ویزای روسیه

دریافت ویزای روسیه یکی از اقداماتی است که برای بسیاری از افراد بسیار مورد اهمیت میباشد در این مطلب از لیگال اپلای به راه های دریافت ویزای روسیه خواهیم پرداخت

ویزای کشور روسیه

برای مهاجرت به روسیه با ما تماس بگیرید

۵/۵

انواع ویزای روسیه

در این مقاله قصد داریم تا راجع به ویزای روسیه و انواع ویزای روسیه صحبت کنیم .در مقاله  مهاجرت به روسیه  راجع به انواع روش های مهاجرت به روسیه  صحبت کردیم و برای هر کدام به طور اجمالی توضیحاتی را دادیم . اما در این مقاله قصد داریم تا به صورت جامع و کامل راجع به انواع روش های گرفتن ویزای روسیه صحبت کنیم. با ما همراه باشید….. .اگر قصد مهاجرت به روسیه را دارید و نمی دانید از چه طریقی اقدام کنید، می توانید با ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید. 

ویزای روسیه

ویزای تحصیلی روسیه

یکی از راه های اخذ ویزای روسیه ، ویزای تحصیلی روسیه یکی از بهترین روش های مهاجرت به روسیه است. زیرا روش های سرمایه گذاری هزینه بالایی دارند و برای مهاجرت از طریق ویزای کاری هم نیاز به پیشنهاد شغلی پیش از ورود به این کشور می باشد. پس یکی از بی دردسر ترین راه ها همین روش مهاجرت تحصیلی به روسیه است. شهریه دانشگاه های روسیه در سال ۲۰۲۱ با توجه به رشته انتخابی و مقطع تحصیلی در حدود $۱۸۸۰ تا $۹۷۳۰ دلار امریکا در سال میباشد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به مقاله  تحصیل در روسیه  مراجعه کنید.

یکی از رشته های پر طرفدار در روسیه برای ایرانیان، تحصیل رشته پزشکی در روسیه است که شهریه آن در حدود. $۴۴۶۰ تا $۴۹۲۰ در سال می باشد. در مورد بحث هزینه زندگی هم باید گفت که متوسط هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه ماهانه حدود ۴۰۰ دلار امریکاست که در مقایسه با خیلی از کشور ها مثل آمریکا و کانادا ،بسیار پایین تر است .

برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر به مقاله  دانشگاه های روسیه  مراجعه کنید.

برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه در مقاطع مختلف روش های مختلفی وجود دارد. که در زیر به آن ها اشاره می کنیم .

دریافت ویزای تحصیلی روسیه در مقطع لیسانس

جهت دریافت ویزای تحصیلی روسیه در مقطع لیسانس  و کسب اقامت تحصیلی روسیه می توانید با دریافت یک پذیرش تحصیلی از دانشگاه های روسیه اقدام کنید. تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی موجب دریافت اقامت تحصیلی در این کشور می شود که طول آن به اندازه طول دوران تحصیل شما خواهد بود.

شما برای دریافت ویزای تحصیلی روسیه :

نیاز به نمره زبان دارید. (معمولا آیلتس ۵/۶ به بالا)
نیاز به معدل بالا در دبیرستان دارید
برای پذیرش در برخی رشته ها مثل رشته های مهندسی ، نیاز به نمره ریاضی ، فیزیک و شیمی بالا دارید.

پس از گرفتن پذیرش می توانید برای  اخذ ویزای تحصیلی روسیه از طریق سفارت روسیه اقدام کنید و ویزای روسیه را دریافت کنید

دریافت ویزای تحصیلی روسیه در مقطع کارشناسی ارشد

دریافت ویزای تحصیل در روسیه در مقطع ارشد ، یکی دیگر از راه های گرفتن اقامت تحصیلی کشور روسیه می باشد. تحصیل در مقطع ارشد معمولا دو ساله است و اکثر دوره ها به زبان انگلیسی می باشد. در نتیجه شما به یک مدرک زبان انگلیسی نیاز دارید که معمولا  حداقل نمره آیلتس ۶.۵ را باید داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید. گاهی اوقات با توجه به برنامه تحصیلی که در مقطع ارشد در آن ثبت نام می کنید و یا با توجه به آن دانشگاهی که برای آن اپلای می کنید ممکن است مصاحبه آنلاینی جهت ارزیابی سطح علمی دانش جوی متقاضی صورت گیرد. و بعد از آن نامه پذیرش صادر شود. پس از گرفتن پذیرش می توانید برای ویزای تحصیلی روسیه از طریق سفارت روسیه جهت  گرفتن ویزای روسیه اقدام کنید

