مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه یکی از بهترین موقعیت برای ایرانیانی میباشد که قصد ادامه زندگی در یک کشور دیگر را دارند که در این مطلب به صورت کامل به آن خواهیم پرداخت

مهاجرت به ترکیه

برای مهاجرت به ترکیه با ما تماس بگیرید

۵/۵

راه های مهاجرت به ترکیه

یکی از کشورهای همسایه ایران کشور ترکیه است. این کشور از چند نظر به شدت مورد توجه قرار دارد که از آن جمله می توان به وجود آب و هوایی مطلوب در آن اشاره کرد. همچنین وجود تشابه زیاد در سبک زندگی در ترکیه ای ها و ایرانی هاست.

ترکیه از جمله کشورهای کوهستانی دنیاست که تعداد روزهای پربارش آن کم نیست و به همین دلیل مناظر طبیعی و بسیار زیبایی را می توان در این کشور مشاهده کرد. این نکته مهم ترین و تاثیرگذارترین موردی است که باعث شده سالانه افراد زیادی نه تنها از ایران، بلکه از کل دنیا به ترکیه رفته و چند روزی را در آن اقامت کنند.

از جمله دلایل دیگری که باعث شده نگاه ویژه ای به کشور ترکیه شود موقعیت جغرافیایی خاص آن است. قسمتی از این کشور در آسیا و قسمتی دیگری از آن در قاره اروپا واقع شده، به همین دلیل برخی کشورها مانند ایران برای حمل و نقل کالاها از این گذرگاه استفاده می کنند.

معمولا کشورهایی مانند ترکیه که موقعیت استراتژیک و حیاتی دارند فرصت های بی نظیری برای کار و اشتغال فراهم می کنند و بدین ترتیب افراد زیادی تمایل دارند تا در کشور مورد نظر به صورت دائمی و یا موقت به زندگی یا کار بپردازند. البته این مساله برای ایرانی ها شاید بیشتر از بقیه مردم دنیا اتفاق بیفتد و علت آن هم به وجود مرزهای خاکی مشترک بین ترکیه و ایران بر می گردد. ایرانیان برای ورود به این کشور اگر به عنوان توریست وارد شوند نیاز به ویزا ندارند ولی اگر بخواهند برای کار و یا تحصیل در ترکیه، وارد این کشور شوند باید ویزا ترکیه را در دست داشته باشند.

پایتخت کشور ترکیه آنکاراست و واحد پول نیز لیر ترکیه است. از جمله مهم ترین شهرهای این کشور می توان به استانبول، کوش آداسی، آنتالیا، ازمیر و مارماریس اشاره کرد. بیشتر ساکنین این کشور متعلق به قوم ترک و در مرتبه بعدی نیز قوم کُرد قرار دارد و مردم نیز به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند. در دانشگاه های ترکیه نیز زبان تدریس، ترکی استانبولی و انگلیسی می باشد.در زمان های گذشته خط رسمی این کشور عربی بود اما بعد از آنکه آتاتورک جمهوری ترکیه را تاسیس کرد لاتین خط رسمی این کشور شد.

در سال های اخیر سرمایه گذاری در کشور ترکیه بسیار زیاد شده و فرصت سرمایه گذاری بسیار مناسبی بوجود آمده است و افراد بسیاری توسط مهاجرت سرمایه گذاری توانسته اند وارد این کشور شوند.

شما می توانید با تیم متخصص ما در لیگال اپلای ۸۸۲۸۸۲۰۰-۰۲۱ تماس بگیرید و با دریافت مشاوره رایگان از مشاوران مجرب ما بهترین روش مهاجرت را انتخاب کنید. 

روش های مهاجرت به ترکیه

برای آنکه بتوانید به ترکیه مهاجرت کنید راه های زیادی وجود دارد، که از جمله آنها می توان به مهاجرت کاری و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد. که در ادامه به صورت خلاصه و مختصر در مورد آنها صحبت خواهیم کرد.

مهاجرت کاری به ترکیه

از جمله دلایل مهاجرت به کشور ترکیه، مهاجرت برای پیدا کردن یک کار مناسب است. مهم ترین نکته ای که باید در رابطه با مهاجرت کاری به آن توجه داشته باشید توانایی صحبت کردن و نوشتن به زبان رسمی این کشور است. اگر در این زمینه با مشکل مواجهید ابتدا بهتر است این مورد را تقویت کنید.

در مرحله بعدی باید بتوانید یک کار مناسب در کشور ترکیه پیدا کنید. معمولا سایت های کاریابی به خوبی می توانند به شما کمک کنند تا بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. در صورتی که با یک کافرمای ترک در همین رابطه صحبت کرده و با وی به توافق برسید نیز می توانید امیدوار به پیدا کردن یک شغل مناسب در ترکیه باشید.

مهاجرت تحصیلی به کشور ترکیه

رفتن به کشور ترکیه و ادامه تحصیل در آن نیز از دیگر روش های مهاجرت به ترکیه است. برای مهاجرت به این روش نیز باید از یکی از دانشگاه های ترکیه پذیرش بگیرید.

برخی از دانشگاه های ترکیه آزمون برگزار کرده، اما برخی دیگر بدون برگزاری آزمون اقدام به پذیرش دانشجو می کنند. بعد از آنکه دانشگاه مورد نظر شما را پذیرش کرد، یک دعوت نامه برایتان ارسال می شود.

