مهاجرت به روسیه

افزایش تقاضا برای مهاجرت در کشورهای خارجی رو به افزایش است و امروزه افراد مختلف سعی می کنند با فراهم کردن شرایط، در یکی از کشورهای خارجی زندگی کنند. در این بین کشور روسیه بیشترین محبوبیت را دارا بوده و افراد و ایرانیان زیادی نیز در این کشور مشاهده می شوند.

مهاجرت به روسیه

برای مهاجرت به روسیه با ما تماس بگیرید

۵/۵

مهاجرت به روسیه آشنایی با کشور ر وسیه

در این مقاله به معرفی کشور روسیه و روش های مهاجرت به روسیه می پردازیم. کشور روسیه با وسعت ۱۷ میلیون کیلومتر مربع بزرگترین کشور جهان می باشد. بخاطر آب و هوای سرد و نزدیکی کشور روسیه به قطب شمال ، بسیاری از مناطق این کشور خالی از سکنه است  و جمعیت این کشور وسیع تنها ۱۴۵ میلیون نفر می باشد . یعنی کمتر از نصف جمعیت آمریکا. اکثر این جمعیت ۱۴۵ میلیونی در نیمه جنوبی این کشور قرار دارند. با این حال به لحاظ جمعیتی در رتبه نهم کشور های جهان قرار دارد.

پایتخت کشور روسیه مسکو است و مردم کشور روسیه به زبان روسی صحبت می کنند و واحد پول این کشور روبل می باشد.

در رابطه با هزینه های زندگی در کشور روسیه می توان گفت که هزینه های زندگی نسبت به ایران پایین تر است. به طوری که هزینه اجاره خانه ۱۱ درصد کمتر از ایران میباشد . البته شرایط در مورد زندکی در شهر های بزرگ مثل سن پترز بورگ و مسکو متفاوت خواهد بود.اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید و نمی دانید از چه طریقی اقدام کنید، می توانید با ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. 

مهاجرت به روسیه

شرایط مهاجرت به روسیه

افرادی که قصد مهاجرت به کشور روسیه را دارند باید از شرایط مهاجرت به روسیه مطلع باشند و در ابتدا دریابند که آیا علاقه و توانایی زندگی در این کشور را دارند یا خیر. افراد باید اطلاعات کاملی راجع به آب و هوای این کشور سرد سیر داشته باشند. به همین دلیل به معرفی کشور روسیه به طور اجمالی در بالا پرداختیم . روسیه از دیر باز به عنوان یکی از قدرتمند ترین کشورهای جهان بوده است و پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی این قدرت کاسته شد . اما این کشور به دنبال باز پس گیری قدرت و شکوه خود است.

روش ها و راه های مهاجرت به روسیه 

در این بخش به برسی علمی و دقیق روش ها و راه های مهاجرت به روسیه و روش های اخذ اقامت در روسیه می پردازیم. اما در ابتدا شما باید اهداف خود را برای ورود به این کشور مشخص کنید و با توجه به آن ها یکی از روش های مهاجرتی ای که در ادامه به آن خواهیم پرداخت را انتخاب کنید. از جمله معیار های اولیه یک شخص برای مهاجرت به یک کشور ، اخذ اقامت و تابعیت به سریع ترین حالت ممکن است و ما هم در ان مقاله به آن پرداختیم تا این مقاله را به عنوان راهنمای مهاجرت به روسیه بشناسید.

روش های مهاجرت به روسیه به طور تیتر وار به شرح زیر است:

 • تحصیل در روسیه
 • کار در روسیه
 • سرمایه گذاری در روسیه
 • ازدواج با تبعه روس
 • پناهندگی در روسیه

این نکته را در نظر داشته باشید که تولد فرزند در روسیه ، برخلاف برخی دیگر از کشور های مهاجر پذیر، موجب اعطای اقامت و یا پاسپورت نمی شود زیرا قوانین اعطای تابعیت کشور روسیه بر مبنای خون می باشد.

تحصیل در روسیه

یکی از بهترین روش های مهاجرت به روسیه ، تحصیل در روسیه است. زیرا روش های سرمایه گذاری هزینه بالایی دارند و برای مهاجرت از طریق ویزای کاری هم نیاز به پیشنهاد شغلی پیش از ورود به این کشور می باشد. پس یکی از بی دردسر ترین راه ها همین روش مهاجرت تحصیلی به روسیه است. شهریه دانشگاه های روسیه در سال ۲۰۲۱ با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی در حدود $۱۸۸۰ تا $۹۷۳۰ دلار امریکا در سال میباشد.

یکی از رشته های پر طرفدار در روسیه برای ایرانیان، رشته پزشکی است که شهریه آن در حدود. $۴۴۶۰ تا $۴۹۲۰ در سال می باشد. در مورد بحث هزینه زندگی هم باید گفت که متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه حدود ۴۰۰ دلار امریکاست که در مقایسه با خیلی از کشور ها مثل آمریکا و کانادا ،بسیار پایین تر است .