دریافت ویزای تحصیلی روسیه در مقطع دکترا

مراحل دریافت ویزای تحصیل در روسیه در مقطع دکترا ، با مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد تفاوت های زیادی دارد. چرا که شما در مقاطع ارشد و کارشناسی تنها نیاز داشتید تا حداقل معدل خواسته شده و حداقل نمره زبان خواسته شده را داشته باشید تا بتوانید پذیرش بگیرید اما در مقطع دکترا شما باید با استاد رشته مورد نظر و دانشگاه مورد نظر مکاتبه کنید و همچنین باید رزومه علمی قوی داشته باشید تا نظر استاد جلب شود و از طرف دانشگاه پذیرش بگیرید. پس از گرفتن پذیرش می توانید برای ویزای روسیه از طریق سفارت روسیه اقدام کنید

تخصص ما در لیگال اپلای گرفتن ویزی تحصیلی برای شماست

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

ویزای کاری روسیه

برای دریافت ویزای کاری روسیه از طریق کار شما در ابتدا باید به زبان روسی مسلط باشید و سپس نیاز به یک کار فرما از این کشور دارید که بتواند برای شما دعوت نامه ارسال کند تا با داشتن دعوت نامه از طرف کارفرما ،بتوانید برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. البته مراحل به همین سادگی ها هم نیست و کارفرما باید اثبات کند که نیروی کار مورد نظر در روسیه وجود ندارد و نیاز به نیروی کار خارجیست. بعد از آن امکان ارسال دعوت نامه برای فرد متقاضی وجود دارد و شخص می تواند جهت اخذ ویزای روسیه اقدام کند. و بهتر است بدانید که نرخ بیکار در روسیه تنها در حدود ۶ درصد است که رقم پایینی محصوب میشود.

انواع ویزا های کاری کشور روسیه به شرح زیر است:

• ویزای ورودی روسیه : این ویزا برای مدت ۹۰ روز معتبر می باشد. این نوع ویزا مطابق با دعوت نامه کاری از طرف سفارت روسیه صادر خواهد شد که بر اساس آن، اجازه کار صادر خواهد شد.
• ویزای ورودی مجدد به روسیه: این نوع ویزا بر اساس ویزای ورودی اولیه از طرف دفتر پلیس مهاجرت کشور روسیه صادر خواهد شد که بیش از ۱ سال اعتبار خواهد داشت.
• یک نوع ویزای کار روسیه برای اشخاص متخصص صادر می شود که افراد دارای آن، درآمد بیش از ۲ میلیون روبل در سال را خواهند داشت. این نوع ویزا ۳ ساله خواهد بود.

ویزای کاری روسیه

ویزای سرمایه گذاری روسیه

روش دیگر اخذ ویزای روسیه و مهاجرت به روسیه ، گرفتن ویزای سرمایه گذاری روسیه است.  این روش بالاترین هزینه ممکن را دارد و در زیر به توضیحاتی در این باره پرداخته ایم.

ثبت شرکت در روسیه:

ثبت شرکت در روسیه یکی از انواع روش های سرمایه گذاری می باشد که موجب گرفتن ویزای روسیه می شود.شخص متقاضی باید سرمایه ای در حدود ۱۰۰.۰۰۰ روبل روسیه را داشته باشد که البته این میزان بسته به نوع شرکت و بیزینس پلن آن می تواند متفاوت باشد و مقداری بالاتر و یا پایین تر برود. شرکت های متفاوتی را می توان در کشور روسیه به ثبت رساند. مانند شرکت های سهامی خاص ، شرکت سهامی عام و شرکت های نمایندگی. یکی از شرکت هایی که مورد توجه افراد متقاضی قرار گرفته ، ثبت شرکت با مسئولیت محدود است. در صورتی که طرح اقتصادی شخصی مورد قبول واقع شود امکان ثبت شرکت وجود خواهد داشت.

خرید ملک در روسیه:

توجه داشته باشید خرید ملک در روسیه موجب اخذ اقامت روسیه نمی شود و برای خرید ملک به منظور اخذ اقامت ، میتوانید به کشور های دیگری مثل ترکیه فکر کنید.

اخذ ویزای روسیه از طریق ازدواج

اخذ ویزای روسیه از طریق ازدواج

اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج و مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج یکی از پر مخاطب ترین مطالبی هست که طی چند سال اخیر توسط ایرانیان پرسیده میشود. و عبارت ازدواج با زن روس بارها در اینترنت سرچ شده است .در این بخش راجب آن توضیح میدهیم.