حضور این دعوت نامه برای آنکه بتوانید ویزای ترکیه دریافت کنید بسیار لازم و ضروری است. اگر به تحصیل در زمینه مد و دیزاین علاقه دارید این کشور شرایط خوبی را برای علاقه مندان به این رشته فراهم کرده است. تحصیل در این زمینه می تواند آینده شغلی شما را تضمین کند و نوید دهنده درآمدهای بالا باشد.

برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارک تحصیلی و نمرات، گذرنامه و نامه گردش مالی را ارائه دهید تا بتوانید به این کشور مهاجرت کرده و تحصیلات خود را در آن ادامه دهید.

سرمایه گذاری در ترکیه

از دیگر روش های مطمئن برای مهاجرت به کشور ترکیه سرمایه گذاری است. برای آنکه بتوانید در ترکیه سرمایه گذاری کنید باید گردش مالی بالایی نیز داشته باشید. خرید اوراق یکی از روش های سرمایه گذاری در کشور ترکیه است.

در خرید اوراق شما باید مبلغی که از سوی کشور ترکیه تعیین شده است را وارد گردش مالی این کشور کنید. اگر خرید اوراق به روش بدون بازگشت انجام شود شما در انتهای کار تنها پول اصلی خود را دریافت می کنید و هیچ سودی به شما پرداخت نخواهد شد، اما اگر خرید اوراق را به روش با بازگشت انجام داده باشید علاوه بر دریافت پول اصلی خود می توانید سود این سرمایه گذاری را نیز در اختیار داشته باشید.

از دیگر روش هایی که می توان در کشور ترکیه سرمایه گذاری کرد، ثبت شرکت است. اگر قصد دارید با دریافت ویزای سرمایه گذاری به ترکیه وارد شوید و شرکت ثبت کنید باید تمام مواردی که باید در طی ثبت شرکت رعایت شود را مورد توجه قرار دهید تا در ادامه کار با هیچ مشکلی رو به رو نشوید. ثبت شرکت از جمله راهکارهایی است که هزینه کمتری برای شما در برداشته و در صورتی که در این حوزه موفق ظاهر شوید می توانید سود خوبی به دست آورید.

خرید ملک نیز می تواند به شما کمک کند تا یک سرمایه گذاری بی دردسر در این کشور داشته باشید. اگر توانایی مالی برای خرید در این کشور را دارید می توانید به راحتی پاسپورت ترکیه را نیز دریافت کنید. البته دقت داشته باشید که بعد از خرید ملک تا سه سال حق ندارید آن را به فروش برسانید.

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

اقامت در ترکیه

اقامت در ترکیه به دو روش موقت و دائم انجام می شود که این دو مورد از نظر مدت زمان، هزینه و سرعت دریافت اقامت با هم تفاوت دارند. اقامت کوتاه مدت، به حضور یک ساله فرد در کشور ترکیه گفته می شود. معمولا فعالیت هایی مانند کار، تحصیل، گردشگری و غیر از انواع اقامت های کوتاه مدت به شمار می روند.

به عنوان مثال اگر بخواهید در کشور ترکیه تحقیقات علمی انجام دهید می توانید اقامت یک ساله این کشور را دریافت کنید. یا کسانی که وقت و تایم کافی برای گردشگری در این کشور دارند می توانند با اجاره یک آپارتمان به مدت یک سال در ترکیه اقامت کنند. حضور پیدا کردن در کارگاه های آموزشی، استفاده از برنامه های درمانی و غیره از جمله مواردی هستند که به شما امکان می دهند به مدت یک سال در این کشور  اقامت داشته باشید.

اقامت بلند مدت در ترکیه معمولا به زمانی گفته می شود که شما قصد دارید بیش از یک سال در این کشور اقامت داشته باشید. برای اخذ اقامت بلند مدت باید بتوانید شرایط اقامت موقت را ایجاد و در سال های بعدی نیز آن را حفظ کنید. توجه داشته باشید که بعد از پایان هر سال باید این مجوز تمدید شود. کسانی که با اقامت کوتاه مدت وارد خاک ترکیه شده اند در صورتی که بتوانند ۸ سال متوالی در این کشور بمانند قادر خواهند بود مجوز اقامت بلند مدت را دریافت کنند.

از جلمه کارهایی که می توانید در کشور ترکیه به انجام آن مبادرت ورزیده و مجوز اقامت بلند مدت را دریافت کنید، خرید ملک و یا ازدواج است. این دو مورد از جمله راهکارهایی هستند که به کمک آنها قادر خواهید بود به صورت دائم و یا بلند مدت زندگی در ترکیه را ادامه  دهید.

ضمنا کسانی که قصد دارند به صورت بلند مدت در ترکیه اقامت کنند باید شرایطی مانند نداشتن سوء پیشینه در بازه زمانی سه سال گذشته، داشتن درآمد کافی، انجام ندادن فعالیت هایی که امنیت عمومی را به خاطر بیندازد و غیره را داشته باشند.