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

مهاجرت به روسیه از طریق کار و ویزای کاری

برای مهاجرت به روسیه از طریق کار و ویزای کاری شما در ابتدا باید به زبان روسی مسلط باشید و سپس نیاز به یک کار فرما از این کشور دارید که بتواند برای شما دعوت نامه ارسال کند تا با داشتن دعوت نامه از طرف کارفرما ،بتوانید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. البته مراحل به همین سادگی ها هم نیست و کارفرما باید اثبات کند که نیروی کار مورد نظر در روسیه وجود ندارد و نیاز به نیروی کار خارجیست. بعد از آن امکان ارسال دعوت نامه برای فرد متقاضی وجود دارد. و بهتر است بدانید که نرخ بیکار در روسیه تنها در حدود ۶ درصد است که رقم پایینی محصوب میشود.

انواع ویزا های کاری کشور روسیه  به شرح زیر است:

ویزای ورودی: این ویزا برای مدت ۹۰ روز معتبر می باشد. این نوع ویزا مطابق با دعوت نامه کاری از طرف سفارت روسیه صادر خواهد شد که بر اساس آن، اجازه کار صادر خواهد شد.
ویزای ورودی مجدد: این نوع ویزا بر اساس ویزای ورودی اولیه از طرف دفتر پلیس مهاجرت کشور روسیه صادر خواهد شد که بیش از ۱ سال اعتبار خواهد داشت.
یک نوع ویزای کار روسیه برای اشخاص متخصص صادر می شود که افراد دارای آن، درآمد بیش از ۲ میلیون روبل در سال را خواهند داشت. این نوع ویزا ۳ ساله خواهد بود.
روش مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در روسیه

روش دیگر، مهاجرت به روسیه از طریق سرمایه گذاری است.  این روش بالاترین هزینه ممکن را دارد و ما دو روش را در زیر آورده ایم که می توانید هر کدام را که به شرایط شما نزدیک تر بود انتخاب کنید.

ثبت شرکت در روسیه:

ثبت شرکت در روسیه یکی از انواع روش های سرمایه گذاری می باشد.شخص متقاضی باید سرمایه ای در حدود ۱۰۰.۰۰۰ روبل روسیه را داشته باشد که البته این میزان بسته به نوع شرکت و بیزینس پلن آن می تواند متفاوت باشد و مقداری بالاتر و یا پایین تر برود. شرکت های متفاوتی را می توان در کشور روسیه به ثبت رساند. مانند شرکت های سهامی خاص ، شرکت سهامی عام و شرکت های نمایندگی. یکی از شرکت هایی که مورد توجه افراد متقاضی قرار گرفته ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. در صورتی که طرح اقتصادی شخصی مورد قبول واقع شود امکان ثبت شرکت وجود خواهد داشت.

خرید ملک در روسیه:

توجه داشته باشید خرید ملک در روسیه موجب اخذ اقامت روسیه نمی شود و برای خرید ملک به منظور اخذ اقامت ، میتوانید به کشور های دیگری مثل ترکیه فکر کنید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت روسیه و مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج یکی از پر مخاطب ترین مطالبی هست که طی چند سال اخیر توسط ایرانیان پرسیده میشود. و عبارت ازدواج با زن روس بارها در اینترنت سرچ شده است .در این بخش راجب آن توضیح میدهیم.

شخص متقاضی باید در ابتدا با یک تبعه روس ازدواج نماید تا بتواند از این طریق برای در خواست اقامت و سپس تابعیت این کشور اقدام کند. برای ازدواج در ابتدا شخص باید اثبات کند که مجرد است و یا در صورتی که ازدواجی قبلا داشته است باید مدارک طلاق خود (گواهی طلاق)  ویا گواهی فوت همسر را ارائه دهد تا بتواند با شخص تبعه روس ازدواج کند.

در مرحله بعد ، شخص باید اثبات نماید که ازدواجش صوری نبوده . پس از آن امکان اخذ ویزا برای فرد متقاضی امکان پذیر میشود. درضمن باید بدانید که شخص تبعه روس، باید مدارکی دال بر درآمد و دارایی خود در این کشور ارائه نماید. مانند ارائه فیش حقوقی و اسناد ملکی. چون فرد باید بتواند اثبات نماید که توانایی تأمین هزینه های زندگی ۲ نفر را خواهد داشت. در این صورت شخص متقاضی می تواند برای ویزای ازدواج این کشور اقدام کند.

ازدواج در روسیه

شرایط ازدواج در روسیه

   شرایط ازدواج در روسیه به شرح زیر است:

  • متقاضی باید اثبات نماید که پشتوانه مالی دارد
  • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
  • ارائه گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی
  • ارائه گواهی سلامت پزشکی معتبر و تایید شده
  • تسلط به زبان روسی
  • ارائه گواهی که نشان دهد فرد مکانی را برای اقامت در نظر گرفته است
  • متقاضی باید به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشد

پناهندگی در روسیه

پناهندگی در روسیه یکی دیگر از روش های اخذ اقامت روسیه است .این روش با توجه به سختی ها و دشواری های موجود ، به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود .

شرایط گرفتن اقامت دائم و تابعیت روسیه

شرایط اقامت دائم و تابعیت روسیه بسیار ساده است .به طور کلی افراد پس از ۵ سال زندگی در روسیه می توانند در خواست اقامت دائم بدهند و پس از گذشت ۵ سال از داشتن اقامت دائم، می توانند برای تابعیت کشور روسیه اقدام کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ویزای روسیه مراجعه کنید.

مهاجرت به روسیه

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

۸ دیدگاه دربارهٔ «مهاجرت به روسیه»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top