریستی هلند چند بار ورود

نوع دیگری از ویزای توریستی کشور هلند ویزای چند بار ورود است که به شما اجازه می دهد تا بتوانید در بازه ۶ ماهه به هر میزانی که علاقه مند هستید، وارد کشور هلند و منطقه شنگن شده و سپس از آن خارج شوید.

 در حقیقت این ویزا برای افرادی مناسب است که در طول سال بارها به کشور هلند سفر کرده و سپس از آن خارج می شوند. به عنوان مثال تور لیدرها از مهم ترین اشخاصی هستند که از این نوع ویزا استفاده می کنند و با اخذ ویزای چند بار ورود این اجازه را خواهند داشت که بارها وارد این منطقه شده و سپس از آن خارج شوند.

ویزای کار هلند

افراد متخصص که دارای رزومه قوی و مهارت های کافی باشند، قادر خواهند بود که با اخذ ویزای کاری به کشور هلند سفر کرده و در این کشور ساکن شوند.

 در واقع دولت هلند این امکان را فراهم کرده تا نیروی کار متخصص بتواند به این کشور وارد شوند. البته موضوع مهمی که باید بدانید که قوانین سفت و سختی برای ورود افراد از طریق دریافت پیشنهاد کاری در اروپا وجود دارد و به دلیل آن که شاهد برخی خلاهای قانونی در این موضوع بودیم، افراد بسیار زیادی با سوء استفاده از این قانون توانستند ویزای کاری کشور هلند را به دست آورده و وارد خاک این کشور شوند.

در همین راستا قوانین جدیدی برای اخذ ویزای کاری توسط دولت هند تصویب شده است. با توجه به این قوانین اگر یک کارفرما قصد ارائه پیشنهاد کاری برای یک فرد غیر اروپایی را داشته باشد، باید در ابتدا پیشنهاد و آگهی کاری خود را در کشور هلند ثبت کرده و تا ۳ ماه منتظر درخواست افراد جویای کار کشور هلند باشند.

 پس از ۳ ماه اگر کارفرما نتواند فرد متخصص و متناسب با نیاز خود را استخدام کند، به مدت ۳ ماه دیگر نیز باید آگهی خود را در کل اتحادیه اروپا به ثبت برساند. پس از ۳ ماه در صورتی که باز هم در کل اتحادیه اروپا فردی متناسب با نیاز کارفرما پیدا نشد که مهارت های لازم برای استخدام شدن در شغل مورد نظر را داشته باشد، کارفرما این اجازه را خواهد داشت تا بتواند از خارج از کشور هلند و اتحادیه اروپا نیروی متخصص خود را استخدام کرده و برای او ویزای کاری بفرستد.

نکته لازم به ذکر این است که همان طور که مشاهده کردید، قوانین سفت و سختی برای استخدام افراد از خارج از اتحادیه اروپا تصویب شده است و همین موضوع سبب گشته تا شانس اخذ ویزای کاری برای مردم غیر اروپایی به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. البته نباید این نکته را فراموش کرد که در صورتی که شما مهارت و تخصص خاصی را داشته باشید قادر خواهید بود که به راحتی از طریق اخذ ویزای کاری به کشور هلند بروید.

ویزای کاری کشور هلند نیز دارای انواع و مدل های مختلف بوده و با توجه به شرایط کاری هر فرد ممکن است مدت زمان این ویزا و مدل آن متغیر باشد.

نکات مهم برای اخذ ویزای هلند

ویزای تویستی هلند

برای اخذ ویزای هلند لازم است تا به چند نکته بسیار مهم توجه کنید. در وهله ی اول شما باید مدت زمان سفر خود به کشور هلند را مشخص کرده و سپس با توجه به آن اقدام به اخذ ویزای کشور هلند کنید. به عنوان مثال اگر سفر شما به صورت طولانی مدت است، باید اقدام به اخذ ویزای بلند مدت کنید.

با توجه به نوع ویزای مورد نظرتان، پیشنهاد ما این است که حتماً تحقیقات کاملی در رابطه با مدارک و شرایط لازم برای اخذ آن نوع ویزا را داشته باشید. شما می توانید در صورت نیاز از موسسات حقوقی معتبر و قانونی در این زمینه کمک گرفته و فرآیند اخذ ویزا خود را با سرعت بسیار زیادی و به نحو احسن انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای هلند

یکی از سوالات مهمی که پرسیده می شود این است که برای اخذ ویزای هلند باید چه مدارکی را به همراه داشت. در پاسخ به این سوال باید گفت که مدارک الزامی به منظور اخذ ویزای کشور هلند شامل موارد زیر می شود:

 • پاسپورت با حداقل اعتبار ۷ ماه و ۲ صفحه خالی
 • ۲ عدد عکس پاسپورتی
 • بیمه مسافرتی تا سقف ۳ هزار یورو
 • ترجمه سند ملکی و کلیه مدارک شناسایی
 • ارائه انگیزه نامه و مشخص کردن برنامه سفر به صورت کامل
 • ارائه مدرک برای اثبات تمکن مالی
 • ترجمه پرینت گردش حساب بانکی در سه ماه آخر
 • مشخص کردن مدت زمان حضور در کشور و زمان دقیق خروج
 • ارائه نامه مبتنی بر عدم ریجکتی
 • ارائه مدارک رزرو هتل
 • ارائه مدارک گواهی اشتغال به تحصیل و یا کار
 • ارائه سوابق بیمه

موارد گفته شده مدارک عمومی هستند که برای اخذ ویزای هلند باید آن ها را به همراه داشته باشید. موضوع لازم به ذکر این است که با توجه به نوع ویزای شما لازم است تا مدارک دیگری را ارائه بدهید. به عنوان مثال افرادی که از طریق پیدا کردن کار قصد ورود به کشور را دارند، باید آگهی تایید شده کار خود را نیز ارائه بدهند.

سوالات متداول:

هزینه دریافت ویزای هلند چقدر است؟

برای دریافت ویزای هلند و تمامی کشور های عضو شنگن مبلغ ۸۰ یورو باید بپردازید.

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای هلند چقدر است؟

 تمکن مالی شما به اندازه هزینه یک سال اقامت در کشور هلند و شهریه دانشگاه شماست که قبل از رفتن باید پرداخت کنید. اما حداقل ۱۲۰۰۰ یورو باید داخل حسابتان موجود باشد.

آیا میتوان از سفارت هلند وقت فوری برای اخذ ویزا گرفت؟

 بله، اما فقط با داشتن مدارک پزشکی و شغلی امکان پذیر است.

سفر به هلند بدون ویزا امکان پذیر است؟

قطعا خیر! برای ورود به کشور هلند حتما باید ویزا دریافت کنید که این ویزا میتواند تحصیلی، سرمایه گذاری یا شغلی باشد.

آیا با داشتن ویزای توریستی میشود در هلند تحصیل کرد یا درس خواند؟

خیر، شما با ویزای توریستی مجوز تحصیل یا کار را ندارید و امکان تغییر ویزا نیز برایتان وجود ندارد.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

۲ دیدگاه دربارهٔ «اخذ ویزای هلند»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top