اقامت در ترکیه از طریق تولد

از جمله روش هایی که می توان به کمک آن اقامت بلند مدت در ترکیه را دریافت کرد، تولد است. نکته ای که در مورد اقامت در ترکیه باید بدانید آن است که افرادی که مقیم ترکیه محسوب می شوند تنها مجوز فعالیت هایی همچون کار، سرمایه گذاری، تحصیل و غیره را خواهند داشت.

این افراد نمی توانند در اتفاقات مهم مانند رای دادن و یا نامزد شدن در پارلمان شرکت داشته باشند و تنها کسانی که تابعیت ترکیه را دارند قادر خواهند بود در این فعالیت ها حضور پیدا کنند.

پدر و مادر نوزاد قبل از آنکه گواهی تولد برای فرزندشان صادر شود باید محل اقامت کودک خود را مشخص کنند. بعد از آنکه گواهی تولد دریافت شد باید اقدامات لازم برای دریافت مجوز اقامت انجام شود و در صورتی که در این مورد اهمال کاری صورت گیرد اقامت در این کشور غیر قانونی خواهد بود.

نوزادانی که در خاک کشور ترکیه به دنیا می آیند از همان ابتدا اقامت دائم ترکیه را دارند و بعد از آن به سن ۱۸ سالگی رسیدند می توانند کارهای لازم برای دریافت تابعیت را انجام داده و در صورت موافقت با این درخواست، از همه حقوقی که تبعه های کشور ترکیه برخوردارند نیز استفاده کنند.

برای آنکه بتوانید اقامت در کشور ترکیه را دریافت کنید، باید مدارکی که در ادامه ذکر خواهد شد را داشته باشید. این مدارک شامل این موارد هستند:

 • والدین باید اسناد رسمی ازدواج خود را ارائه دهند.
 • گواهی تولد فرزند در خاک ترکیه باید حتما موجود باشد.
 • پدر و مادر باید فرم درخواست اقامت را برای کودکی که تازه متولد شده است پر کنند و آن را به مراجع ذیربط ارائه دهند.
 • هزینه هایی که گرفتن اقامت برای فرزند متولد شده در پی دارد باید حتما پرداخت شود.
 • گواهی که نشان می دهد والدین در خاک ترکیه زندگی می کنند از دیگر مدارکی است که حتما باید ارائه گردد.

اقامت در ترکیه از طریق ازدواج

یکی از روش هایی که می توان با کمک آن اقامت دائم در ترکیه را دریافت کرد، ازدواج است. کسانی که در کشور ترکیه ازدواج می کنند یک سند بین المللی به آنها داده می شود و از آنجایی که مراحل ازدواج در این کشور سریع تر و راحت تر از کشورهای دیگر انجام می گیرد بسیاری از ایرانی هایی که قصد دارند با یک فرد غیر ایرانی ازدواج کنند کشور ترکیه را برای این امر انتخاب می کنند. اتباع غیر ترک اگر با تبعه های این کشور ازدواج کنند می توانند مجوز اقامت دائم در این کشور را نیز دریافت کنند.

کسانی که قصد دارند از این طریق ازدواج کنند باید مراحل قانونی آن را طی کنند. برای مثال اگر شما به عنوان یک فرد ایرانی قصد دارید با یکی از تبعه های کشور ترکیه ازدواج کنید ابتدا باید برگه تایید مجرد بودن را از کنسولگری ایران دریافت کنید و سپس آن در وزارت امور خارجه ترکیه نیز به تایید برسانید. تنها در این صورت است که یک ایرانی و یک تبعه ترک می توانند با هم ازدواج کنند.

یکی از مدارکی که دختران ایرانی برای ازدواج با تبعه کشورهای دیگر باید ارائه دهند اجازه نامه پدر است. در صورتی که پدر در قید حیات نباشد گواهی فوت مدرکی است که باید به کنسولگری ایران ارائه شود. برای دریافت برگ تجرد نیز حضور پاسپورت، اصل شناسنامه و ۳ قطعه عکس الزامی است.

بعد از آنکه ازدواج به صورت رسمی انجام گرفت شما می توانید به صورت موقت در این کشور اقامت کنید. خارجی هایی که با تبعه های کشور ترکیه ازدواج می کنند بعد از گذشت سه تا پنج سال می توانند اقامت دائم در ترکیه را دریافت کنند. زندگی این زوج ها در بازه زمانی سه ساله مورد بررسی قرار می گیرد تا در صورت صوری و ظاهری بودن، هر چه سریع تر این ازدواج لغو شود.

شرایط اقامت در ترکیه

از جمله شرایطی که برای اقامت در ترکیه باید داشته باشید توانایی صحبت کردن به ترکی استانبولی است. معمولا زبان یکی از مهم ترین ابزارها برای برقراری ارتباط بین افرادی است که در یک کشور زندگی می کنند. اگر شما به جز زبان فارسی زبان دیگری بلد نیستید بهتر است بدانید که احتمالا در کشور ترکیه با شرایط سختی رو به رو خواهید بود؛ زیرا عملا قادر نخواهید بود با بقیه به درستی ارتباط برقرار کنید. اگر یادگیری این زبان برای شما سخت است حداقل سعی کنید زبان انگلیسی را فرا بگیرید تا با زندگی در این کشور بتوانید به زبان ترکی استانبولی نیز تا حدی مسلط شود.