شخص متقاضی برای دریافت ویزای روسیه باید در ابتدا با یک تبعه روس ازدواج نماید تا بتواند از این طریق برای در خواست اقامت و سپس تابعیت این کشور اقدام کند. برای ازدواج در ابتدا شخص باید اثبات کند که مجرد است و یا در صورتی که ازدواجی قبلا داشته است باید مدارک طلاق خود (گواهی طلاق)  ویا گواهی فوت همسر را ارائه دهد تا بتواند با شخص تبعه روس ازدواج کند.

در مرحله بعد ، شخص باید اثبات نماید که ازدواجش صوری نبوده . پس از آن امکان اخذ ویزا برای فرد متقاضی امکان پذیر میشود. درضمن باید بدانید که شخص تبعه روس، باید مدارکی دال بر درآمد و دارایی خود در این کشور ارائه نماید. مانند ارائه فیش حقوقی و اسناد ملکی. چون فرد باید بتواند اثبات نماید که توانایی تأمین هزینه های زندگی ۲ نفر را خواهد داشت. در این صورت شخص متقاضی می تواند برای ویزای ازدواج این کشور اقدام کند.

شرایط ازدواج در روسیه

شرایط ازدواج در روسیه ، جهت اخذ ویزای روسیه به شرح زیر است:

متقاضی باید اثبات نماید که پشتوانه مالی دارد
ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
ارائه گواهی تمکن مالی جهت پرداخت هزینه های زندگی
ارائه گواهی سلامت پزشکی معتبر و تایید شده
تسلط به زبان روسی
ارائه گواهی که نشان دهد فرد مکانی را برای اقامت در نظر گرفته است
متقاضی باید به مدت شش ماه در این کشور اقامت داشته باشد

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

اخذ ویزای توریستی روسیه

اخذ ویزای توریستی روسیه یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت  موقت روسیه است. در این روش شما می توانید تنها ۳۰ روز در روسیه اقامت داشته باشید . و حتما باید تمامی مراحل اخذ ویزا را در کشور خود گذرانده باشید.

مدارک مورد نیاز ویزای روسیه

برای اخذ ویزای توریستی روسیه مدارک زیر باید به سفارت روسیه یا کنسولگری این کشور باید ارسال گردد:

پاسپورت با حداقل دو صفحه خالی ( لازم به ذکر است باید پاسپورت حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد)
دو قطعه عکس
بلیط هواپیما چرا که تارخ ویزا براساس ورود و خروج شخص به کشور روسیه تعیین می شود
فرم ویزای تکمیل شده توسط متقاضی
نامه تمکن مالی
بیمه نامه مسافرتی
در صورت مسافرت گروه تور و یا شخصی: نامه شرکت تور یا خط مسافرتی و یا هتلهایی که مورد تأیید کشور روسیه باشد

باید این نکته را بگوییم که  کلیه مدارک باید ۵ روز کاری قبل از ورود به کشور روسیه کامل شده و به کنسولگری این کشور ارائه گردد.

 

هزینه اخذ ویزای توریستی روسیه

به طور کلی هزینه اخذ ویزای توریستی روسیه به شکل تک ورودی با اعتبار ۳۰ روز با هزینه ۴۲ یورو و دو بار ورود با اعتبار ۳۰ روز و با هزینه ۵۵ یورو صادر می شود.

گرفتن وقت سفارت روسیه برای ویزای توریستی روسیه

افراد متقاضی گرفتن ویزای توریستی روسیه به منظور دریافت این ویزا لازم است با داشتن وقت قبلی به سفارت این کشور در ایران مراجعه کنند. همراه داشتن مدارک لازم همچون دعوتنامه، فرم تکمیل شده درخواست اخذ ویزا و مبلغ تعیین شده نیز از الزامات حضور یافتن در سفارت است؛ به نحوی که قصور در ارائه هریک از آنها سبب عدم موفقیت در اخذ ویزا می شود. پروسه رسیدگی به درخواست فرد نیز غالباً بین ۴ روز کاری الی ۶ هفته به طول می انجامد. سرعت رسیدگی به درخواست نیز می تواند بر هزینه پرداختی فرد برای ویزا تأثیر بگذارد. یکی از نکات مهم در این راستا ارائه مدارک تعیین شده حداکثر ۵ روز کاری پیش از ورود به روسیه است. افراد در صورت مراجعه به موقع به سفارت و دقت در ارائه مدارک می توانند به اخذ ویزای توریستی روسیه امیدوار باشند

آدرس سفارت روسیه در تهران

آدرس سفارت روسیه در تهران به شرح زیر است:

خیابان نوفلاشاتو ، پلاک ۳۹

تلفن: ۰۲۱۶۶۷۰۱۶۵۲

آدرس وب سایت: https://iran.mid.ru/en/

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top