از دیگر شرایطی که برای اقامت در کشور ترکیه باید داشته باشید داشتن درآمد کافی برای زندگی در این کشور است. شما علاوه بر آنکه باید بتوانید یک کار ثابت با درآمد ثابت برای خود داشته باشید این مورد را نیز باید به اثبات برسانید. برای مقامات مسئول در ترکیه باید ثابت شود که شما در این کشور مشغول به کار هستید و قادرید درآمدی ثابت برای خود داشته باشید.

از دیگر شرایط اقامت در ترکیه داشتن یک مسکن است. وقتی صحبت از داشتن یک مسکن می شود به این معنی نیست که شما حتما باید در این کشور مالک یک خانه بوده و یک منزل مسکونی را تحت اختیار خود داشته باشید. در واقع اگر توانایی اجاره یک واحد آپارتمانی کوچک را نیز دارید می توانید در این کشور اقامت کنید.

مورد مهم دیگری که باید حتما توسط فردی که قصد دارد در کشور ترکیه اقامت داشته باشید ارائه گردد، مدارک هویتی است. مدارک هویتی شما باید تکمیل بوده و جعلی نباشند. در صورت نداشتن شرایط ذکر شده مجوز اقامت در این کشور صادر نخواهد شد.

گواهی سلامت جسمی و روانی از دیگر مدارکی است که باید برای دریافت مجوز اقامت در این کشور ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز برای تمدید اقامت در ترکیه

افرادی که در ترکیه اقامت دارند و تمایل دارند که مدت اقامت خود را در این کشور تمدید کنند باید با ارائه مدارک لازم درخواست خود را مبنی بر تمدید اقامت به مقامات مربوطه ارائه دهند.

به این موضوع توجه داشته باشید که اگر مدت اقامت شما در این کشور به اتمام رسیده باشد و برای تمدید آن نیز هیچ گونه اقدامی انجام نداده باشید شک نکنید که با اعمال جریمه از سوی این کشور مواجه خواهید شد و اگر نامه درخواست تمدید شما با موافقیت مسئولین همراه نباشد امکان آنکه مجبور شوید این کشور را ترک کنید، وجود دارد.

نکته بسیار مهم دیگری که در رابطه با فرآیند تمدید اقامت باید بدانید آن است که فقط برخی افراد خاص می توانند برای تمدید اقامت خود درخواست دهند. کسانی که در ترکیه صاحب یک ملک هستند و یا افرادی که اقوام درجه یک آنها در ترکیه زندگی می کنند اجازه دارند تا به مدت بیشتری در این کشور اقامت کنند.

اما برای افزایش مدت اقامت در ترکیه باید مدارک زیر را آماده کنید:

 • ارائه اصل پاسپورت و کپی آن
 • ۴ قطعه عکس
 • برگه نفوس
 • فرم راندو
 • بیمه درمانی معتبر
 • پرداخت هزینه هایی که اداره مهاجرت تعیین کرده و ارائه فیش پرداختی
 • پرداخت کلیه هزینه های دریافت کارت اقامت و ارائه فیش
 • کپی کارت اقامت قبلی
 • ارائه رضایت نامه برای فرزندانی که زیر ۱۸سال سن دارند
 • ارائه ترجمه عقد نامه برای افرادی که متاهل هستند
 • ترجمه شناسنامه به ترکی برای افرادی که سن آنها زیر ۱۸ سال است
 • افرادی که در ترکیه صاحب یک ملک هستند و تمایل دارند که مدت اقامت خود را تمدید کنند نیز باید کپی سند منزل، کروکی آدرس که به تایید شهرداری رسیده و همچنین تاییدیه ساختمان را ارائه دهند.
 • فردی که قصد دارد مدت زمان اقامتش را تمدید کند باید در روز راندو به اداره مهاجرت مراجعه کند و مدارک ذکر شده را نیز با خود به همراه داشته باشد.

شهرهای مهاجرپذیر ترکیه

هدف  اصلی شما از مهاجرت به ترکیه به مقدار زیادی تعیین کننده شهری است که قصد دارید در آن اقامت کنید. یکی از بهترین شهرهایی که می توانید برای اقامت، کار و زندگی انتخاب کنید شهر یالوا است. این شهر یکی از شهرهای توریستی ترکیه است و در چند سال گذشته مورد توجه خیل عظیمی از گردشگران و توریست ها واقع شده است.

بسیاری از کسانی که دوست دارند به کشور ترکیه مهاجرت کنند این شهر را برای اقامت خود انتخاب می کنند. از جمله دلایل این انتخاب می توان به کوچک بودن آن اشاره کرد. معمولا در شهرهای کوچک، امکانات بیشتری برای کار و سرمایه گذاری وجود دارد و این مورد باعث شده مهاجران زیادی شهر یالوا ترکیه را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند.

از دیگر شهرهایی که در افراد زیادی آن را برای محل اقامت خود انتخاب می کنند شهر استانبول است. این شهر سراسر شگفت و زیبایی است و زندگی در آن به گونه ای کاملا متفاوت در جریان است. این شهر یکی از شلوغ ترین شهرهای ترکیه است و از آنجایی که گذرگاه آسیا و اروپا محسوب می شود مهاجران زیادی را از کشور های مختلف می توان در آن به چشم دید. موقعیت اقتصادی و همچنین وجود امکانات رفاهی مختلف و مراکز خرید بزرگ و وسیع تنها بخشی از دلایلی است که باعث شده افرادی زیادی استانبول را برای کار و مهاجرت انتخاب کنند.

آنکارا نیز یکی دیگر از شهرهای ترکیه است که شما تعداد زیادی از مهاجران را می توانید در آن مشاهده کنید. این شهر پایتخت کشور ترکیه است و شرایط بسیار خوبی را برای مهاجران هم از نظر کاری و شغلی و هم فراهم کردن امکانات مناسب برای زندگی فراهم کرده است.

چندین دانشگاه معروف در آنکارا باعث شده افراد زیادی برای تحصیل در آنکارا زندگی کنند. ضمنا ایرانی هایی که از تمکن کافی برخوردارند در این شهر سرمایه گذاری های کلانی کرده و به همین دلیل عده زیادی از تجار از کشورهای مختلف در این شهر زندگی می کنند. آنکارا به عنوان یکی از مدرن ترین و پیشرفته ترین شهرهای ترکیه شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه گذاری فراهم کرده است.

مهاجرت به ترکیه

پناهندگی در ترکیه

از دیگر روش هایی که می توان در ترکیه اقامت دائم دریافت کرد، پناهنده شدن به این کشور است. کشور ترکیه به دو روش اقتصادی و سیاسی به شما امکان می دهد تا بتوانید پناهنده این کشور شوید. در پناهندگی اقتصادی شرایط برای فرد به گونه ای پیش رفته که هیچ امیدی به داشتن یک آینده مالی بهتر در کشور خود ندارد و به صورت آزادانه و بدون هیچ گونه ترسی به کشورهای دیگر درخواست پناهندگی اش را اعلام می کند. اما در پناهندگی سیاسی معمولا یک مشکل سیاسی فرد را مجبور می کند که به دیگر کشورها پناهنده شود.

البته کار به این راحتی ها که تصور می کنید نیست کشور ترکیه برای کسانی که قصد دارند پناهنده این کشور شوند شرایط و سیاست هایی را تعیین کرده است که از آن جمله می توان به گزارش دقیق اطلاعات هویتی اشاره کرد.

فردی که قصد دارد با یکی از روش های ذکر شده در ابتدای این قسمت به کشور ترکیه پناهنده شود باید به صورت کاملا درست و صحیح کلیه اطلاعات هویتی خود را ارائه دهد. اگر اسناد هویتی در دسترس است باید بدون هیچ کم و کاستی در اختیار مسئولین ذیربط قرار داده شود.

برای آنکه دلیل واقعی فرد متقاضی پناهندگی مشخص شود یک جلسه مصاحبه با وی برگزار شده و در مورد دلیل اصلی درخواست از او سوالاتی پرسیده می شود. این جلسه توسط کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهدگان انجام شده و اینکه فرد مورد نظر شرایط لازم برای اعطای پناهندگی دارد یا خیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. معمولا پاسخ های که فرد متقاضی می دهد با ملاک هایی که در اساسنامه ۱۹۵۰ سازمان ملل در ماده الف عنوان شده، مورد مقایسه قرار می گیرد.

نکته مهم دیگری که باید در مورد پناهندگی در کشور ترکیه بدانید آن است که شما نمی توانید در هر شهری که تمایل دارید اقامت کنید. برخی از شهرهای ترکیه اجازه اقامت دائمی به پناهندگان را نداده و شما باید به این موضوع توجه داشته باشید. معمولا وقتی فردی درخواست پناهندگی خود را به کشور ترکیه ارائه می دهد به شهرهایی فرستاده می شود که در آنجا امکان اقامت دائم وجود دارد.

مزایا و معایب پناهندگی در ترکیه

از هر زاویه ای که بخواهیم به مقوله پناهندگی نگاه کنیم این مورد هیچ فایده ای برای فرد به دنبال ندارد. وقتی فردی تصمیم می گیرد که به کشور دیگری پناهنده شود در واقع اعلام بی هویتی و بی میهنی کرده و این یکی از بزرگترین خطراتی است که افراد ممکن است در این دنیا با آن مواجه شوند.

فرض کنید به کشور دیگری مسافرت کرده اید و به صورت خواسته و یا ناخواسته برایتان مشکلی پیش می آید در این صورت اگر حمایت و پشتیبانی کشوری که تبعه آن هستید را نداشته باشید مشخص نیست که در نهایت چه اتفاقاتی برایتان پیش خواهد آمد.

معمولا پناهنده شدن و رفتن به کشوری که قصد دارید به آن درخواست پناهندگی دهید به صورت قانونی انجام نمی شود. در این راستا افراد مجبورند راه های بسیار سخت و طاقت فرسایی را طی کرده تا به کشور مورد نظر خود برسند.

البته امکان غرق شدن در دریا و اسیر شدن توسط قاچاقچیان انسان نیز وجود دارد و گاهی برخی افراد بعد از تحمل این مشکلات آرزو می کند که ای کاش در کشور خود مانده بودند و روش دیگری را برای حل معضلات و سرپایینی های زندگی شان پیدا می کردند.

تمام این جملات برای زمانی است که شما به کشور مورد نظر وارد نشده اید، اگر در طی جلسه مصاحبه دلایلی که شما برای پناهنده شدن ایراد کرده اید مورد قبول مصاحبه کنندگان قرار نگیرد، آیا می دانید تکلیف شما چه خواهد شد؟

در کشوری که قصد داشتید به آن پناهنده شوید که نمی توانید بمانید و امکان آن که در کشور محل زندگی تان امنیت شما با مخاطره رو به رو شود نیز وجود دارد. این ها تمام مشکلاتی نیست که پناهندگان با آن درگیر هستند.

اوایل ورود به کشوری که به آن پناهنده شده اید رفت و آمد شما به شدت تحت کنترل قرار دارد و باید مانند زندانیان، در تایم های مشخص به اداره مهاجرت شهر محل زندگی تان مراجعه کرده و خود را معرفی کنید. اگر در سه هفته متوالی این کار را نکنید پرونده شما بسته شده و معلوم نیست که در نهایت چه بلایی سر شما و ماجرای پناهندگی تان خواهد آمد.

شرایط ایرانیان برای مهاجرت به ترکیه

از آنجایی که ترکیه در شرایط اقتصادی خوبی به سر می برد و موقعیت های کاری و سرمایه گذاری خوبی در آن فراهم شده است بهترین گزینه برای ایرانی هایی به شمار می رود که قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند. ضمنا ایران با ترکیه مرز مشترک داشته و به همین دلیل موقعیت و شرایط خوبی برای مهاجرت و رفتن به این کشور برای ایرانی ها فراهم شده است.

در طی سال های گذشته ترکیه موقعیت اقتصادی خوبی را به دست آورده و توانسته محصولاتی همچون پوشاک، مواد غذایی، منسوجات و غیره محصولات را به دیگر کشورهای دنیا صادر کند. همین توانمندی موقعیت های زیادی هم برای کار و هم برای سرمایه گذاری در اختیار کسانی که دوست دارند در این کشور اقامت کنند، به وجود آورده است.

ایرانی ها برای آنکه بتوانند به کشور ترکیه مهاجرت کنند با ممنوعیت خاصی مواجه نیستند. اما در قدم اول باید مشخص شود که به چه روشی قصد دارند به این کشور مهاجرت کنند. روش های متفاوتی برای رفتن به ترکیه وجود دارد و این شرایط شماست که تعیین می کنند کدام یک برایتان بهترین هستند. اگر در شرایط مالی خوبی به سر می برید و قادرید در کشور ترکیه شرکتی را ثبت کرده و یا خرید اوراق و یا ملک انجام دهید می توانید بر روی مهاجرت با روش سرمایه گذاری حساب ویژه ای باز کنید.

اگر قصد دارید ادامه تحصیل دهید و مدارج بالای تحصیلی را به دست آورید این کشور شرایط بسیار خوبی را در این رابطه فراهم کرده است. برخی دانشگاه های موجود در کشور ترکیه به شما کمک خواهند کرد تا در رابطه با رشته تحصیلی مورد نظر خود اطلاعات خوبی را کسب کنید. 

 

سوالی دارید؟

با ما تماس بگیرید

۰۲۱-۸۸۲۸۸۲۰۰

شماره تماس

خدمات ترکیه برای مهاجران

اگر بتوانید به صورت قانونی به کشور ترکیه سفر کرده و در آن اقامت کنید می توانید از امکاناتی که ترکیه برایتان فراهم کرده است نهایت استفاده را ببرید. از جمله این امکانات می توان به دریافت ویزای شینگن اشاره کرد. هر کسی که این ویزا را در اختیار دارد می تواند به ۸۰ کشور اروپایی بدون دریافت ویزا وارد شود. البته اگر قصد بازدید از کشورهای حوزه شینگن و اتحادیه اروپا را داشته باشید نیز می توانید به سرعت و بدون فوت وقت ویزا دریافت کنید.

برخورداری از حق کسب و کار و داشتن یک شغل در شرکت های دولتی  خصوصی از دیگر امکاناتی است که کشور ترکیه در اختیار مهاجرین قانونی قرار داده است. شما حتی بدون اقدام برای دریافت ویزای مخصوص کار می توانید یک شغل مناسب در شهر محل سکونت خود در ترکیه بیابید.

کسانی که به ترکیه مهاجرت می کنند قادر خواهند بود به صورت قسطی ماشین خریداری کنند. شهروندان ترکی می توانند به راحتی ماشین مورد علاقه خود را به صورت قسطی خریداری کنند و این امکان نیز برای مهاجرین قانونی کشور ترکیه فراهم شده است.

برخورداری از حق بیمه درمانی و یا حتی گرفتن کارت ملی کشور ترکیه از دیگر امکانات و خدماتی است که ترکیه به مهاجران قانونی خود ارائه می دهد و سعی می کند تا بهترین شرایط را برای زندگی شان فراهم کند.

دریافت وام از بانک هایی که کشور ترکیه وجود دارند از دیگر امکاناتی است که در این کشور در اختیار مهاجرین قرار داده شده است. مهاجرانی که کشور ترکیه را برای اقامت خود انتخاب کرده اند می تواند از نهادهای خصوصی و دولتی این کشور نیز وام گرفته و طبق روال همان بانک، اقساط مربوطه را پرداخت کنند.

Credit cart از دیگر خدمات ارائه شده به مهاجران است که به وسیله آن می توانند تمام اقساط کالاهایی که خریداری می کنند را در هر جای دنیا پرداخت کنند.

سفارت ایران در ترکیه

سفارت ایران در ترکیه در پایتخت این کشور یعنی شهر آنکارا واقع شده است. برای رفتن به سفارت جمهوری اسلامی ایران در روزهای دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت هشت و نیم صبح تا ۱۲ و در روز جمعه از هشت و نیم صبح تا یازده و از ساعت ۱۵ تا ۱۷ به آنکارا به جاده تهران پلاک ۱۰ مراجعه کنید.

سفارت ترکیه در ایران

سفارت رسمی ترکیه در ایران، در تقاطع خیابان جمهوری  اسلامی و خیابان فردوسی تهران قرار گرفته است. ساعات کاری این سفارت خانه از ساعت ۹ صبح تا ۵ عصر بوده و شما در روزهای یکشنبه تا پنج شنبه می توانید به این سفارت خانه مراجعه کنید.

هزینه مهاجرت به ترکیه

هزینه ای که مهاجرت به ترکیه برای شما به دنبال خواهد داشت به روش مهاجرت شما به این کشور بر می گردد. یکی از کم هزینه ترین روش هایی که می توان به ترکیه مهاجرت کرد، مهاجرت تحصیلی است. این روش یکی از کم هزینه ترین روش های مهاجرت در ترکیه عنوان شده است و به همین دلیل شما دانشجویان زیادی را مشاهده می کنید که در این کشور مشغول به تحصیل هستند. چندین دانشگاه معتبر و مشهور در این کشور وجود دارد که می توانید از آنها درخواست پذیرش داشته باشید تا به شما اجازه دهند به تحصیل در ترکیه مشغول شوند.

نکته مهم دیگری که در رابطه با هزینه مهاجرت به ترکیه باید به آن اشاره شود سبک و شیوه زندگی است. کسانی که شیوه زندگی ساده تری دارند و هزینه های ثابت و متغیر آنها در طول ماه زیاد نیست، هزینه مهاجرتشان نیز بالا نخواهد بود.

به عنوان مثال کسانی که عادت دارند در هفته چندین وعده غذایی را در رستوران های شیک و لاکچری میل کنند طبیعتا هزینه مهاجرت به ترکیه برای آنها بیش از بقیه خواهد بود. ترکیه یکی از کشورهای مطرح در زمینه تولید پوشاک است و برندهای معتبر و مطرحی را می توان در این کشور نام برد. طرفداران پوشیدن لباس های برند معروف ترکی، هزینه زندگی شان بیش از کسانی که به دنبال این موضوعات نیستند.

هزینه اجاره خانه نیز از دیگر مواردی است که باید در رابطه با هزینه مهاجرت به ترکیه ذکر شود. طبیعتا به مانند اغلب کشورهای دنیا هر چه موقعیت مکانی خانه ای که اجاره کرده اید بهتر باشد قیمتی که باید برای اجاره نیز پرداخت کنید افزایش خواهد یافت.

ضمنا بزرگی و ابعاد منزل نیز از دیگر فاکتورهایی است که بر روی قیمت اجاره خانه تاثیر گذار است. منازلی که بزرگتر هستند و امکانات بیشتری را در اختیار قرار می دهند از خانه هایی که ابعاد و متراژ کمتری دارند، هزینه اجاره بیشتری نیز دارند.

دریافت کارت اقامت ترکیه

راحت ترین روش مهاجرت به ترکیه به شرایط شما بستگی دارد. فرضا افرادی که تمایل زیادی به ادامه تحصیل دارند و توانسته اند نمرات خوبی کسب کنند می توانند به راحتی در یکی از دانشگاه کشور ترکیه پذیرش گرفته و با دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند.

برای این دسته افراد که اصولا بسیار علاقه مند به کسب علم و دانش هستند و توانمندی های خود را در این زمینه به خوبی ثابت کرده اند این روش بهترین و راحت ترین روش است. البته اگر به زبان ترکی استانبولی و یا زبان انگلیسی مسلط هستید همه چیز بر وفق مراد خواهد بود و هیچ مانعی بر سر راه شما برای ادامه تحصیل در این کشور وجود ندارد.

راه راحت دیگری که می توانیم به شما معرفی کنیم، سرمایه گذاری در این کشور است. افرادی که تمکن مالی کافی داشته و به راحتی می توانند در کشور ترکیه سرمایه گذاری های کلانی انجام دهند، شرایط لازم برای اقامت در این کشور را دارند.

این افراد در صورتی که بتوانند اقامت کوتاه مدت خود را در چندین سال پیاپی تمدید کنند کشور ترکیه اقامت دائم به آنها اعطا می کند. خرید اوراق و یا ثبت شرکت از دیگر روش های سرمایه گذاری در این کشور است که باید با توجه به آینده ای که هر یک از این دو روش دارند، یکی از آنها را انتخاب کنید.

 بنابراین قبل از هر تصمیم نهایی سعی کنید اطلاعات کافی در رابطه با دریافت اقامت و بهترین روش های سرمایه گذاری در این کشور به دست آورید. پیدا کردن یک شغل مناسب در ترکیه نیز از دیگر راه هایی است که می توان برای اقامت انتخاب کرد. مزیت این روش هنگامی دو چندان خواهد شد که شما یک کارفرما در ترکیه پیدا کرده باشید و او نیز حاضر باشد با شما همکاری کند تا بتوانید ویزای کار در ترکیه را دریافت کنید. در این صورت نیز به راحتی قادر خواهید با مهاجرت کاری به ترکیه منبع درآمدی خوبی پیدا کنید.

خرید خانه در ترکیه

در سال های گذشته کشور ترکیه شرایط بسیار مناسبی را برای خرید خانه در اختیار علاقه مندان به مهاجرت به این کشور قرار داده است و شما می توانید با بهترین و مناسب ترین قیمت صاحب یک خانه در ترکیه شوید.

حتما اطلاع دارید که کسانی که موفق می شوند در ترکیه سند یک ملک را به نام خود کنند به آنها اقامت این کشور داده می شود. کسانی که با پرداخت هزینه ای حدود ۶۵۰ هزار لیر صاحب یک ملک می شوند این شانس را در اختیار خود و خانوادشان قرار می دهد که بتوانند به مدت سه سال در این کشور اقامت موقت داشته باشند.

در صورتی که شما به عنوان صاحب این ملک بتوانید ۵ سال دیگر اقامت موقت خود را تمدید کنید کشور ترکیه به شما اجازه می دهد تا به صورت دائم در این کشور اقامت داشته باشید. نکته ای که در این میان باید توجه داشته باشید آن است که شما در طی این ۵ سال، تنها یک سال حق دارید در کشور دیگری زندگی کنید. اگر این مورد را نقض کنید اجازه اقامت دائم در این کشور به شما داده نخواهد شد.

سوالی که ممکن است برای افراد مشتاق به خرید خانه در ترکیه به وجود آید آن است که برای خرید خانه در ترکیه باید چه میزان هزینه در نظر گرفت؟ در برآورد کردن حداقل هزینه برای خرید یک ملک در ترکیه عوامل و فاکتورهای مختلفی تاثیرگذارند. برای مثال اگر شما در بهترین نقطه شهر آنتالیا و یا استانبول قصد دارید ملکی را خریداری کنید به بودجه بسیار زیادی نیاز دارید اما در شهرهایی که شاید کمتر شناخته شده هستند می توان  با یک هزینه بسیار مناسب ملک هایی با امکانات خوب خریداری کرد.

فاکتورهایی مانند متراژ، امکانات، سن بنا، منطقه ای که ملک مورد نظر در آن قرار گرفته است از جمله مهم ترین مواردی هستند که به شدت بر روی تعیین قیمت یک ملک تاثیر می گذارند.

شرایط اجاره خانه در ترکیه

قیمتی که برای اجاره خانه پرداخت می شود به عواملی مانند شهر و محل قرار گیری آپارتمان یا ملک مورد نظر، متراژ بنا و امکانات موجود در آن بستگی دارد.

به عنوان مثال خانه هایی که در شهر استانبول قرار دارند قیمت بالایی داشته و شما باید برای اجاره آنها بیش از هزار لیر در ماه پرداخت کنید. در ترکیه شما می توانید خانه ها را به دو صورت مبله و یا خالی اجاره کنید و طبیعتا خانه هایی که با مبلمان اجاره داده می شوند از خانه های خالی قیمت اجاره شان بالاتر است.

همان طوری که در ابتدای متن به آن اشاره کردیم قسمتی از کشور ترکیه در قاره اروپا و قسمتی از آن در قاره آسیا قرار دارد و این موضوع تا حدی بر روی امکاناتی که در این دو قسمت وجود دارد تاثیر گذاشته و باعث تفاوت قیمت در اجاره منازل شده است.

برای مثال مناطقی که در قسمت های اروپایی قرار دارند ساختمان های بلند و لوکس، مراکز خرید بزرگ و پارک های آبی به وفور دیده می شود، اما مناطقی که در قسمت آسیایی ترکیه قرار دارند مراکز خرید با قیمت های مناسب تر وجود دارد. بنابراین قیمت اجاره در هر یک از این دو منطقه نیز تفاوت های فاحشی با هم دارند.

به هنگام اجاره یک ملک در ترکیه باید به نکاتی که در ادامه ذکر می شود دقت داشته باشید:

 • در هر قرارداد یک تاریخ برای دریافت مبلغ اجاره تعیین می شود که مستاجر باید در همان تاریخ این مبلغ را به صاحب خانه پرداخت کند.
 • افزایش میزان اجاره باید با توجه به قانون صورت گیرد و معمولا میزان آن ده درصد از اجاره توافق شده است.
 • در کشور ترکیه چیزی به عنوان پول پیش و یا رهن وجود ندارد و ترک ها برای اجازه منازلشان ودیعه دریافت می کنند.
 • اگر بنا به هر دلیلی صاحب خانه و یا مستاجر قصد تخلیه منزل را داشته باشند باید دو ماه زودتر به اطلاع طرف دیگر برساند. اگر مستاجر تقاضای تخلیه زودتر از موعد را دارد دقیقا در راس همان تاریخی که وی باید منزل را ترک کند ودیعه بازگردانده می شود.

رویای مهاجرت را به واقعیت تبدیل کن

فقط کافیه اطلاعات تماس و شرایط خودتون رو برای ما بنویسید تا توسط بهترین مشاوران مهاجرتی راهنمایی شوید

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Scroll to Top